reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najbardziej dokuczliwe dolegliwości ciążowe

Witam, jestem obenie w drugiej ciąży (26 t.c) i od jakiegoś czasu pojawiły mi się żylaki na łydkach. Wyglądają brzydko (ale to nie jest problem) i trochę czasem pobolewają. Lekarza pierwszego kontaktu (spec. chirurg) zalecił mi brać do końca ciąży zastrzyki do brzucha Fraxiparine aby uniknąć zakrzepicy. Wybieram się również do lekarza od naczyń, ale termin wizyty (prywatna) mam dopiero na koniec września. Zapytałam się czy są bezpieczne dla dziecka, powiedział że tak. Mam jednak obawy co do ich brania. Skonsultowałabym się z moim ginekologiem ale obecnie jest na urlopie i nie mam z nim kontaktu. Następna wizytę mam 11.08. Sama nie wiem, czym grozi zakrzepica i co jest bezpieczniejsze. Do innego ginekologa nie chciałabym iść (bo nie znam dobrego a w przychodni to tragedia termin wizyty za miesiąc). Może któraś z mama miała podobny problem.
Z góry dziekuję.
 
reklama
;-)SPIE, spie.. w pewnym momencie budze sie, lapie sie za ladyke i krzycze do meza
"masuj, masuj noge"... co za uczucie, pozniej czuje to pare dni...

co robic, zeby skurczy nie miec?
 
;-)SPIE, spie.. w pewnym momencie budze sie, lapie sie za ladyke i krzycze do meza
"masuj, masuj noge"... co za uczucie, pozniej czuje to pare dni...

co robic, zeby skurczy nie miec?

zapewne brac magnez. ale lepiej skonsultuj to z lekarzem. Moj mi magnezin 500 przpepisal ale kazdy inaczej i od razu dawke ustali.
 
pierwsze kilka tygodni oprócz bolących cycków było okay..czasami mi się zrobiło niedobrze.. koło 10 tygodnia codziennie wieczorami musialam lezec, bo inaczej kierunek ..wc. potem przez 2-3 tygodnie coraz gorzej bylo - ciagle nudnosci , sennosc i depresja..
od kiku dni ( 14 tydz) czuje sie jakby to wszystko 'znikneło' :) piersi mniej bolą, nie jest mi niedobrze i chyba depresja mija.. zaczyna chciec mi sie prasowac i sprzatac haha :) ale,, doszly takie napady gorąca i dusznosci plus.. moge zasnac gdziekolwiek usiade na dluzej :)
 
zapewne brac magnez. ale lepiej skonsultuj to z lekarzem. Moj mi magnezin 500 przpepisal ale kazdy inaczej i od razu dawke ustali.

oj skurcze łydek też zaczynają mi na nowo dokuczać pomimo, iż praktycznie od 4 miesiąca ciązy łykam 500mb Magnezinu 3xdziennie, dziś te cholerne skurcze też mnie w nocy obudziły :dry:

oprócz tego zaczynają mi dokuczać więzadła w okolicy pachwin, są dni, że bolą mniej, a są i takie, jak dziś, że ledwo chodzę... nie wiem czy jest na to jakaś rada, chyba tylko dużo odpoczynku.
 
Mnie zdecydowanie najbardziej gnębi zgaga, zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży... Gdy byłam w pierwszej ciąży strasznie bałam sie przyjmować jakiekolwiek leki, byłam na tym punkcie przewrażliwiona. Teraz odkryłam nowy lek (Refluxin, 16 zł za 10 saszetek, można też kupować na sztuki), ma skład przyjazny przyszłym mamom i bardzo fajny sposób działania, płyn jest w saszetce i działa automatycznie po zażyciu! Bardzo ułatwia mi życie, szczególnie gdy jestem w pracy...
 
reklama
najlepszy sposob mojej babci z rana wypij szklanke lekko przygotowanej wody :) powinno pomoc u mnie najgorzej jest z plecami nie idzie wytrzymac :) ale co zorbic 9 miesecy trzeba przemeczyc sie i z tym bolem :)
 
Do góry