reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

Witam!!!
Ja jestem w 17 tygodniu i około 3 tygodni temu zauwarzyłam że mam zawysokie ciśnienie 149/90 i w tych granicach się wacha.
Ginekolog stwierdził że to troche zawcześnie na takie ciśnenie ,ale zalecił mi diete niesoloną -wysokobiałkową i dopegyt.mam nadzieje że wreszcie znikna te straszne bóle główy,bo jak już mnie weżmie to czsem 3 dni nie przestaje boleć.
No i może to ciśnienie wreszcie się unormuje:)
 
reklama
Witam wszytskie forumowiczki! Mam niemaly problem ze zdrowiem ale niestety lub stety chcialabym bardzo zostac mamusia mam juz prawie 30 lat i 4 lata temu moja ciaza obumarla:-( moim problemem jest nadcisnienie spowodowane prawdopodobnie zwezeniem tetnicy nerkowe(ale za miesiac mam zabieg DSA czyli poszerzenia jej) niedomykalnosc zastawki. podejrzewam ze jakas z tych przyczyn sopwodowalo u mnie ze ciaza omumarla niestety zaden lekarz tego nie potwierdzil:angry:Boje sie ze sytuacja sie powtorzy bardzo chce miec malenstwo ale czy nie jest to jakies zagrozenie ze cos sie wydarzy cos sie stanie zlego znowu?? Czy moze nie powinnam myslec o dziecku w moim stanie?? Prosze poardzcie mi cos moj lekarz twierdzi ze przy samym nadcisnieniu jest duze ryzyko a moj maz boi sie ze albo straci mnie albo znowu dziecko:-(i kolko sie zamyka. Co robic?????:szok:
 
Przy nadciśnienieu możan zajsć w ciążę- tylko trzeba brać leki i regularnie kontrolowac ciśnienie:)

A to, ze tak potoczyła sie twoja poprzednia ciążą to może wyniakć z tysiaca rzeczy- myślę, zę musisz spóbować.

Na pociesznie moge Ci napisac, zę przynajmniej wiesz przed ciąża na co się decydujesz i jakie masz schorzenie- mneiw ciąży dopadła arytmia serca.....i bardzo sie boję, rodzić i czy mi tak zostanie po porodzie:(
 
A czy Ty juz jestes w ciazy?? Ja arytmii nie mam stwierdzonej ale tez mam problemy z serecem bije mi nieregularnie biore caly czas leki na wyciszenie serca boje sie ze cos bedzie nie tak:-(
 
Ja planowałam drugie dziecko wiedząc o tym, ze mam nadciśnienie i niedomykalność zastawki. Również jak ty obawiałam się o zdrowie swoje i dziecka. Jednak się zdecydowałam. Jeszcze przed zajściem w ciąże lekarz zmienił mi leki na takie które można brać w ciąży. Obecnie jestem już w 31 tyg, i jak do tej pory ciąża przebiega nie najgorzej. Co prawda trzy razy byłam w szpitalu ale nic poważnego się w sumie nie działo. Pracowałam nawet do szóstego miesiąca.
Ja równiez obawiam sie porodu bo przy pierwszym to myslalam ze na zawal umre ale puki co zaden lekaz nie sugerowal mi cesarki...
 
No to moja Kochana najpier zrób sobie holtera i echo zapisz się do kardiologa.

Nikt Ci nie wpoiem jak bedziesz rodzić treaz być moze ciąża będzie miała na ciebie zbawawienny wpły - czego Ci życze z całego serca:)

Ja się ciągle boje........ale ja nie miaąłm arytmii przed ciążą...............nikomu ie życzę żeby czuł to co ja:(
 
reklama
Dzieki za te slowa troche mnie podbudowaly:-) co do badan to wszytskie te juz mialam holter niestety nie wykazal arytmii bo w tym czasie nic zlego sie nie dzialo:( lekarz mowi ze tak jest bardzo czesto a pod opieka kardiologa jestem caly czas biore na stale poki co leki tak jak pisalam wczesniej zobaczymy jak dalej bedzie. Na dniach ide na USG serac sprawdzic jak sie ma niedomykalosc czy cos sie zmienilo mam nadzieje ze nie bo po zabiegu DSA mamy zamiar postarac sie o dzidziusia;-) mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie oki bo czasem tez z tym rytmem serca to jest kiepsciutko nawet lezec nie moge bo brakuje powierza serce wali jak oszalale maskara ale jestem dobrej mysli;-) ciekawa jestem tylko jak to jest z ta cesarka bo wolalabym rodzic naturalnie??
 

Podobne tematy

Do góry