reklama

nadwaga a ciąża

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez XoXo, 13 Marzec 2015.

1. XoXo

XoXo Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    witam. Jestem w 12 tc - to moja pierwsza ciąża. Niestety mam lekką nadwagę i trochę boje się, że to w jakis sposob może wplywac na rozwoj mojego malenstwa. Czy wy drogie mamy z tą samą przypadloscią zmienilyscie swoje nawyki żywieniowe w ciąży? czy uważacie na diete? Sprawdzacie wagę? I przede wszystkim czy my kobiety z nadprogramowymi kilogramami mamy mniejszy limit do przytycia w ciązy? pozdrawiam

2. lucalew

lucalew Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Xoxo jak masz 5kg nadwagi to nic napewno sie nie stanie dziecku. Oczywiscie ze kobiety otyle i z duza nadwaga powinny uwazac zeby nie przytyc za duzo. Ja mam otylosc i moge max przytyc 8kg. Kobiety bez otylosci czy nadwagi 12-15kg. Wage sprawdzam w domu i sprawdzanajest na kazdej wizycie. Na forum jest temat otylosc w ciazy, sa tam mamuski ktore juz urodzily jak i jeszcze w ciazy takze smialo mozesz tam pytac o wiele rzeczy i na pewno mamuski Ci odpowiedza.

3. reklama
  4. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czesc :):) Przede wszystkim radzilabym Ci monitorowac przyrost wagi w ciąży. ja np. prowadzilam wykres wagi na belly. Dokladnie widac jak waga rośnie, czy tyjemy w normie, czy za dużo, czy za mało- bardzo przejrzyście. I oczywiście wszystko jest dostosowane do naszej wagi sprzed ciąży. Wygląda to tak:

wykres wagi.jpg

po drugie jeśli faktycznie masz złe nawyki żywieniowe- zmień je (mam na mysli tu slodycze, fast food, gazowane napoje itd) wyjdzie to na zdrowie Tobie i oczywiście Twojemu dziecku. :) i kolejna rzecz nie rezygnuj w ciąży z ruchu: spacery, basen, może joga??

Ostatnia edycja: 17 Marzec 2015
  5. XoXo

XoXo Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no niestety mam złe nawyki żywieniowe- dzień bez słodyczy to dla mnie dzień stracony :( Ale chyba czas najwyższy to zmienic. dzieki oliwia a skąd Ty ten wykres wzielas??

6. oliwia2

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No to radzilabym Ci zmienic troszke swoje przyzwyczajenia. Wiem, że łatwo mowic, ale naprawdę warto. :) a wykres jest z bellybestfriend (jakos nie moge linku Ci wrzucic, ale jak wpiszesz w google to na pewno ci wyskoczy, bo popularne jest- ostatnio słysze, że każda kobieta w ciązy prowadzi :D )
    Musisz wpisac swoją wagę sprzed ciąży i potem ważyc się (np. co tydzień/ dwa) i bedziesz widziala jak przybierasz

Ostatnia edycja: 17 Marzec 2015
  7. XoXo

XoXo Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziękuje Ci bardzo. Już znalazłam- z tego co widzę nie tylko wykres wagi tu jest, już wpisałam swoją wagę i niestety tak jak myślałam jestem powyżej normy. ale coś jeszcze zwróciło moją uwagę.. tam jest jakaś zakładka dieta. korzystałaś z tego może? bo zastanwiam sie czy właśnie to nie będzie rozwiązanie dla mnie.... :tak:

8. oliwia2

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    z tych zaleceń dietetycznych nie korzystałam, ale w ciąży miałam ten pakiet z koktajlami. W ciąży mialam sporo upierdliwych dolegliwości i mam wrażenie, że te koktajle mi bardzo pomagały :)

9. XoXo

XoXo Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jakie dolegliwości? kurcze zastanawiam sie nad tym, bo bym miala wszystko podane na talerzu. :)

10. reklama
  11. oliwia2

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    sorka, że tak pozno odpisuje, ale ostatnio mam urwanie głowy. Wiesz co, miałam dużo typowych ciążowych dolegliwości (zgaga, wzdęcia, czasami skurcze), niestety chodziłam rozdrazniona (moj maz mial ze mną ciężko:)) i w sumie wiecznie chciało mi się spac. kompletnie nie mialam energii. I właśnie tam są różne kompozycje koktajli, które są przeznaczone na konkretne dolegliwosci. Ale to musisz sobie sama zobaczyc, bo to jest indywidualnie dobierane.

12. XoXo

XoXo Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ale faktycznie pomagały Ci te koktajle? Bo widze, że fajna oferta jest na pakiet koktajle + zalecenia dietetyczne :tak:

"Jesteś rozdrażniona lub wiecznie zmęczona? Wiele dolegliwości ciążowych wynika z nieodpowiedniej diety. Możesz je łatwo złagodzić stosując się do odpowiednich zaleceń dietetycznych. Odpowiedz na pytania i sprawdź które produkty możesz jeść a których lepiej unikać." boże jakbym czytala o sobie :laugh2::laugh2:

Poleć forum