reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadżerka

karlajn93

Początkująca w BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2018
Postów
27
Witam, czy ktoś ma/miała nadżerkę? Jak to jest?
W czwartek byłam u gina i lekarz powiedział że prawdopodobnie mam nadżerkę ale malutko, więc za rok muszę robić cytologię.
Czy nadżerka to niebezpieczna? Można leczyć? Potrzebuję pomoc, bo jestem osobą niesłyszącą i chciałabym więcej wiedzieć na ten temat...
 
reklama
Spokojnie - nadżerka to taka rana na szyjce. Nie zagraża ona naszemu życiu. Jednakże nie należy jej lekceważyć, bo nieleczona może prowadzić do poważniejszych stanów chorobowych (np. nowotworów).
Jeśli jest mała, to jest szansa, że organizm sobie sam z nią poradzi - jednak tak jak zalecił ginekolog, należy to kontrolować. Jeśli do kolejnej wizyty się powiększy, to zapewne zaleci jej usunięcie - jest kilka metod (elektrokoagulacja, krioterapia, laseroterapia).
 
Witam, czy ktoś ma/miała nadżerkę? Jak to jest?
W czwartek byłam u gina i lekarz powiedział że prawdopodobnie mam nadżerkę ale malutko, więc za rok muszę robić cytologię.
Czy nadżerka to niebezpieczna? Można leczyć? Potrzebuję pomoc, bo jestem osobą niesłyszącą i chciałabym więcej wiedzieć na ten temat...
Nadzerke ma, miala, lub bedzie miala kazda kobieta. Nie jest to nic powaznego, najczęściej sama sie goi. Mimo wszystko nalezy robic cytologie, w zaleznosci od rozleglosci nadzerki albo raz do roku albo dwa. Jesli cytologia jest w porzadku, wynik 0 lub 1, to nie warto nic z nią robic, przynajmniej jesli jeszcze nie rodzilo sie dzieci. Jesli cytologia jest zla, lekarz razem z pacjentka podejmuja decyzje o formie leczenia.
 
Ja mialam nadzerke dwa razy ,zostala ona zamrozona i juz nie wrocila ;) nadzerka malutka to nic niebezpiecznego, ale nieleczona moze prowadzic do powaznych powiklan ;) nie stresuj sie ,moze idz do innego ginekologa aby potwierdzil,bo jesli jest to juz powinnas miec cytologie ,a nie za rok ;)
 
Ja mialam nadzerke dwa razy ,zostala ona zamrozona i juz nie wrocila ;) nadzerka malutka to nic niebezpiecznego, ale nieleczona moze prowadzic do powaznych powiklan ;) nie stresuj sie ,moze idz do innego ginekologa aby potwierdzil,bo jesli jest to juz powinnas miec cytologie ,a nie za rok ;)

Bo lekarz powiedzial ze musi miec skonczone 25 lat aby zrobic cytologie czy jest nadzerka.
 
Zmien lekarza kochana ;) cytologia to badanie,pobranie probki. Ja mialam pierwsza w wieku 22 lat bodajze ;)
Ja 20 ;)
Kiedys wiem ze bylo tak, ze dopiero od 25rż bylo na nfz. Teraz chyba sa zalecenia zeby po 25 robic cytologie co roku niezależnie czy sie ma nadzerke czy nie.

Bo lekarz powiedzial ze musi miec skonczone 25 lat aby zrobic cytologie czy jest nadzerka.
A moze on jednak pobral probke i za rok kazal Ci zrobic po prostu kolejna?
 
Ja 20 ;)
Kiedys wiem ze bylo tak, ze dopiero od 25rż bylo na nfz. Teraz chyba sa zalecenia zeby po 25 robic cytologie co roku niezależnie czy sie ma nadzerke czy nie.


A moze on jednak pobral probke i za rok kazal Ci zrobic po prostu kolejna?
Tzn gin mnie wtedy zbadal (wizyta na nfz) ,cos zobaczyl,powiedzial ze robimy cytologie bo mam nadzerke i koniec tematu bylo.. :p no i co roku powinno sie badanie powtarzac bo nadzerka lubi wracac.. a jak bylo kiedys z tym nfz ,nie powiem, bo zwyczajnie nie wiem :D
 
Ja 20 ;)
Kiedys wiem ze bylo tak, ze dopiero od 25rż bylo na nfz. Teraz chyba sa zalecenia zeby po 25 robic cytologie co roku niezależnie czy sie ma nadzerke czy nie.


A moze on jednak pobral probke i za rok kazal Ci zrobic po prostu kolejna?

IMG_2177.JPG


Te zdjecie to bylo we wrzesniu, bo musialam, bo mialam guza lewego jajnika, wiec w listopadzie mialam operacje na usuniecie jajnika.. wiec widzisz ze wynik byl dobry.. a teraz od marca biore tabletke „Naraya” aby wyregulowac miesiaczke bo wczesniej mialam nieregularne miesiaczki... czytalam gdzies ze moze z powodu tabletki mozna miec nadzerke, nie wiem czy to prawda? Dlatego lekarz powiedzial ze za rok musze robic cytologie.. jesli najlepiej teraz zrobic cytologie, to moge sprobowac u innego lekarza..
 

Załączniki

  • IMG_2177.JPG
    IMG_2177.JPG
    203,7 KB · Wyświetleń: 1 657
reklama
Do góry