reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadciśnienie w ciąży....

Dołączył(a)
16 Luty 2008
Postów
13
Jestem w 18 tygodniu w ciazy i mam wysokie cisnienie tzn. 160/100, 150/100, 150/90 itp. Juz raz bylam w szpiatalu ale dawali mi tylko RELANIUM 0,2 (ktorego nie lykalam)!!!! i ASPARGIN.
Znacie moze jakies "domowe sposoby zbicia cisnienia?
 
reklama
tak ja też leżałam w szpitalu na wysokie ciśnienie ale co z tego że w szpitalu mi zbili a w domu wszystko od nowa. Rozmawiałam z pielęgniarką to kazała mi pić sok z aronii i barszcz czerwony tak robiłam a czy pomagało różnie. teraz też mam problem z ciśnieniem a jestem w 38 tyg i nie da się nic zrobić tylko dużo odpoczywać.
 
Ja poprzednim razem też miałam wysokie ciśnienie, ale dopiero pod koniec - urodziłam w listopadzie, a na patologii ciąży wylądowałam w połowie października. Do tego doszło białko w moczu. Zapisano mi dopegyt. Ale po domowemu to na pewno trzeba wyeliminować sól i pić dużo wody mineralnej.
 
Przede wzszystkim wyeliminuj sol diety,zwracaj uwage nawet na chleb ktory awiera sporo soli.
Ja mialam niedocisnienie i kazali mi uzywac wiecej soli
 
Hej ja w szpitalu dostawałam Dopegyt - i jeśli pojawia się białko w moczu - to leć do lekarza...

Relanium dostałam jak mnie przyjmowali do szpitala a mialam 160 na 100...

A lekarz co na to że masz takie nadciśnienie??

Ja poprzednim razem też miałam wysokie ciśnienie, ale dopiero pod koniec - urodziłam w listopadzie, a na patologii ciąży wylądowałam w połowie października. Do tego doszło białko w moczu. Zapisano mi dopegyt. Ale po domowemu to na pewno trzeba wyeliminować sól i pić dużo wody mineralnej.

Z ta wodą to też lepiej nie przesadzać - bo potem zostaje w organiźmie i można mieć jeszcze większe ciśnienie :-(
 
Jestem w 18 tygodniu w ciazy i mam wysokie cisnienie tzn. 160/100, 150/100, 150/90 itp. Juz raz bylam w szpiatalu ale dawali mi tylko RELANIUM 0,2 (ktorego nie lykalam)!!!! i ASPARGIN.
Znacie moze jakies "domowe sposoby zbicia cisnienia?


domowego sposobu na zbicie tak wysokiego ciśnienia w ciązy nie ma :no:

przy cisnieniu 160/100 powinnas już leżeć na patologi w celu obserwacjii i brac dopegyt i lek na rozluznienie naczyń krwionośnych .Dużo odpoczynku !
dieta bezsolna to konieczność .
Picie litrami wody nic nie da a ewentualnie może zacząć sie puchniecie organizmy co niesie za sobą dłuższe leżenie w szpitalu i łykanie kolejnych tabletek :dry:

przy ciągłym nadciśnieniu ciąże kończy sie cesarskim cięciem

to tyle co wiem bo moja ciąża była ciążą z nadciśnieniem :sorry2:
 
Hej ja mam ten sam problem tylko moje cisnienie skacze nawet do 170/130!!!
przytym puls mam 160 . wiem ze mam tak po lekach ktore biore na astme
moj lekarz mowi ze nic nato nieporadzi(mowi ze zadne leki mi niezbija cisnienia) ale czy niezaszkodzi to mojemu malenstwu??? prosze o szybka odpowiedz
aha jeszcze zauwarzylam ze wieczorem jestem cala spuchnieta czy to ma zwiazek z cisnieniem???
 
Dziewczyny ja juto idę do szpitala z powodu wysokiego ciśnienia dzisiaj miałam 150/100 ale lekarz powiedział że nie ma powodu żeby ciąża kończyła się cesarskim cięciem,
ważne żeby obserwować swoje ciało jeżeli macie wysokie ciśnienie, obrzęki i białko w moczu to jest to zatrucie ciążowe,które w najgorszym wypadku kończy się rzucawką, groźną dla matki i dziecka, dlatego trzeba ograniczyć sól z diety, dużo odpoczywać i często odwiedzać swojego lekarza, a nawet poleżeć na obserwacji w szpitalu.
 
reklama
lekarz powiedział że nie ma powodu żeby ciąża kończyła się cesarskim cięciem,


dziwnie troche powiedział :dry:

bo skoro bez silnych przezyć skacze Tobie cisnienie ...to jak zapatruje sią twój lekarz na ciśnienie w czasie twojego porodu gdzie bardzo silnie i emocjonalnie będziesz przeżywac ten moment .


ja napisałam to co wiem i jestem tego pewna bo swoje odleżałam w szpitalu i sie nasłuchałam od róznych lekarzy .

no ale specjalista pewnie wie co mówi :sorry2:
w kazdym bądz razie przy wysokim ciśnieniu konieczna jest obserwacja jak i szczegółowe badania w szpitalu :tak:
 

Podobne tematy

Do góry