reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagła smierc łozeczkowa

Gwiazdeczka1978

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Lipiec 2007
Postów
45
Miasto
Podkarpacie
Zastanawiam sie nad zakupem monitora oddechu. Czy ktos ma takie urzadzenie..
Jak sie to obsluguje?
Jestem przerazona,bo moja 4 miesieczna coreczka w nocy chyba przestala oddychac. Zwykle na noc klade ja do wozka i spi na plecach,ale wczoraj zasnela na brzuszku w lozeczku,wiec stwierdzilam,ze nie bede jej juz budzic i obracac.Potrafi sie juz przewracac na brzuszek i plecki,wiec pomyslalam,ze zaplacze jak bedzie czegos potrzebowac. Cos mnie w nocz obudzilo,podeszlam do lozeczka sprawdzic czy wszystko ok,stwierdzilam,ze jednak ja obroce na plecki do spania na reszte nocy.. I nie moglam odczuc oddechu. Wzielam ja szybko na rece,a ona jak szmaciana lalka,zupelnie bez reakcjii,glowa opadala w dol,no nic. Zaczelam glaskac ja po pleckach,mowic do niej,masowac,coraz gwaltowniej i jakos ja dobudzilam. Ale teraz piekielnie sie boje spuscic z niej wzrok jak spi.Lubi spac na brzuszku,spała tak po poludniu. Teraz spi w wozku na plecach..Oddycha. Nawet nie wiem na pewno,czy w nocy spala,czy tez cos jej sie faktycznie stalo. W ciazy nie palilam,przy niej nikt nigdy nie pali. Czy ktos cos slyszal o przypadkach tej smierci lozeczkowej?Mam jeszcze starszego syna,ale z nim nigdy nie bylo takiego problemu.Boje sie isc spac. Nie moge o tym zapomniec,jak czułam lejace sie miedzy rekami ciałko. Jestem przerazona.
 
reklama
Jeśli dzięki temu urządzeniu będziesz czuć się lepiej, to je kup. Z drugiej strony wiedz, że będziesz jeszcze bardziej martwić się o oddech swojego dziecka. My też przez pierwsze miesiące sprawdzaliśmy czy synek oddycha. Zresztą do dziś czasem sprawdzamy. Z tego co wiem to jeśli dziecko umie się już przekręcać samo to śmierć łóżeczkowa jest mało prawdopodobna, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.
 
Moja córcia ma teraz 4 miesiące, a miesiąc temu kupiłam monitor z nianią angelcare i jestem zadowolona - mój sen jest spokojniejszy. Mała jest w grupie potencjalnego ryzyka więc wydatek rzędu 550 zł to była dobra inwestycja, tym bardziej że przy okazji mam nianie. Użytkowanie jest proste, wkładasz dwie płytki pod materacyk, baze ustawiasz obok łóżeczka i włączasz. Jedyne co o trzeba pamiętać że zanim się wyjmie dziecko z łóżeczka to trzeba monitor wyłączyć bo potem trzeba na biega lecieć alarm wyłączać :-p Jeśli martwisz się o bezdech u dziecka to lepiej najpierw odwiedż lekarza niech małą zobaczy a dopiero potem kupuj monitor. My zdecydowaliśmy się na monitor z nianią, bo niewiele drożej wychodzi a użyteczność się zwiększa.
 
mam ten sam monitorek co kolezanka powyzej :) jestem bardzo zadowolona. ja bylam przewrazliwiona w temacie i czesto i tak zrywalam sie w nocy i sprawdzalam czy wszystko ok!
jesli chodzi o zmniejszenie ryzyka to wiem ze nie powinno sie dziecka klasc spac na brzuchu do 6 miesiaca, nie mozna palic w pomiszczeniu gdzie spi dzidzia itd...
 
w UK ta sprawa jest bardzo naglosniona wiec podaje wam co pisza:
Przestan palic w ciazy – ojciec tez! Nie pozwol palic nikomu w sypialni dziecka albo w jego obecnosci
Kladz swoje dziecko spac na plecach (nie na boku i nigdy na brzuchu).
Pilnuj zeby temperatura w sypialni dziecka nie byla za wysoka i nie stwarzaj ryzyka przykrycia glowy dziecka
Do spania umieszczaj swoje dziecko tak zeby lezalo nozkami przy koncu lozeczka co zapobiega zsunieciu sie i przypakowym calkowitym zakryciu
Nigdy nie spij z dzieckiem na sofie albo fotelu
Najlepsze miejsce do spania dla dziecka to wlasne lozeczko w twojej sypialni do 6 miesiaca zycia
Szczegolnie niebezpieczne jest spanie dziecka w twoim lozku jesli ty albo twoj partner :
• jestescie palaczami, nawet jesli nie palicie w łóżku czy domu
• piliscie alkohol
• bierzecie leakrstwa nasenne
• czujesz sie bardzo zmeczona/ny
albo jesli twoje dziecko:
• urodzilo sie przed 37 tyg.
• jego waga jest mniejsza niz 2.5kg
• jest mlodsze niz 3 miesiaceNie zapominaj ze wypadki sie zdarzaja: mozesz sie przekrecic podczas snu i przydusic swoje dziecko; albo twoje dziecko moze utknac miedzy sciana a lozkiemor, albo moze spasc z lozka dla doroslych i doznac urazu.
Ukladanie twojego dziecka do snu ze smoczkiem (dzien i noc) moze zredukowac ryzko smierci lozeczowej, nawet jesli twoje dziecko wypluje go po usnieciu.
Karm piersia swoje dziecko. Ustabilizuj karmienie piersia zanim podasz dziecku smoczek.

Tak to wyglada :))
 
reklama
Ciekawa jestem dlaczego spanie z dzieckiem w łózku jest szczególnie niebezpieczne, gdy dziecko urodziło sie przed 37Hbd?
Masz może jakieś uzasadnienie?



dzieciaczki 40Hbd, 26Hbd, 34Hbd
 
Do góry