reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nagrobek dla dziecka

Epitafium jakie napisaliśmy w książce ustawionej na pomniku brzmi:
"Zgasłaś nam córeczko jak świecy płomyk,
bez buntu, bez słowa skargi, bezbronna...
Samotna w ostatniej drodze
i tylko smutek bolesny i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie,
Bo zawsze myślami będziemy przy Tobie".
 
reklama
Mogłybyście mi napisać jak wygląda pogrzeb maleństwa? Wiem, że to ma być pokropek w kościele. Czym to się różni od normalnej mszy pogrzebowej? Proszę pomóżcie mi poukładać sobie ten dzień, który za dwa dni nadejdzie.
 
Pokropek to znaczy że nie będzie typowej mszy świetej za zmarłego tylko jeżeli chcecie to za WAS rodzicow. Pokropek oznacza tyle że ksiadz pokropi trumienkę dziecka. My osobiście nie mieliśmy mszy świętej, po prostu odbyl się pokropek i pogrzeb przy gróbku. Ksiadz powiedzial pare słów i tyle
Trzymaj sie kcohana
 
U nas było tak samo jak u kasikz. Trzymaj się mocno. Światełko dla Twojego Aniołka (*)

Mama Aniołka Mateuszka (22tc *+21.06.2005) oraz Aniołka Jeremiaszka (38tc *+29.03.2010)
 
To już dwa tygodnie jak pochowaliśmy naszą córeczkę. Nie było Mszy Św., bo wg Kościoła dziecko nienarodzone ma status męczennika i nie dopuściło się grzechów na tym świecie, więc jest również przyjmowane jako ochrzczone. Ceremonia była krótka w sumie, Ksiądz wytłumaczył, dlaczego nie ma mszy, aby wszyscy zrozumieli. Pokropił trumienkę i w sumie na tym był koniec. Jednak długo nie mogłam wyjśc z cmentarza, miałam ochotę się położyc i przytulic do trumienki. Trumienka była biała, zamówiona specjalnie, kupiliśmy jej białą sukienkę do chrztu, aby malutką nią przykryli - ciągle mi w głowie siedziało, ze jest jej zimno i trzeba ją przykryc, nawet kocyk kupiliśmy, ale okazał się za duży, więc została sama sukienka.

W chwili obecnej wybieramy już nagrobek, bo u nas ziemia jest całkiem mocna i można stawiac wcześnie, po za tym ubiją ziemię i pomnik będzie na takich palach. Okropnie się wybiera, w sumie wiemy, co chcemy, ale mój teściu jak zwykle się wpieprza i przeszkadza no po prostu przeszkadza, że czemu taki a nie sraki. Mam ochotę szczelic go w pysk. Nagrobek zrobi nam znajomy kamieniarz. Szukam jednak aniołków na nagrobek, bo nic z katalogów nam się nie podoba, a bardzo chcemy dwa aniołki - jeden dla synka, którego nie mieliśmy jak pogrzebac i drugi dla córeczki. Zdjęcie przedstawia wzór, który chcemy tyle, że na płycie będzie z lewej jakby przy brzegu łezka, zeby kwiatki posadzic - mój K. bardzo chciał. I dwa aniołki siedzące u góry.

Zobacz załącznik 277220
 
To już dwa tygodnie jak pochowaliśmy naszą córeczkę. Nie było Mszy Św., bo wg Kościoła dziecko nienarodzone ma status męczennika i nie dopuściło się grzechów na tym świecie, więc jest również przyjmowane jako ochrzczone. Ceremonia była krótka w sumie, Ksiądz wytłumaczył, dlaczego nie ma mszy, aby wszyscy zrozumieli. Pokropił trumienkę i w sumie na tym był koniec. Jednak długo nie mogłam wyjśc z cmentarza, miałam ochotę się położyc i przytulic do trumienki. Trumienka była biała, zamówiona specjalnie, kupiliśmy jej białą sukienkę do chrztu, aby malutką nią przykryli - ciągle mi w głowie siedziało, ze jest jej zimno i trzeba ją przykryc, nawet kocyk kupiliśmy, ale okazał się za duży, więc została sama sukienka.

W chwili obecnej wybieramy już nagrobek, bo u nas ziemia jest całkiem mocna i można stawiac wcześnie, po za tym ubiją ziemię i pomnik będzie na takich palach. Okropnie się wybiera, w sumie wiemy, co chcemy, ale mój teściu jak zwykle się wpieprza i przeszkadza no po prostu przeszkadza, że czemu taki a nie sraki. Mam ochotę szczelic go w pysk. Nagrobek zrobi nam znajomy kamieniarz. Szukam jednak aniołków na nagrobek, bo nic z katalogów nam się nie podoba, a bardzo chcemy dwa aniołki - jeden dla synka, którego nie mieliśmy jak pogrzebac i drugi dla córeczki. Zdjęcie przedstawia wzór, który chcemy tyle, że na płycie będzie z lewej jakby przy brzegu łezka, zeby kwiatki posadzic - mój K. bardzo chciał. I dwa aniołki siedzące u góry.

Zobacz załącznik 277220

tak mi przykro malamrowko z powodu odejscia Twojej córeczki
[*]

 
Dziś mijają 3 tygodnie od śmierci naszej córeczki. Także mamy wybrany już pomniczek, sentencja będzie, krótka.Od samego początku trafiły do mnie słowa: Urodziłaś się dla nieba córeczko...

Laura Faustyna 30.07.2010-27.08.2010
 
reklama
przepraszam dziewczyny, nie powinnam woogle tutaj pisac, ale strasznie wzruszyly mnie Wasze słowa. I Twoj post malamrowoko jak martwilas sie o swoja kruszynke, ze jest jej zimno :(
światełko dla Waszych cudownych Aniołkow... a dla Was duzo sily bo ja sobie nie wyobrazam ile w Was musi byc mocy sily...
 
Do góry