reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

Hej ja mam ten sam problem tylko moje cisnienie skacze nawet do 170/130!!!
przytym puls mam 160 . wiem ze mam tak po lekach ktore biore na astme
moj lekarz mowi ze nic nato nieporadzi(mowi ze zadne leki mi niezbija cisnienia) ale czy niezaszkodzi to mojemu malenstwu??? prosze o szybka odpowiedz
aha jeszcze zauwarzylam ze wieczorem jestem cala spuchnieta czy to ma zwiazek z cisnieniem???


***** prawa ....są leki na zbicie ciśnienia i to tak wysokiego ciśnienia !
:wściekła/y:
i niech nie gada głupot bo az mnie tzrepie jak słysze taką durnote .
twoje wysokie cisnienie może zaszkodzić maluchowi .

a opuchlizna to skutek : chodzenia , temperatury , i masy jaką przybrałas w ciąży ...dużo odpoczywaj - nogi wysoko układaj


..i polecam dla świetego spokoju skonsultować swoje ciśnienie w ciazy z innym ginekologiem
 
reklama
szczerze to wolałabym mieć cesarskie cięcie ale w mojej miejscowości jak nie dasz to nie dostaniesz wkurza mnie ta obojętność lekarzy nie wiem czy wszyscy tacy są ale ja do tej pory spotkałam tylko takich.
 
No troche sie musialam naszukac tego tematu. U mnie stwierdzono nadciasnienie przed ciaza, ponad rok temu. Obecnie jestem w 12 tyg i praktycznie od poczatku ciazy zaczely sie problemy. Przy planowaniu ciazy poszlam do swojego lekarza zeby zapytac jak sie ma nadcisnienie do ciazy. Co mi odpowiedzial '' O Tak!napewno bedzie sie pani czula gozej'' Spytalam czy powinnam zmienic leki na takie które bede mogla brac w ciazy. Przyepisal mi methyldope, któta bralam przez dwa dni. Musialam przerwac bo sie dusilam po jej wzieciu. Kazal mi wrucic do starych lekow (Atenolol ). Dowiedzialam sie ze jestem w ciazy w 8 tyg. od tego czasu mielam krwawienia trzy razy, wymioty. W ciagu trzech tygodni stracilam trzy kilo. W 11 tyg doszly do tego migreny i obrzeki nog rak i twarzy. Mój lekarz wyslal mnie na erly pregnancy unit. Tam mi zrobili scan i opwiedzieli, ze za wczesnie zeby mnie przyjmowac, zw raczej kolo 20 tyg.Troche sie boje ze dzidzia jest mala 39mm w 11tyg. Najgorzej sie czuje w pracy, caly dzien na nogach(praca w sklepie z zabawkami przad bozym narodzeniem- masakra) Jedyne co uprosilam to skrucenie czasu pracy do 40 god tygodniowo, pezedtem pracowalam po 11 godz 6 dni w tyg.To mniej wiecej tyle o mnie. Czy jest ktos jeszcze kto przechodzi ciaze z nadcisnieniem, kto móglby sie podzielic wiedza??? Prosze o jakas odpowiedz. Ja zaczynam sie martwic czy mam szanse na urodzenia zdrowego dziecka...
 
Witaj Samaro:-) Ja mam ten sam problem co Ty - wysokie cisnienie... Kiedy bylam w 12tyg to wykryla to moja polozna i trafilam na trzy dni do szpitala, gdzie poobserwowali mnie troche i przepisali mi leki na nadcisnienie. Ogolnie teraz mam dobre - kontroluje je mierzac sama w domu 2 razt dziennie. Moja polozna stwierdzila, ze mam syndrom bialego fartucha, bo nawet po lekach widzac sie z nia cisnienie mi spacze ze 120/80, do 140/100, wiec doszlysmy do porozumienia, ze ja bede sobie mierzyla je sama w domu i pokazywala jej przy kazdej wizycie.
Co do tego nieprzyjecia Cie do szpitala to nie rozumiem dlaczego - ja bylam w 12tyg i lerzalam normalnie na oddziale z kobietami, ktore mialy podobne problemy bedac w 36tyg np. Co do scanu to 39mm w 11tyg to nic zlego - kazda ciaza jest inna i kazde dziecko rozwija sie inaczej, naprawde nie ma sie czym martwic. Co do Twojej pracy to Twoj pracodawca wie, ze jestes w ciazy? On nie ma prawa Ci nie zmienic godzin pracy, to jego obowiazek!!! Jesli bierzesz leki i jestes pod opieka poloznej i lekarza to bedzie dobrze. Kup sobie cisnieniomierz, a moze juz masz... Kontrola jest najwazniejsza! Ja dzis ide do kardiologa - troszke sie boje, ale wiem, ze wsio z moim sercem jest oki, bo jak bylam w Polsce to mialam ekg i wyszlo, ze mam serce jak dzwon. Mimo to pojde, dla dziecka wszystko. Jesli masz jeszcze jakies pytania to napisz na forum, lub na moja poczte, chetnie odpowiem:-) Bedzie dobrze i Twojemu dziecku tez nic nie bedzie - bez obaw. Buziaki!!!
 
A w którym tygodniu ciezy teraz jestes?Mi nawet przy lekach cisnienie nie spada ponizej 135/95. Mam cisnieniomiez i mieze cisnienie codziennie. Co drugi dzien mam chodzic do swojego lezaza. Najgorsze jest to ze mój jekaz odpuscil sobie szukanie przyczyny nadcisnienia. Rok temu jak wykryto u mnie ta chorobe to zbadano mi nerki i zyly. Lakarz mial mnie wyslac na wizyte do kardiologa jak na jednej z wizyt nialam cisnienie 180/120 ale list z data wizyty do mnie nie dotarl, jak ostatnio spytalam sie czy wypisze mi nowe skierowanie to powiedzial, ze nie widzi potrzeby. Ja bym chciala sie spotkac z kardiologiem bo przy pierwszym porodzie tak mnie serce bolalo, ze nie bylam w stanie myslec o bólach porodowych. Napisz cos o sobie jak sie teraz czujesz
 
Ja jestem prawie w 16tyg. W Pon bylam u kardiologa i za 2tyg znow ide. On bardzo chce odkryc przyczyne tak wysokiego cisnienia. Przepisal mi jeszcze jeden lek i cisnienie utrzymuje sie na naprawde ladnym poziomie (mierze codziennie), ale wiesz... nie jestem szczesliwa, ze musze brac te leki:/ Jednak wysokie cisnienie jest jeszcze bardziej grozne niz te leki. Malam w Pon EKG zrobione i wyszlo to co w Polsce - serce mam zdrowe, wiec przyczyna lezy w innym miejscu. A to przy pierwszej ciazy tez mialas wysokie cisnienie??? Powiedz swojemu GP, ze chcesz spotkac sie z kardiologiem, a jak nie to idz do poloznej i ona telefonicznie Cie umowi... Jakis glupi ten Twoj lekarz... W ktorym Ty tyg jestes teraz? Mnie moja polozna wyslala do szpitala tego samego dnia przy cisnieniu 150/105, wiec nie rozumiem w ogole postepowania tego GP. Jak tylko masz jakies pytania to pisz. Damy sobie rade, tylko idz do tego kardiologa!:) Buziaki!!!
 
Znam się na ziołach i jeśli chodzi o naturalne sposoby zbicia ciśnienia to w aptece można kupić wyciąg z jemioły, który jest naturalnym środkiem przeciw wysokiemu ciśnieniu. Trzeba jednak zapytać ginekologa, czy w tym danych przepadku można ten specyfik stosować.
 
Ciśnienie w Ciąży straszna sprawa ja miałam takie obrzęki że ledwie chodziłam!!:no:
lekarz mi zalecił również Dopegyt, ale w moim przypadku nie był zbytnio pomocny.
 
Niestety w ciąży i mnie ten problem spotkał.Dostałam leki, które nie pomogły.A najlepszym dla mnie sposobem było (niestety) leżenie plackiem non stop zero soli (nawet ziemniaki do obiadu) i to dawało krótkie efekty.Mnie dopadło to w 38 tygodniu.
 
reklama
Niestety w ciąży i mnie ten problem spotkał.Dostałam leki, które nie pomogły.A najlepszym dla mnie sposobem było (niestety) leżenie plackiem non stop zero soli (nawet ziemniaki do obiadu) i to dawało krótkie efekty.Mnie dopadło to w 38 tygodniu.

A mnie dopadło w 36,a w 37 urodziłam CUDEM synka(odklejone łożysko,zakażenie wewnątrzmaciczne-przyczyna nadal nieznana)
A więc proszę,dbajcie o siebie dziewczyny,nie lekceważcie opuchlizny,bólu głowy,bezsenności...itd.)No i zmieniajcie lekarza,jak dotychczasowy bagatelizuje!Tu chodzi o życie Waszego dziecka.
Gdybym nie była "upierdliwa"i nie domagała sie badania moczu(choć miałam poprzedniego tygodnia)i hospitalizacji,mojego słodkiego Bąbla by nie było.
 

Podobne tematy

Do góry