reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadczynność w ciąży.

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
20 027
Witam,

Czy któraś przyszła mamusia choruje /chorowała na nadczynność w ciąży ? Chciałabym się rozeznać jak u Was przebiega/przebiegało leczenie.

Jestem obecnie w I trymestrze ciąży i mam przepisany Thyrosan 3 x w tygodniu. Endokrynolog przepisał mi wpierw Metizol, ale moja ginekolog się nie zgodziła na branie tego leku w I trymestrze.
Proszę piszcie :) Ile z Nas się zmaga z nadczynnością ?:)
 
reklama
Mi wyszło tsh 8,5 ginekolog kazał mi brać euthyrox 75, kilka dni później endokrynolog potwierdziła brane tego leku, dała mi skierowanie na badanie za 3 tygodnie do powtórki tsh ft4 i jeszcze jedno oznaczenie chyba TYPO ale nie mam teraz jak sprawdzić. Kazała przyjmować Jodini codziennie aż do czasu brania witamin wieloskładnikowych, Ma mi robić usg i badać czy nie mam Hashimoto. Na wakacjach przed poronieniem tsh tez mi skoczyło a potem spadło do wartości prawidłowych i tak było do teraz do badań z połowy lutego. Wizytę mam na początku marca zobaczę co mi powie. Mówiła jednak na pierwszej wizycie, że to nie jest az tak groźne tylko trzeba kontrolować. Ft3 i ft4 miałam w normie
 
hajmal Ty masz niedoczynność tarczycy, a dziewczyna tutaj nadczynność.
nessi z dwojga złego niedoczynność jest gorsza od nadczynnosci.
Bierz lekarstwa i badz pod kontrola endokrynologa i będzie wszystko dobrze:)
 
tak jak napisała natalka że niedoczynnosc jest gorsza od nadczynnosci. ja mam niedoczynnosc i tez biore leki na obnizenie tsh. Ty nessi pewnie masz ponizej normy tsh i musisz miec podwyzszone prawda?
 
tak jak napisała natalka że niedoczynnosc jest gorsza od nadczynnosci. ja mam niedoczynnosc i tez biore leki na obnizenie tsh. Ty nessi pewnie masz ponizej normy tsh i musisz miec podwyzszone prawda?
Tak właśnie jest dokładnie. Mam 0,0150 ..endo i gin twierdzą, że stanowczo za mało. Objawy nadczynności niestety u mnie występują i występowały przed ciążą. Kiedyś miałam niedoczynność ...lecz po ciąży pierwszej się unormowało, a teraz wpadłam w nadczynność, jeszcze przed ciążą miałam słabe wyniki.
Dziękuję za odzew :)
 
Będąc w pierwszej ciąży okazało się juz na samiutenkim poczatku ze mam dużą nadczynność. Tsh ponizej 0.0001.
Metizol miałam włączony dopiero w III trymestrze.
Córka urodzona zdrowa, w szpitalu miala co dobe kontrolowane horminy tarczycy, początkowo miała niedoczynność, bo przyjmowany przeze mnie metizol obniżał hormon u mnie i u niej. Na szczęście wartosci sie normowaly co dobe. Przy wypisie dostalismy zalecenie kontroli u endokrynologa dziecięcego do 3 tyg zycia córki i wtedy też wszystko bylo w normie. Konrolowalismy jeszcze hormony tarczycy po 3,6 i 12 miesiącach.

Będzie dobrze :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Będąc w pierwszej ciąży okazało się juz na samiutenkim poczatku ze mam dużą nadczynność. Tsh ponizej 0.0001.
Metizol miałam włączony dopiero w III trymestrze.
Córka urodzona zdrowa, w szpitalu miala co dobe kontrolowane horminy tarczycy, początkowo miała niedoczynność, bo przyjmowany przeze mnie metizol obniżał hormon u mnie i u niej. Na szczęście wartosci sie normowaly co dobe. Przy wypisie dostalismy zalecenie kontroli u endokrynologa dziecięcego do 3 tyg zycia córki i wtedy też wszystko bylo w normie. Konrolowalismy jeszcze hormony tarczycy po 3,6 i 12 miesiącach.

Będzie dobrze :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi endo przepisał Metizol w I trymestrze ciąży. Ginekolog stanowczo mi zakazał i kazał zmienić na Thyrosan. Tłumaczyła mi lekarz, że Metizol źle wpływa na zarodek, powoduje wady ale nie oddziałuje negatywnie na matkę ...z drugim lekiem jest odwrotnie ...
Czy Tobie w ciąży też leciały włosy na potęgę ?
Twoje tsh przeraża ...musiałaś się też źle czuć ? Dobrze, że z córcią już wszystko dobrze :)
 
Nessi w ciazy z wlosami nie mialam wogole problemow. Za to po... lecialy na potęgę. Ale teraz jestem 7 mies po drugim porodzie i z wlosami to samo. Wypadaja straszliwie :/

Wlasnie mój przypadek bardzo dziwny bo przy takich wynikach powinnam była mieć dużo widocznych objawów a nic takiego mi sie nie działo. Jedynie co to lekko przyspieszona akcja serca, pozatym nic :)
Okazało sie ze mialam 4 nadczynne guzy które tak "napedzaly" tarczyce.

A u ciebie jak jest? Nie ma możliwości przeczekania z leczeniem do 3 albo chociaż połowy ciąży?

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nessi w ciazy z wlosami nie mialam wogole problemow. Za to po... lecialy na potęgę. Ale teraz jestem 7 mies po drugim porodzie i z wlosami to samo. Wypadaja straszliwie :/

Wlasnie mój przypadek bardzo dziwny bo przy takich wynikach powinnam była mieć dużo widocznych objawów a nic takiego mi sie nie działo. Jedynie co to lekko przyspieszona akcja serca, pozatym nic :)
Okazało sie ze mialam 4 nadczynne guzy które tak "napedzaly" tarczyce.

A u ciebie jak jest? Nie ma możliwości przeczekania z leczeniem do 3 albo chociaż połowy ciąży?

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam już działać ...też mam wole guzowate. Z czego jeden wielki guzek w cieśni, z którego kiedyś biopsję mi cienko igłową robili , płyn mi ściągnięto- ale wypełnił się znowu. Podejrzewam, że to on najwięcej miesza.

Po ciąży wypadanie włosów to norma :) Znaczy ...w ciąży u zdrowej kobiety nie wypadają, ale niestety po ''dobrodziejstwie hormonów'' czyli porodzie...wszystko zaczyna wracać do normy. Więc nie zostajemy z bogatą fryzurą na zawsze :) Mi też po pierwszej ciąży leciały w strasznych ilościach.
 
reklama
Grunt ze jesteś pod opieka gina i endokrynologa :) oni juz zadbaja o Ciebie i maluszka :)

Jeszcze mi sie przypomnialo że jak brałam metizol i karmiłam piersią to metizol miałam przyjmować zaraz po zakończeniu karmienia, zebty btyla jak najdłuższa przerwa przed kolejnym karmieniem.

Zupełnie nie znam tego Twojego leku Thyrosan, ale jesli będziesz go brała również podczas kp (jesli planujesz oczywiscie) to popytaj dobrego radce laktacyjnego lub endokrynologa dziecięcego czy powinnaś zachować jakieś środki ostrożności.

A przed ciążą już miałaś nadczynność czy w ciąży się dowiedziałaś o niej?

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry