reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadzieja po poronieniu ...

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam ja obecnie mam 10 miesieczna córeczke o która walczyliśmy całe 9 miesiecy
yes2.gif

udało sie ale nie było rózowo i kolorowo
baffled5wh.gif

po 5 latach starań i 1 poronieniu(w 2004r)
w marcu 2009 okazało sie ze mam miesniaka 7 cm i czeka mnie operacja
baffled5wh.gif
unhappy.gif

ale najpierw hormony (1 zastrzyk raz w miesiacu ) na zmniejszenie mięśniaka poniwaz było za duze ryzyko ze w czasie operacji wystapi krwotok i usuna mi "wszystko" a nie miałam jeszcze dzieci i miałam 26 lat
shocked.gif



wszyscy lekarze mówili to samo albo operacja albo zajsc w ciaze (ale mimo staran od 5 lat nie udawało sie nam
unhappy.gif
)
i kwiecien 2009 test pozytywny Ostatnia chwila przed operacja (na 2 dzien miałam przyjac 1 zastrzyk hormonalny )
szczescie ogromne i diagnoza 6 tydz, serduszko bije miesniak duzy.... zagraza dziecku (moze je wypchnac i spowodowac poronienie)

do 16 tyg wszystko oki ale w 17 tyg zaczeła sie skracac szyjka rozwarcie na 1,5 cm
shocked.gif
baffled5wh.gif

leki na podtrzymanie : luteina dopochwowo,luteina pod jezyk, salbutamol, magnez.no spa-forte , zelazo isoptin , i witaminy
jakos mała sie trzymała jednak nie dawano nam szansy na to ze bedzie "duza tzn ze bedzie miała 3 kg" a juz napewno ze donosze do konca

od 28 tyg kategoryczny zakaz wstawania tylko do łazienki a tak lezec do konca
shocked.gif

ale czego sie nie robi dla swojego malenstwa lezalysmy
miesniak urusł do 14 cm
shocked.gif
realmad2.gif

wiec z jednej trony był miesniak a drugiej trony nasza córeczka
lekarze sie moglili aby nie zmieniała mała pozycji ( była pośladkowo) bo wtedy ciaza sie zakonczy szybciej

Byłam traktowana jako osoba w ciazy bliżniaczej
baffled5wh.gif


w 30 tyg Cukrzyca ciążowa
w 33 cholestaza

i nadszedł dzien 28 grudzien 2009 z niedzieli na poniedziałek 3,30 w nocy odeszły mi wody płodowe (jak spałam) zdazyłam dojsc do łazienki a tu skórcze co 2 min !!!!!!!!!
szok nie było mowy o prysznicu itp.
w szpitalu bylismy o 3:55 i diagnoza

skurcze co 1 min 8 cm rozwarcia !!!
shocked.gif
shocked.gif
lekarze w szoku ze u pierworudki az tak postepuje akcja porodowa kazali nie przec gdy wiezli mnie na sale operacyjna ( duzy miesniak i mała była posladkowo ) mała sie pchała z całych sił i tak po 45 min od odejscia wód płodowych


o 4:15 przyszła na świat nasza córeczka Nicola przez CC malutka bo tylko 2700 ale zdrowa i piekna Nasze Życie
a w sylwestra 31 grudnia wychodziłysmy do domku
yes2.gif
laugh2.gif

teraz Nicolka ma 10 miesiecy i waży 11800 g.
shocked.gif


nie poddawajcie sie dziewczyny
zawsze jest nadzieja
 
reklama
Piękna historia... Piękna. I wcale nie taka malutka ta Twoja cud-dziewczynka. Moja bratowa, kobić jak wieża, zdrowa jak dąb, pojedyncze dziecko urodziła na 2,4kg. Donoszone, zdrowe, ale małe. Dziś to dziewczyna ponad 170cm wysoka, zgrabna i ładna jak lala. Jesteś dzielną kobietą.
 
Gratuluje szczescia ja tez z moim bobaskiem przezylam chwile grozy ale po 1,5 miesiaca po urodzeniu. DUUUUUUUUUUUUUUZZZZZZZZZOOOOOOO ZZZZZDDDDDDDDRRRRRRRRÓÓÓÓÓÓÓÓÓWWWWWWKKKKKKKAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!
 
ja urodzilam Nicole w 37 tyg ciąży termin miałam na 15 stycznia a Nicolka urodziła sie 28 grudnia
a w ciaży przytyłam tylko 9 kg malutko ale brzuch miałam ogromny !!!
całe 9 kg poszło w brzuch naprawde wygladałam jak z bliżniakami hehe
 
aż mi się łza w oku zakręciła... oby wiecej takich historii, które dają nedzieję :) a jeśli chodzi o wagę to ja się urodziłam w terminie i warzyłam 2500, a wyrósł ze mnie kawał baby :)
 
reklama
Tą historią dałaś ogromną iskierkę nadziei dla tych, którzy wciąż się starają i mi również. Dziękuję i życzę zdróóóóóóóóweczka dla Ciebie i Twojego maleństwa. Silne kobitki z Was :) Tak trzymać :-)
 
Do góry