reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nagrobek dla dziecka

reklama
Ja też kupiłam takie lampki - ale to jakiś niewypał i tak codziennie jadę na grobek rano lub wieczorem. Rozmawiam z synkami chwalę się, że mimo iż ich nie ma jakoś przetrwałam kolejny dzień. Jest ciepło więc kwiatki zwiędły przydały by się świeże ale nie kazali mi ich jeszcze wyrzucać. Poczekam a co jakiś czas postawię świeże. Szukam też w necie jakiegoś interesującego wzoru na nagrobek. Ale te wszystkie serca i jakieś misie są takie jakieś... Znalazłam coś o mi się podoba ale i tak wprowadzam tam pewne zmiany. Boże to nie to miałam wybierać dla swoich dzieci. Gdyby któraś z was miała coś ciekawego proszę o linka i z góry dziękuję.
 
dorka895 ja wieńce dość szybko wyrzuciłam nie mogłam patrzeć na to jak się robią brzydkie,zgniłe. W tym przypadku puściłam mimo uszu te przesądy dla mnie najważniejsze żeby Nicola miała ładnie na grobku. Na razie też jesteśmy często ale nie wiem jak będzie jak wrócę do pracy a zawsze mam schizy,że moje dziecko po ciemku samo leży więc chyba jednak weźmiemy je. Powiedz mi tylko jak długo się pali taka lampka?
My wybraliśmy taki jak ten czwarty ale aniołka sami innego dokupiliśmy.
Pomniki
 
Ostatnia edycja:
Malinkaizi ja tez sie nad tym pomniczkiem zastanawiam, podobają mi sie jeszcze z piaskowca, ale bardzo drogi jest ten kamień, ale jak ma ładnie wyglądać to kupie w końcu tylko tyle mogę kupić mojemu dziecku....a wiesz jaka cena tego pomniczka?
ja tez bym dała innego aniołka.

Dorka895 wiem, że nie tak miało być, miałysmy kupować zabawki, ubranka, a nie nagrobki i znicze....ale musimy być silne, bo jak tu sie poddać gdy nasze maluszki na nas patrzą?
Co do kwiatków to ja wyrzuciłam po paru dniach, nie wierzę w przesądy i tak jak Malinkaizi pisze, ważne jest aby nasze kruszynki ładnie miały na nagrobku.
 
Bibiana my robimy u zwykłego kamieniarza z Granit Kaszmir White za 3 tys. musimy tylko zawieść mu Aniołka którego nam przymocuje. Ja uparłam się na takiego i czekam na dostarczenie;
250_9322447544bd2c253e06d5.jpg

niestety jest z gipsu więc nie nadaje się na dwór ale brat obiecał,że jakoś pomaluje czymś,żeby nic na mrozie o deszczu się z nim nie stało. Tak na wszelki wypadek przymocowany będzie na silikon więc jak popęka lub coś się z nim będzie działo kupiliśmy już takiego;
aniolek%20s.JPG
 
A na kiedy robicie ten pomniczek?? my chyba dopiero na wiosne, wole, żeby ziemia była juz taka uklepana żeby sie nie zapadł, kamieniarz nam powiedział, ze juz na wszystkich swietych mozemy robić, no ale jak będą mrozy....
Aniołek śliczny, oby dwa są piekne :-)
 
Bibiana nam powiedzieli ze przy małych pomniczkach można od razu stawiać my czekaliśmy tylko żeby obok już był grobek żeby przy wykopywaniu nie naruszyli u nas ziemi więc już na pażdziernik zamówiliśmy zresztą wcześniej nie miał terminów już ale na Wszystkich Świętych już ma byc.
 
Ja właśnie dziś jadę zamówić nagrobek czarny z pięknymi rzeźbionymi aniołami i pękniętym sercem Właśnie zmusiłam męża do wyboru epitafium na tablicę i znów był powód do płaczu.Ale dlaczego ja mam sama beczeć i o wszystkim decydować? Oczywiście bez problemu przyjął to co wybrałam. Zaraz też pojadę na cmentarz i zapalę znicze postawię kwiatki. Może kupię jakieś białe wrzosy i obsadzę nimi grobek bo nie mogę już patrzeć na te zwiędłe i ususzone kwiaty. To prawda nie tak miało być, miałyśmy kupować wózki zabawki ubranka a nie wybierać pomnik. ciekawa jestem ile zażyczy sobie kamieniarz za to co chcę zrobić - ale czy kasa jest taka ważna to jedyna rzecz jaką dostaną moje dzieci. Oprócz oczywiście miłości.
 
Średnio od 2 do 5 tys za pomniczki sobie cenią najdrożej płaci się za figurki rzeźbione my zrezygnowaliśmy z takich ręcznie robionych bo trudno znaleść dobrego rzeźbiarza któremu za każdym razem ładnie wyjdzie a widziałam już anioły z takimi minami i z takimi oczami że aż się ich bałam a powinno być inaczej. Najciężej było znaleść jasny kamień ale na szczęście nam się udało.Z zakupem wózka było o wiele łatwiej:((
Tu jeszcze kilka wzorów może komuś dadzą inspiracje;
KAMBUD - nagrobki granitowe Szczecin, tanio - Dziecięce
 
reklama
Do góry