reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka

ja miałam wypalaną nadżerkę( blacha, długopisik z drucikiem, smród okropny) już dwa razy w prywatnym gabinecie(raz ok 10lat temu, drugą niecałe 3 lata). Ale nic a nic nie bolało, może dlatego, że przed wyjściem z domu na zabieg zaaplikowałam czopek Tramalu (w\g wskazania lekarza). Zabieg trwał ok. 5min. I był baaardzo drogi -400pln

Blacha pod tylkiem..... to chyba bardzo przestarzaly sprzet. Moj lekarz ma nowy sprzeciol do wyplania i zamiast blachy przyklejal mi do nogi taki plaster.... ala uziemienie ;-):tak:
No i faktycznie troche drogo placilas :szok: 3 lata temu 400zl za zabieg jak na moje oko przestarzalym sprzetem...... to sie dopiero lekarz cenil :szok:
 
reklama
Ja nadżerkę leczyłam już jako nastolatka. Ale ginekolog który mnie wtedy leczył twierdził że wypalanie tylko po urodzeniu dziecka. U obecnej ginekolog usłyszałam to samo zdanie. Tak więc poczekam aż urodzę a potem zobaczymy co będzie dalej.....
 
Kajko,nic nie bolalo poniewaz miejsce gdzie lokuja sie nadzerki nie sa unerwione;-)takze na zywca tez by poszlo...
ja mialam te sama nadzerke wypalana i zamrazana bo cholera nie chciala sie usunac ale z tego co widze to milalam farta - nic za to nie placilam
 
Mnie też czeka juz wkrótce wityta u mojego lekarza i zobaczymy co z moja nadżerką. Bardzo się boję pierwszej wizyty, a co dopiero wypalania/wymrażania nadżerki.. brrr.... Mam nadzieje, że po porodzie mi zniknęła :)
 
słuchajcie dziewczyny. co sądzicie o tym, że usunięcie nadżerki może spowodować komplikacje gdy planuje się jeszcze dzieci? Co o tym wiecie?
 
słuchajcie dziewczyny. co sądzicie o tym, że usunięcie nadżerki może spowodować komplikacje gdy planuje się jeszcze dzieci? Co o tym wiecie?


Jesli mialabys wypalana nadzerke a uzyto by za mocnego pradu to moga powstac blizny ,ktore utrudniaja rozwieranie sie szyjki macicy podczas porodu:no:
 
a problemy z zajściem w ciążę lub jej dotrzymaniem??? Moja nadżerka mała nie jest, ale jak duża nie wiem. czsaem boli mnie w dole brzucha ale czy to przez nią? Dziecko chciałabym jeszcze mieć ale najwcześniej!!! za jakieś dwa lata.. Czy warto tyle czekać i jej nie ruszać?
 
a problemy z zajściem w ciążę lub jej dotrzymaniem??? Moja nadżerka mała nie jest, ale jak duża nie wiem. czsaem boli mnie w dole brzucha ale czy to przez nią? Dziecko chciałabym jeszcze mieć ale najwcześniej!!! za jakieś dwa lata.. Czy warto tyle czekać i jej nie ruszać?


Istnieją badania potwierdzające zarówno potencjalna szkodliwość usuwania nadzerek dla zajścia w ciążę, jak i badania, które tej szkodliwości nie potwierdzają. Niewielkie blizny, powstające w ujściu kanału szyjki macicy po elektrokoagulacji, mogą mieć wpływ na zaburzenia w produkcji śluzu szyjkowego i drożność kanału szyjki. Z tego względu inwazyjne metody leczenia nadżerek stosuje się raczej po pierwszej ciąży, zaś wcześniej tylko z dużą ostrożnością i w szczególnie uzasadnionych przypadkach. ....

Musisz porozmawiac ze swoim ginekologiem i on powienien Ci powiedziec co dla Ciebie bedzie najlepsze :tak:

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry