reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadwaga 9 miesięcznej córci

Ja podaje synki parówki, kupuje je z szynki i nie uważa ze są nie odpowiednie dla dziecka.
Mojemu małemu rozdrabnia ją na mniejsze kawałki widelcem i tak u ją podaje ale on a 4 zęby wiec twojej musiałabyś rozdrobnić bardzo drobno.
 
reklama
W diecie BLW nie miksuje się, podaje w kawałkach takich, by dziecko spokojnie mogło utrzymać produkt w rączce. Ząbki są zbędne, dziecko jest w stanie rozetrzeć dziąsłem każde ugotowane warzywko. Herbatki Hipp to bomba, 3/4 opakowania to cukier:szok:
Jeśli chodzi o tabelki - nie znam się na nich, nigdy nie używałam i nie zwracałam na nie uwagi.

Parówka parówce nie równa. Większość to pocięte wymiona wymieszane z soją GMO. Jeśli już chcesz je podawać, to trzeba znaleźć porządne, chociażby Paróki z Szynki z Sokołowa.
 
Miałam podobną sytuację z moja córką.Urodziła sie z wagą 3900 a potem rosła w zastraszającym tempie 3 mies waga 8400, 8 mies waga 12 kg czyli podobnie jak Twoja też miała problemy z napięciem była rehabilitowana siadac zaczęła w 12 mies a chodzic w 16.Cały czas do 19 mies była na piersi nie podawałam jej zadnych kaszek bo ich poprostu nie chciała jadła przez krotki czas zupki słoiczkowe a potem to co my.
W 8 mies zrobiłam jej badania w kierunku cukrzycy i tarczycy wszystko było oki.a ona nadal"rosła" Dopiero w wieku 2 lat waga sie ustabilizowała ważyła 15 kg takze w miare dobrze.Pózniej córka zachorowała na astmę no i leki zrobiły swoje w wieku 4 lat ważyła 28 kg teraz ma 7 lat i wazy 39 kg ale idziemy ku dobremu bo przez pół roku nic nie przytyła tylko wyrosła w górę.
Kiedy urodził sie najmłodszy postanowilam uniknąć sytuacji z córką i zaczełam działac piers do 13 mies od 5 zupki i obiadki gotowane własnorecznie kaszki tylko naturalne gotowalam zwykłe miksowałam i podawałam z parowanymi owocami do picia tylko woda lub herbatka owocowa z naturalnego suszu oczywiście wszystko łyzeczka lub z kubeczka.Moje dziecko ma 2 latka i 2 mies wazy 13 kg i 95 cm nigdy nie piło MM nigdy nie jadło dan ze słoiczka i zadnych dzieciowych jedzonek i kaszek nigdy nie uzywało smoczka ani butelki.
Apropo parówek synkowi zaczełam je podawac dopiero teraz ale sporadycznie je dostaje.
Dobra rada zdrowe odzywianie i nadzieja ze jak zacznie chodzić to wyrosnie z nadwagi.Powodzenia.
 
O Matko 39 kg, moja córcia za miesiąc ończy 7 lat i waży 22 kg.

Ja tylo i wyłacznie podaje dzieciom parówki z soołowa.
 
W diecie BLW nie miksuje się, podaje w kawałkach takich, by dziecko spokojnie mogło utrzymać produkt w rączce. Ząbki są zbędne, dziecko jest w stanie rozetrzeć dziąsłem każde ugotowane warzywko.

A czy nie miała pani z początku obawy, że dziecko może źle przełknąć i się zakrztusić? Wczoraj Natalinka obraziła się na mleko i wieczorem gdy jadłam z synkiem kolację - najzwyczajniej w świecie zaczęła mlaskać i cmokać, żeby jej dać chlebek. Gdy Mariuszek był w jej wieku - podawałam mu piętki. A teraz akurat kupuję chleb krajany, więc piętki marne. Dałam jej skórkę, ona była wniebowzięta, ale niestety ja spanikowałam, że te kawałki zostaną jej w gardle i wyciągnęłam... Był płacz i wielki żal. A może ze mnie tylko panikara? Niepotrzebna?

Dziękuję za odpowiedź, bo jest bardzo treściwa i wniosła wiele :)
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź, bo jest baaaardzo pomocna! Ja również tak coś przeczuwam, że podobnie jak Mariuszek, ona wyrośnie z biegiem czasu gdy tylko zacznie chodzić. Tyle że Natala już teraz przewyższa Mariuszka wagowo, bo pamiętam jak on miał roczek to założyłam mu ubranko na 82 (pamiętam, że było na styk, no ale on jednak był troszkę mniejszy)
 
Do góry