reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nadwaga a ciąża

XoXo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Sierpień 2010
Postów
33
witam. Jestem w 12 tc - to moja pierwsza ciąża. Niestety mam lekką nadwagę i trochę boje się, że to w jakis sposob może wplywac na rozwoj mojego malenstwa. Czy wy drogie mamy z tą samą przypadloscią zmienilyscie swoje nawyki żywieniowe w ciąży? czy uważacie na diete? Sprawdzacie wagę? I przede wszystkim czy my kobiety z nadprogramowymi kilogramami mamy mniejszy limit do przytycia w ciązy? pozdrawiam
 
reklama
Xoxo jak masz 5kg nadwagi to nic napewno sie nie stanie dziecku. Oczywiscie ze kobiety otyle i z duza nadwaga powinny uwazac zeby nie przytyc za duzo. Ja mam otylosc i moge max przytyc 8kg. Kobiety bez otylosci czy nadwagi 12-15kg. Wage sprawdzam w domu i sprawdzanajest na kazdej wizycie. Na forum jest temat otylosc w ciazy, sa tam mamuski ktore juz urodzily jak i jeszcze w ciazy takze smialo mozesz tam pytac o wiele rzeczy i na pewno mamuski Ci odpowiedza.
 
Czesc :):) Przede wszystkim radzilabym Ci monitorowac przyrost wagi w ciąży. ja np. prowadzilam wykres wagi na belly. Dokladnie widac jak waga rośnie, czy tyjemy w normie, czy za dużo, czy za mało- bardzo przejrzyście. I oczywiście wszystko jest dostosowane do naszej wagi sprzed ciąży. Wygląda to tak:

wykres wagi.jpg





po drugie jeśli faktycznie masz złe nawyki żywieniowe- zmień je (mam na mysli tu slodycze, fast food, gazowane napoje itd) wyjdzie to na zdrowie Tobie i oczywiście Twojemu dziecku. :) i kolejna rzecz nie rezygnuj w ciąży z ruchu: spacery, basen, może joga??
 

Załączniki

  • wykres wagi.jpg
    wykres wagi.jpg
    20,3 KB · Wyświetleń: 636
Ostatnia edycja:
no niestety mam złe nawyki żywieniowe- dzień bez słodyczy to dla mnie dzień stracony :( Ale chyba czas najwyższy to zmienic. dzieki oliwia a skąd Ty ten wykres wzielas??
 
No to radzilabym Ci zmienic troszke swoje przyzwyczajenia. Wiem, że łatwo mowic, ale naprawdę warto. :) a wykres jest z bellybestfriend (jakos nie moge linku Ci wrzucic, ale jak wpiszesz w google to na pewno ci wyskoczy, bo popularne jest- ostatnio słysze, że każda kobieta w ciązy prowadzi :D )
Musisz wpisac swoją wagę sprzed ciąży i potem ważyc się (np. co tydzień/ dwa) i bedziesz widziala jak przybierasz
 
Ostatnia edycja:
dziękuje Ci bardzo. Już znalazłam- z tego co widzę nie tylko wykres wagi tu jest, już wpisałam swoją wagę i niestety tak jak myślałam jestem powyżej normy. ale coś jeszcze zwróciło moją uwagę.. tam jest jakaś zakładka dieta. korzystałaś z tego może? bo zastanwiam sie czy właśnie to nie będzie rozwiązanie dla mnie.... :tak:
 
z tych zaleceń dietetycznych nie korzystałam, ale w ciąży miałam ten pakiet z koktajlami. W ciąży mialam sporo upierdliwych dolegliwości i mam wrażenie, że te koktajle mi bardzo pomagały :)
 
Jakie dolegliwości? kurcze zastanawiam sie nad tym, bo bym miala wszystko podane na talerzu. :)
 
sorka, że tak pozno odpisuje, ale ostatnio mam urwanie głowy. Wiesz co, miałam dużo typowych ciążowych dolegliwości (zgaga, wzdęcia, czasami skurcze), niestety chodziłam rozdrazniona (moj maz mial ze mną ciężko:)) i w sumie wiecznie chciało mi się spac. kompletnie nie mialam energii. I właśnie tam są różne kompozycje koktajli, które są przeznaczone na konkretne dolegliwosci. Ale to musisz sobie sama zobaczyc, bo to jest indywidualnie dobierane.
 
reklama
ale faktycznie pomagały Ci te koktajle? Bo widze, że fajna oferta jest na pakiet koktajle + zalecenia dietetyczne :tak:

"Jesteś rozdrażniona lub wiecznie zmęczona? Wiele dolegliwości ciążowych wynika z nieodpowiedniej diety. Możesz je łatwo złagodzić stosując się do odpowiednich zaleceń dietetycznych. Odpowiedz na pytania i sprawdź które produkty możesz jeść a których lepiej unikać." boże jakbym czytala o sobie :laugh2::laugh2:
 
Do góry