reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nadzerki w jamie ustnej tzw afta

Marciaa

Mamma 04.2010 i 02.2012
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
5 994
Miasto
Kamionki/Poznań
Witam, czy ktoras z mam to miała?
ja przez to przechodzę i bardzo boli macie jakieś sposoby na to paskudztwo?
kazano mi uzywac plynu listerine ale czy to moze...:confused:
 
reklama
Czy to mała zmiana? A może obejmuje większą część jamy ustnej?
Afty są dość charakterystyczne - wpisz w googlu afty i zobacz wyniki w grafice.
Jeśli bolesnych, wrzodziejących miejsc jest więcej - mogło dopaść Cię zapalenie jamy ustnej, wtedy konieczna będzie wizyta u stomatologa, bo sama sobie z tym paskudztwem nie poradzisz - dentysta oczyści buźkę i założy maziste lekarstwo na bolące miejsca, zaleci półpłynną konsystencję jedzonka, najlepiej przez rurkę ;)
Na afty,pleśniawki w aptece bez recepty dostępny jest Aphtin:
APHTIN płyn 10g | Jama ustna, zęby | Na Afty i owrzodzenia | i-Apteka.pl
mi na problemy z dziąsłami pomagał zawsze Sachol:
SACHOL żel dentystyczny 10g | Jama ustna, zęby | Jama ustna, zęby | i-Apteka.pl
niektórzy chwalą sobie Tantum Verde:
TANTUM VERDE aerozol 30ml | Przeziębienia, grypa | Ból gardła, chrypka | i-Apteka.pl
No i dodatkowo można płukać jamę ustną roztworem wody utlenionej 1 łyżka na pół szklanki wody, albo Dentoseptem:
DENTOSEPT płyn 100ml | Jama ustna, zęby | Jama ustna, zęby | i-Apteka.pl
W przypadku większych zakażeń lekarz zaleca antybiotyk np. nystatynę.
 
jest to w kilku miejsca i sie robi wiecej szybko to wychodzi :(( i są dość duże boli jak diabli ciepłego na pewno jesc i pic nie moge. wrrrr
lekarz polecił mi tylko tantum verde :/ i płyn listerine nic mocniejszego
dzieki za linki
a jak długo to moze trwac ? i czy od anginy to moze byc? bo mam to 1raz
 
Ostatnia edycja:
Ja bym na Twoim miejscu poszła do stomatologa - on tego na pewno nie zlekceważy, bo to jest ogromny dyskomfort. No i podleczanie samodzielne nie da tak dobrego efektu, może to trwać nawet tydzień, albo i dwa, bo środowisko do rozwoju zapalenia jest wymarzone - w buzi jest ciepło i wilgotno.

A czy to może pochodzić od anginy to nie mam pojęcia, choć nie wydaje mi się.

Pamiętam, że jak mnie dopadło zapalenie to miałam całe podniebienie podpuchnięte i bolące.
 
Uzywalam tantum verde w łynie i dentospet po 3x to i to i przeszło bardzo szybko :)
sacholu lekarz mi nie polecił i aphtinu. mozna jeszcze gencjane ale ona u mojego maluszka sie sprawdzila bo przeszedł też to ze mną
dzieki za rade
 
Do góry