reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadmierne pocenie sie dziecka......

tereskaa

Mamusie Marcowe '06
Dołączył(a)
28 Marzec 2006
Postów
1 680
Miasto
Rzeszów/New York
Dziewczyny mam do was pytanie.....czy wasze dzieci takze sie tak mocno pocą???...oczywiscie nie mam na mysli zwyklego pocenia sie ...ale takiego ze jak poloze mojego malucha do lozka to po 15 minutach pod jego gowka...widac mokra plame od potu...i nie chodzi mi tutaj o pocenie sie np podczas karmienia piersia, tylko pdczas normalnego lezenia czy spania........
 
reklama
jagódka nie poci się prawie wcale, no chyba,że jest mega upał......
może za ciepło ubierasz maluszka albo masz za wysoką temperaturę w mieszkaniu ?
 
Teresko sprawdz czy nie poca sie rowniez raczki i stopki. Nadmierne pocenie czesto towarzyszy krzywicy wiec lepiej chuchac na zimne i do pediatry sie przejsc.
 
Teresko nadmierne pocenie się główki może być objawem niedoboru wit. D w organiźmie ( niedobór wit. D może powodować krzywicę).
Powinnaś chyba iść do lekarza i powiedzieć mu o tym.
Nie można też przesadzic z wit. D w drugą stronę, bo nadmiar z tego co czyt. też jest szkodliwy (może być toksyczny dla organizmu). Ważne jak karmisz dziecko, jeśli mieszankami to dziecku nie podaje się już dodatkowo wit. D bo mieszanki mleczne mają w swoim składzie tę witaminę. Jeśli naturalnie to podaje sie dziecku jedną kroplę dziennie, ale wielu pediatrów w okresie letnim zaleca zrezygnowanie z podawania dziecku wit. D (jest wytwarzana przez organizm w skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych - oczywiście niemowląt nie można narażać na działanie bezpośrednich promieni słonecznych).
Ja np. mam zalecenie podawania wit. D co drugi dzień po jednej kropli. Miłkowi bardzo szybko malało ciemiączko i pediatra zdecydowała o ograniczeniu wit., była próba odstawienia całkowicie na okres letni ale skończyło się właśnie nadmiernym poceniem główki.
 
Filip czasem się spoci, jak go za mocno w nocy przykryję, a zapomnę otworzyc okna i w mieszkaniu jest po prostu ciepło,ale wtedy i ja pod kołdrą się troszkę zgrzeję... A co do takiego pocenia jak opisujesz, to jak najprędzej udaj sę z tym do pediatry, bo jak piszą dziewczyny to może bvyć objaw krzywicy.
 
Mamooli u nas wlasnie tez tylko stopki sie pocily i dostalismy zwiekszona dawke wit d3 bo ciemiaczko tez sie wolno zarastalo pomimo ogolnego dobrego skostnienia czaszki. Pediatra Maje poogladal z kazdej strony i 3 krople wit d3 przypisal tym bardziej, ze ona bardzo szybko rosnie i 1 kropelka byla dla niej zbyt malo.

Inkaa my pomimo stosowania mieszanki nadal mamy wit D3 w kroplach.
 
tez gdzies o tym czytalam ale postanowilam jeszcze was o to zapytac zeby sie upewnic.....a jezeli  chodzi o wit d ...to podaje ja od kiedy patryk skonczyl 3 tyg ...no moze czasami zapomne ale staram sie codziennie mu ja podawac........w mieszkaniu tez mam chlodno bo mam klimatyzacje no i ubieram go bardzo lekko....sama nie wiem ..moze to faktycznie  moga byc objawy krzywicy:(......
 
reklama
Tereska myślę że zwyczajnie najlepszym rozwiązaniem jest iść do lekarza, on ci powie co i jak i przede wszystkim zobaczy dziecko.
O wit. D możesz przeczytać np. tu:
http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl_vad.php?id=1021

a i na stronie babyboom też jest o wit. D, jeśli nie będziesz mogła otworzyć linku to podaję ci ścieżkę: Niemowle/Zdrowie/Krzywica i wit.D
https://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrowie/krzywica_i_witamina_d3.html

Mamooli ja tylko pisałam informacje, które mi się udalo zebrać na ten temat, nie jestem lekarzem więc pewnie to wszystko zalerzy od dziecka, ja szczerze mówiąc z kilku względów(niektóre poruszane na tym forum) mam lekko zachwiane zaufanie do lekarzy. Jak to obejrzał dziecko dokładnie i zobaczył ilość wit. D? To tak jak ja usłyszałam że muszę natychmiast wit. D odstawić i Miłkowi za jakiś czas zaczęla pocić się głowa (była cała mokra).
Cytat za babyboom:
U dzieci w naszym klimacie dawka profilaktyczną wit D3 dla dzieci urodzonych z prawidłową wagą i karmionych piersią jest wit D3 w dawce 500-100jednostek międzynarodowych (co odpowiada 2 kroplom wit D3 lub 1 kropli preparatu Vigantol) podawanych od 3 tygodnia życia.
więc jak widzisz różne są też preparaty. Ja daję Vigantol.
Gorąco was pozdrawiam.

 
Do góry