reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagła swędząca wysypka u dziecka pomocy

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Proszę o poradę..
Zauważyłam dziś, że córka ma na buzi po obu stronach (policzkach) krosty, takie bąble. Za jakiś czas zaczęła bardzo drapać uszy, zrobiły się wręcz bordowe, bąble przez drapanie stały się bardziej widoczne. Skojarzyłam to z tym, że zjadła cała mandarynkę , choć wcześniej nie uczuliła ale jedna drugiej nie jest równa. Przy kąpieli zauważyłam coraz więcej takich wyprysków. Pod pieluszka czerwono ! Zaczęła się dodatkowo drapać jak zaczęłam jej smarować alantanem . Zauważyłam też bąbelki, są na szyi, nogach, rękach .. nie jest ich wiele ale wyglądają jak po pokrzywie. I najwidoczniej swedza. Koło pachy taki jeden wielki jakby po ugryzieniu. Jak myślicie czy to alergia ??? Dałam jej wapno... Pomóżcie ..
 
reklama
Rozwiązanie
w takich sytuacjach warto zastosować krochmal do kąpieli atoperal baby, ma w sobie substancje, które łągodzą podrażnienia i swędzenia, które stosuje się też w przypadku atopii skóry spowodowanej np alergią, może właśnie ten produkt pozwoli Twojemu maluszkowi na chwilę ulgi od ciągłego swędzenia.

Załączniki

  • IMG_20190510_204513.jpg
    IMG_20190510_204513.jpg
    766,1 KB · Wyświetleń: 370
W nocy mieliśmy zaostrzenie objawów. Córka wierciła się , płakała w niebogłosy. Musieliśmy całkowicie ją rozbudzić, nie dała się dotknąć. Ciało jak poparzone. Pod pachami,.szyja,.pod kolanami, pod pieluszka, brzuch , uda , pachwiny... Coś okropnego . Gorące i czerwone ciało jak po oparzeniu. Mąż pojechał do apteki. Dostał kalie, beohanten. Miałam zyrtec więc kazali podać. Nie mogłam jej nawet dotknąć, od razu prężenie , płacz i odrzucało ją. Zrobiłam roztwór , umyłam w kali i wysmarowalam maścią. Do 12 w nocy walczyliśmy, ciężko usnęła ale przespała noc bez większych problemów..
 
Moja 5 latka wczoraj dostalo cos takiego po kapieli miala trzech miejscach a po ok3godzinach juz prawie cale cialo i byla goraca pojechalisy do szpitala i dostala zastrzyk domiesniowo po kilkunastu minutach byla juz chlodniejsza do rana zeszlo okreslili jqko pokrzywka nieokreslona gdyby nie zeszlo musilabym jechac do innego szpitala na zakaz ny bo ma w dodatku ospe od kilku dni
 
reklama
W nocy mieliśmy zaostrzenie objawów. Córka wierciła się , płakała w niebogłosy. Musieliśmy całkowicie ją rozbudzić, nie dała się dotknąć. Ciało jak poparzone. Pod pachami,.szyja,.pod kolanami, pod pieluszka, brzuch , uda , pachwiny... Coś okropnego . Gorące i czerwone ciało jak po oparzeniu. Mąż pojechał do apteki. Dostał kalie, beohanten. Miałam zyrtec więc kazali podać. Nie mogłam jej nawet dotknąć, od razu prężenie , płacz i odrzucało ją. Zrobiłam roztwór , umyłam w kali i wysmarowalam maścią. Do 12 w nocy walczyliśmy, ciężko usnęła ale przespała noc bez większych problemów..
I jak sytuacja?
 
reklama
Do góry