reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadmuchiwana wanienka do kąpieli

elusl

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2012
Postów
299
Miasto
Zielona Góra
Cześć!

Mój synuś zaczyna już wyrastać ze standardowej wanienki i zaczęłam szukać jakiegoś rozwiązania. Generalnie, póki co, nie chcę go kąpać w dużej wannie, bo jest to wanna narożnikowa, zdecydowanie większa niż standardowe wanny. Jest szersza, dłuższa i głębsza. I zanim bym napełniła ją wodą na tyle, by młody mógł się pluskać, to musiałabym tej wody lać, lać i jeszcze razlać...

Zaczęłam się rozglądać za jakimiś akcesoriami do kąpieli i wynalazłam dmuchaną waniennkę z 4 pozycjami do siedzenia i leżenia :-) Jest to wanienka firmy Jane - można kupić wersję małą i dużą (mi podeszła ta duża). Widziałam jeszcze, że nadmuchiwane wanienki prodokuje również firma Babymoov, ale wyglądają one na słabsze jakościowo.

Moją uwagę przyciągnęły również krzesełka do kąpieli, ale wydaje mi się, że w takim krzesełku smyk nie miałby takiej swobody ruchów i frajdy z kąpieli...

Może któraś z was korzysta z takiej wanienki nadmuchiwanej, ma z nią już jakieś doświadczenia i mogłaby mi polecić, albo odradzić, a może podpowiedzieć jakieś inne rozwiązanie? :-)
 
reklama
kochana my kupiliśmy zwykły dmuchany okrągły basenik (taki jak do ogrodu czy na plażę) wkładaliśmy go do wanny i on się taki w kształcie łódki układał. Dziecko miało radość, mogło się oprzeć o miękki brzeg i wody dużo nie trzeba było lać. Poza tym dobre rozwiązanie na wyjazd, jak jechaliśmy nad morze, to w ośrodku żeby dziecko w brodziku nie siedziało to kąpała się właśnie w tym basenie, a w ciągu dnia braliśmy go na plazę. Jak dla mnie super rozwiązanie, tanie, na pewno będę je stosować dla drugiej córki. Trzeba tylko pamiętać o częstym i bardzo dokłądnym myciu baseniku, bo w zgięciach zbiera się osad.
 
Dziewczyny, nie czekając na opinie, postanowiliśmy zakupić tę dmuchaną wanienkę Jane (dużą) - MEGA UDANY ZAKUP! ;D Wanienka idealnie pasuje do naszej wanny i dokłądnie tak, jak piszesz, beata26 przyda się również na wyjazdy. Nie wyobrażam sobie zabierać sztywnej wanienki, albo kąpać dziecko (już dość sporo ważące) "pod kranem" :) Wanienka świetnie sprawdzi się również jako basenik na balkon u dziadków, czy na trawce w ogródku.
Fajne jest to, że jest wysoka, a wody wystarczy nalać do 1/3 jej wysokości (taki też jest ogranicznik), a dziecku, lawet większemu od naszego synusia, by wody do pluskania się wystarczyło :-) Zakłówek i ogranicznik na dnie wanienki, pod kolanka dziecka, spełniają swoje funkcje w 100%, chociaż ogranicznik na dnie przymocowywany na rzep potrafi odczepić się po energniczniejszym ruszaniu nóżkami.

Co do ceny, to 150 zł, to sporo, jak na wanienkę do kąpieli. Za klasyczną wanienk,ę ze stelażem daliśmy 80 zł, także prawie 2 razy mniej. Mimo wszystko zakup nie na kilka miesięcy, a myślę, że nawet do 1,5 roku - 2 latek :-)

POLECAM!:-)
 
Do góry