reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadwaga

Też wymyślił.
Jakim cudem masz nie tyć.
To nie wymysł, przy nadwadze i otyłości zaleca się niższy wzrost masy ciała w ciąży.
Sama ciąża pod jej koniec (dziecko, łożysko, macica, wody, dodatkowa krew matki, wzrost gruczołu piersiowego) nie przekracza 10 kg. Reszta to masa ciała kobiety, zapas tkanki tłuszczowej co jest ok u osób szczupłych ale jest zdecydowanie nie wskazane u osób z nadwagą i otyłością.
 
reklama
Byłam dzisiaj na kontrolnej wizycie u gin jestem w 32+2 tyg i mi lekarz powiedział że nie mogę więcej przytyć bo przytyłam już 10 kg niestety mam nadwagę ale jak ja mam to zrobić żeby nie przytyć a termin mam dopiero na 27 listopada. Dodam że jem wszystko na parze bez dodatku soli nie jem słodyczy fast food też nie jem jedynie musiałabym nic nie jeść żeby nie przytyć
Może udaj się do dobrego dietetyka, tylko nie samozwańczego a po uniwersytecie medycznym by ułożył Ci na ostatnie tygodnie dobrą zbilansowaną dietę ?
Nie liczy się sama obróbka ale tez to ile i co jesz.
 
To nie wymysł, przy nadwadze i otyłości zaleca się niższy wzrost masy ciała w ciąży.
Sama ciąża pod jej koniec (dziecko, łożysko, macica, wody, dodatkowa krew matki, wzrost gruczołu piersiowego) nie przekracza 10 kg. Reszta to masa ciała kobiety, zapas tkanki tłuszczowej co jest ok u osób szczupłych ale jest zdecydowanie nie wskazane u osób z nadwagą i otyłością.
Znam to. Pierwsz ciążę miałam z otyłością.
Kazał nie przytyć , ciekawi mnie czy podał sposób.
Bo na ujemny kobieta w ciąży być nie może.
 
Ja przytyłam w ciąży 20 kg. Lekarz nie widział w tym problemu, choć było to ponad normę. Tu problemem nie jest przyrost tylko waga wyjściowa. Nadwaga to naprawdę jest czynnik komplikujący ciążę. Tylko dobra dieta ułożona przez profesjonalistę i aktywność fizyczna adekwatna do stanu, bo ciaza jest zaawansowana. Lekarz ma rację. Przy wyjściowej nadwadze trzeba uważać od początku ciąży a nie jak już jest 15 na plusie. Najlepiej zadbać o prawidłową wagę przed ciążą. Po ciąży trudno schudnąć. Mi ciagle zostało 5 kg, ale przed ciążą ważyłam 53kg przy 170cm, więc zapas był.
 
Do dziewczyn które zaczynaly ciążę ciążę waga ponad 100kg. Czy ciężko było zajść w ciążę? Pytam bo do małych nie należę 🥲
Akurat ja przed pierwszą ciążą ważyłam 95kg i zaszłam w pierwszym cs, poroniłam i ja osobiście to trochę wiąże z wagą. Na fb jest grupa Mamy i przyszłe Mamy plus size. Mnóstwo kobiet, które zaszły w ciążę z wagą czasem nawet dużo, dużo powyżej 100kg. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania 😉
 
Znam to. Pierwsz ciążę miałam z otyłością.
Kazał nie przytyć , ciekawi mnie czy podał sposób.
Bo na ujemny kobieta w ciąży być nie może.
Spójrz prawdzie w oczy, większość osób tyje w ciąży, bo bilans kaloryczny jest na plusie. W trzecim trymestrze wystarczy, że zjeść jedna kanapkę więcej niż zazwyczaj, żeby zaspokoić potrzebę kaloryczna, a jak jest wszyscy wiemy :)
Sama przytyłam ponad 20 kg, ale nie oszukuje się, że nie przyczyniłam się do tego. Trzymanie diety i jedzenie dobrych rzeczy, a nie byle czego sprawiz że dzidziuś będzie brał z zapasów naszej tkanki tłuszczowej.
 
Spójrz prawdzie w oczy, większość osób tyje w ciąży, bo bilans kaloryczny jest na plusie. W trzecim trymestrze wystarczy, że zjeść jedna kanapkę więcej niż zazwyczaj, żeby zaspokoić potrzebę kaloryczna, a jak jest wszyscy wiemy :)
Sama przytyłam ponad 20 kg, ale nie oszukuje się, że nie przyczyniłam się do tego. Trzymanie diety i jedzenie dobrych rzeczy, a nie byle czego sprawiz że dzidziuś będzie brał z zapasów naszej tkanki tłuszczowej.
Ja wiem jak jest bo w obu ciążach miałam taka sama dietę a w pierwszej miałam ledwo 4 kg.d,a w drugiej mimo dużo mniejszej wadze plus 20.😉
Ja wszystko rozumiem.
Chodziło mi czy lekarz dał wskazówki.
 
reklama
Do góry