reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nadciśnienie i wysokie tetno w ciazy

Dołączył(a)
5 Listopad 2015
Postów
11
Witam,dzisiaj dołączyła do forum,proszę o odpowiedź,opinie,rady.Mam 35 lat,staraliśmy się 10 lat o dzidziusia bez powodzenia, wydarzył się jednak cud I jestem w 15 tyg ciąży. W zeszłym roku przeszłam załamanie nerwowe i depresję, leczył am się 3 msc, było to spowodowane 3 diagnoza mi jakie na mnie spadły w listopadzie zeszłego roku sm,chloniak oraz naczyniaki w kregoslupie,nie wytrzymałam, siadla psychicznie.Na szczęście i chloniak i sm zostały wykluczone, pozostała nerwica i naczyniaki, oraz nadciśnienie, i od roku trwający ,codzienny bol lewego boku brzucha ,podzebrza i kregoslupa. To takie streszczenie mojego przypadku, 3 tyg temu dowiedzieliśmy się o dzieciątko, nie posiadamy się z radości, ale jest tyle samo strachu i lęku. W zeszłym roku skoczył o mi ciśnienie krwi, mam tzw skoki,w tym roku a dokładnie teraz znów to wróciło. ...właśnie w ciąży, znów są to skoki,ok 140/90 to najwyższe jakie miałam teraz ale tętno mam cały czas ok 90,95.
Dziewczyny i tutaj moje pytanie?czy któraś ma podobnie, czy macie skoki, wysokie tetno ?jak Sb z tym radzicie, czy to niebezpieczne dla dzieciątko?
Ginekolog przepisał a mi lek o nazwie Dopegyt,to podobno jedyny lek jaki można brać na nadciśnienie w ciąży, kazała jednak zacząć zaxywac jsk bedxie się utrzymywał o powyżej 140/90,ja mam czasem taki skok,tętno natomiast stałe ok 90,boje się leku ,nie wiem co robić? Cxy zacząć zażywać? Staram się naturalnymi sposobami je z bijąc tj sok z buraka, melisa, aronii, jednak tętno cały czas wysokie.Boje się leków, bo jeszcze niedawno jadłam ich mnóstwo, nawet nie wiedząc że jestem w ciąży jadłam leki na zoladek ,przeciwbólowe, Pyralgina i raz ketonal, wiec moje dzieciątko juz może być zagrożone ta chemią, proszę o pomoc o rady,dziekuje
 
reklama
Skoro lekarz zalecił brać - to należy brać. Nie wolno lekceważyć skoków ciśnienia.
Z tego co kojarzę to oprócz wymienionego leku w ciąży można brać beta-blokery. Ale to lekarz decyduje, co będzie odpowiednie w Twoim przypadku,
Powinnaś być teraz pod szczególną opieką lekarza. Musisz bardzo uważać, by nie rozwinął się u Ciebie stan rzucawkowy. Prawdopodobnie będziesz musiała także przyjmować kwas acetylosalicylowy (Acard).
 
Ja brałam dopegyt od 5 miesiąca ciąży do końca ,najwyższe ciśnienie miałam 100/160
Synek urodził się zdrowy, choć na główce po porodzie miał rankę, brak skóry tz skalp, istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie przez leki w ciąży.
Teraz jest 10 miesięcznym już chodzącym ,zdrowym i energicznym bobasem,w zeszłym miesiącu robiliśmy mu rtg główki i wszystko ok po za brakiem włosków na czubku głowy. Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży i zdrowego maleństwa.
 
Dziękuję za odpowiedźi,w poniedziałek mam wizytę u ginekologa ustalenia z panią dr co i jak,nie wiem czy jest sens zaczynać stosowanie tego leku przy ciśnieniu ok 120,130 na 80,90,nie jest wysokie, zdarzają się tylko te skoki nieszczęsne, a jednak jakieś ryzyko ten lek niesie, a ja mam ich w Sb multum.Martwi mnie to tętno, wiem, że jest w ciaxy zawsze większe, jest więcej krwi która trzeba przepompowni ale cxy ma to być aż 90?
 
Też miałam taką sytuację. Ciśnienie spoczynkowe wahało się do 140/90. I jeśli by było wyższe to miałam wykupić receptę. U mnie jeszcze tętno skakało (spoczynkowe) do prawie 200. Na szczęście nie musiałam brać tych tabletek. Podczas aktywności oczywiście ciśnienie było wyższe, dlatego musiałam ich unikać i raczej wypoczywać. Dodatkowo piłam napary z głogu.
Tętnem się nie martw. Mierz ciśnienie, zapisuj i kontroluj z lekarzem ;)
 
Aguś ja całą ciążę miałam wysokie tętno, właśnie ok 100, kilku gin powiedziało, że to normalne, że w ciąży jest zawsze podwyższone. Dodatkowo serce mi czasem dośc mocno waliło tzn była taka dłuższa przerwa w uderzeniu i nagle bum i dalej normalnie i za jakiś czas powtórka.. Ciśnienie zaczęło mi skakać dopiero pod koniec ciąży, też brałam dopegyt i byłam na obserwacji w szpitalu. Gin powiedział, że górna granica normy to właśnie 140/90, jak jest wyżej to już nie jest dobrze i trzeba kontrolować. Ja miałam czasem i 170 nawet dlatego zdecydowali o wcześniejszym rozwiązaniu ciąży. Wysokie ciśnieine grozi stanem przedrzucawkowym i odklejeniem się łożyska. Musisz to kontrolować i uważać na siebie, żadnych nerwów!
 
Dzięki dziewczyny za taki odzew i tyle odpowiedzi, uspokoiła cie mnie troszkę. ...
dzisiaj mam ciśnienie ok 120,130 na 70,80 ale tętno znów 89,93.....
jakoś strasznie się nie męczę, chodzę ,gotuje obiad,prasuje, choć powinnam trochę poleżeć, bo zebrało mnie przeziębienie, mam katar, suchy duszach kaszel i mocno boli mnie gardło.
Ginekolog kazała kupić syrop *spam* i homeopatyczne krople do nosa nie pamiętam nazwy, słuchajcie czy mogę kupić tez te tabletki na bo, gardła *spam*, poleciła mi farmaceuta? Oprócz tego zrobiłam dziś syrop z cebuli,często pije herbatkę malinowa lub z dzikiej róży z sokiem malinowy, dziś dodatkowo wprowadziła napój z imbiru z plasterki em cytryny i miodu,ale coś jestem mega osłabiona i bardzo boli mnie to gardło od dzisiejszej nocy.
proszę dziewczyny o pomoc,doradźcie co jeszcze można w ciąży, wielkie dzięki z góry pozdrawiam
 
Pewnie możesz. Choć ja go nie lubię, tyle niepotrzebnych składników. Domowy syrop o niebo lepszy.
 
Mozesz i syrop *spam* i pastylki na gardlo. Do gardła polecam tez aerozol tantum verde, do ssania tez tantum verde mozna.
A krople do nosa to może euphorbium, fajnie obkurczaja nosek, mi pomagały :)
 
reklama
Do góry