reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

nagrywanie rozmów w pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Username, 27 Listopad 2011.

 1. Username

  Username Początkująca w BB

  Dzień dobry,
  pracuję w jednym z telemarketingów, ostatnio pracodawca zaczął nagrywać nasze rozmowy. My zostaliśmy poinformowani o tym ustnie, klienci nic o tym nie wiedzą, a pracodawca twierdzi, że nie musi ich informować, jeśli nagrania są wykorzystywane tylko w celach szkoleniowych (są wielokrotnie odsłuchiwane i oceniane są na ich podstawie nasze umiejętności sprzedażowe i przestrzeganie standardów przyjętych w firmie). Zastanawiamy się czy pracodawca ma prawo nagrywać takie rozmowy bez poinformowania o tym klientów, dodam, że specyfika pracy jest taka, że rozmawiamy kilka razy dziennie z tymi samymi klientami, w związku z tym relacje między niektórymi klientami a pracownikami naszej firmy są dość bliskie i np. klienci podczas rozmowy biznesowej opowiadają też o jakichś prywatnych sprawach, o których pewnie by nie mówili, gdyby wiedzieli o tym, że rozmowy są odsłuchiwane później przez osoby trzecie.
  Pytanie brzmi: czy pracodawca ma prawo nagrywać rozmowy bez informowania o tym klientów? Poprosiłabym o jakąś podstawę prawną zarówno jeśli jest to zgodne lub niezgodne z prawem.
  Z góry dziękuję za pomoc.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Tutaj jest bardzo dobry (i ciągle aktualny) artykuł na ten temat: Palestra - Pismo Adwokatury Polskiej, czasopismo Palestra, adwokatura, Pismo adwokatury, czasopisma prawnicze, czasopismo prawnicze, czasopismo adwokatury polskiej, miesi
   
 3. reklama
 4. mama.marysi

  mama.marysi Początkująca w BB

  Prawda jest taka, że system taki przede wszystkim ma za zadanie usprawnić pracę w call center. Spójrzcie na przykład tutaj - rejestracja rozmów. Moim zdaniem wygląda to bardzo profesjonalnie - może bez takich zasad praca w call center byłaby jeszcze trudniejsza...
   

Poleć forum