reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie w ciąży

Heda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2016
Postów
7 323
Hej jestem w 15tc. Po ostatnich badaniach TSH mam równe zero. Do tego wysokie ciśnienie. Lekarze twierdzą że to przez wysokie HCG i że powinno przejść za kilka tygodni. Czy któraś z was ma/ miała podobną sytuację. Dodam że to ciąża mnoga, no i nie jestem w Polsce.
 
reklama
Ja mialam TSH w pierwszym trymestrze ciazy 0.04. Teraz jestem w 21tc i mam w normie ale w dolnej granicy. Co 3 tygodnie kontrolowalam wyniki czy sie poprawiaja. I chodzilam do endokrynologa. Zadnych leków nie mialam tez samo ustapilo. Endokrynolog wyjasnil ze hormony ciazowe sprawiaja ze tak sie dzieje. Czulam sie okropnie. Mdlosci i wywymio kolatanie serca. Teraz od kiedy wynik jest w normie czuje duza poprawe. Leki stosuje sie wowczas gdy wyniki sie nie poprawiaja lub wczesniej sie leczylo. Tyle wiem z tego co mi lekarz endokrynolog wyjasnil.
 
U mnie wyglada to podobnie. Na razie każą obserwować. Martwi mnie brak leków na ciśnienie i puls. Bo kiepsko się czuje przy takim wysokim.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny! Mnie wyskoczyło ciśnienie w 16 tyg. ciąży chociaż nigdy wcześniej nie miałam z nim problemów. Do tego wysoki puls, kołatanie serca. Wylądowałam w szpitalu. Miałam konsultację internisty i kardiologa. Internistka zaleciła dopegyt 3X1 tabletka. Mój ginekolog zalecił jeszcze na obniżenie pulsu isoptin. Ciśnienie spadło chociaż w nerwach podnosi się do 140/90. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne więc koniecznie trzeba go obserwować.
 
Hej dziewczyny ja zaczynam 19 tydz od wielu lat mam nadciśnienie w ciąży też biore dopheyt 5 dziennie az 2×2×1 w pierwszej ciazy w szpitalu dawali mi az po 8 moja Pani dr mowi ze do 6 jest nieszkodliey a przynajmniej duzo mniej niz wysokie cisnienie. Wiec nie bojcie sie brac leki od lekarza a i magnez bierzcie patrzcie na dawki bo jednw dziennie to za malo
 
U mnie przed ciążą nie było problemów ani z ciśnieniem ani z tarczycą. A teraz wszystko się powywracało do góry nogami. W tym tyg mam jeszcze wizytę u endokrynologa. Za tydzień Lecę do polski i mam nadzieję że w końcu polscy lekarze dadzą mi jakieś leki na ciśnienie. Póki co staram się zbijać ciśnienie arbuzami, całkiem nieźle działają. Ale o tej porze roku nie łatwo o te owoce. Po arbuzach ciśnienie spada mi do 135/95 więc całkiem ok tylko puls ciągle wysoki.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
135/95 to jeszcze nie ma tragedii. Ja wylądowałam w szpitalu z ciśnieniem 160/95. W Polsce na pewno ci pomogą. Te leki co ja biorę na nadciśnienie są powszechnie stosowane w ciąży i podobno bezpieczne. Więc głowa do góry!
 
135/95 to jeszcze nie ma tragedii. Ja wylądowałam w szpitalu z ciśnieniem 160/95. W Polsce na pewno ci pomogą. Te leki co ja biorę na nadciśnienie są powszechnie stosowane w ciąży i podobno bezpieczne. Więc głowa do góry!
To ciśnienie po arbuzach... Jak nie jem mam 155/105 a lekarze uważają że leków nie trzeba...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To może do czasu przyjazdu do Polski wcinaj te arbuzy bo faktycznie spore to ciśnienie. W Polsce na takie dadzą ci na pewno leki.
 
reklama
A gdzie mieszkasz za granicą jeśli można zapytać? Bo jeśli w Anglii to faktycznie tam uważają że takie ciśnienie jest ok.Sama tam mieszkałam przez 7 lat.
 
Do góry