reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najbardziej dokuczliwe dolegliwości ciążowe

Ja tak mam:wściekła/y: jest to ucisk na nerw kulszowy tak powiedział mój gin. Moja sylwetka szybko się zmieniła i stąd te problemy. Ponoć to minie, więc może wkrótce odetchniemy z ulgą.
 
reklama
a czy biegunka i ból w podbrzuszu też się zalicza do 1szych objawów ? :p (stolec taki noo... twardy :-D ) i wzdęcia też . Do tego częste siku w nocy i w dzień też oraz wilczy apetyt ?:p (masakryczna ilość posiłków i brak jakiegokolwiek najedzenia... ) no i oczywiście brak miesiączki ;)
 
Witam serdecznie!
Dzisiaj rano po skorzystaniu z toalety zaczelo mnie bardzo bolec w plecach, do tego stopnia, ze musialam sie polozyc i wziac nospe. Bol prawie minal, ale caly czas czuje, ze cos tam mnie pobolowa. Dodam, ze jestem w 10 tygodniu ciazy, 2-3 tygodnie temu mialam plamienia i bole w plecach, ale zrobiono mi usg i z dzidzia wszystko ok.
Mam pytanie czy ktokolwiek spotkal sie z czyms takim w trakcie swoich 9 miesiecy??
 
ja miałam słaby apetyt już tydzień po braku miesiączki czyli od samego początku ciąży, wymiotowałam w 2, 3 i 4 miesiącu po kilkanaście razy dziennie, a tylko leżałam, jak tylko się ruszyłam, obróciłam na drugi bok to juz leciałam do toalety, w końcu tak podrażniłam przełyk że mi krew zaczęła lecieć - no i do szpitala na 3 dni (20 kroplówek i leki na wymioty silne), standardowe tabletki nie pomagały w cale, dopiero takie mocne. Schudłam wtedy 10 kg. Teraz jestem w 28 tyg i dopiero mam pierwotną wagę. To było straszne, oby przy następnej ciąży było lżej. W tej chwili mam czasami zaparcia ale radze sobie z nimi jogurtami i owocami. Jogurt robię własny domowy naturalny - pycha :)
Pozdrawiam i wytrwałości
 
Hej dziewczyny. Czy zdarzała Wam się kolka w ciąży? Dziś cały dzień boli mnie z lewej strony jamy brzusznej, ból promieniuje pod zebra i czasami w dół. Typowy ból jakby kolka po bieganiu, tylko, że ja nigdzie nie biegałam. Wyczytałam gdzieś,że to może byc kolka jelitowa od zaparć (które w ciąży mi akurat dokuczają). Może któras jest w stanie mi coś powiedzieć na ten temat. Czy jest to w jakis sposób uciążliwe dla dziecka? Dodatkowym objawem jest chodzenie do toalety bardzo czesto, dzisiaj chyba z 8 razy już - chociaz nie wiem czy to moze mieć cos wspólnego.

Pozdrawiam
 
hmmm...
troche niezrecznie mi pytac ale musze...z do toalety chodzilas siusiac? bo ja w ciazy mialam wodonercze... powiekszająca sie macica z rosnacym lokatorem uciska wtedy moczowod i mocz nie moze swobodnie odplynac z nerki do pecherza...sika sie malo ale czesto, jak sprawa jest powazniejsza to w ogole nie mozna sie wysikac a nerke "rozsadza" :-( wtedy ma sie do czynienia z kolka nerkowa :-( nie zycze nikomu takiej "atrakcji"
na takie cos pomaga picie, picie i picie, moczenie sie w cieplej wodzie (ale nie goracej), zurawinka lub inny zakwaszacz moczu i cwiczenia - tzw. "kocie grzbiety" ;-)

powodzenia i mam nadzieje ze to byl tylko incydent i sie wiecej nie powtorzy ;-)
 
Ja w pierwszej ciazy mialam kolki, szczegolnie jak siedzialam za kierownica auta, i przeszly same. Teraz mi sie zdarzaja takie klucia bolesne ale krotkorwale, tez raczej w pozycji siedzacej. chyba chodzi o jakis ucisk, mysle, ze to nie jest grozne.
Do toalety chodze tez czesto i to niestety nie odzowny uciazliwy objaw ciazy do ktorego trzeba przywyknac...... potem wszystko minie :) jak powtorza Ci sie taki ostre klucia to moze lepiek udaj sie do gina, lepiej sie upewnic ze wszystko jest ok!
pozdrawiam
 
rubi tak chodzę siusiu, tylko normalnie nie tak jak piszesz,że często i skąpo :-D tak wspomniałam tylko o tym bo nie wiem czy to powiązane. Na początku latałam w ciązy siusiu jak głupia, a potem mi minęło i nie bylo to aż tak częste. Może poprostu objaw ten znowu dał o sobie znać ;-)
pati.. ja właśnie wczoraj ciągle siedziałam. Jechałam do rodziców i ciągle w podroży w pozycji siedzącej i u rodziców rownież przy stole. Może coś w tym jest. Ale pogoda taka sie zrobiła,że aż sie na spacerki chodzic nie chce :wściekła/y:

Dziś już mi przechodzi ten ból ale lekko jeszcze odczuwam. Miałam tak na poczatku ciązy w pierwszych tygodniach, wtedy potrafiło mnie 2-3 dni kłuć i potem minęło. Fajnie dziewczynki,że mozna sobie z Wami pogadac na forum. Bo znowu bym słyszała od męza,że sie za bardzo wszystkim przejmuję itp. A tak Wam się wygadam :-D Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
tak,tak Aneta ma rację trzeba konsultować wszystko z lekarzem i napewno w momentach jak się bierze kilka innych specyfików:)
 
reklama
U mnie to była MEGA ZGAGA! do tego moze raz puscila mi sie krew z nosa. No i smieszna dolegliwosci bylo to ze nie moglam spac! Tzn budziłam sie np. o 1 lub 2 w nocy o koniec nie mogłam spac ;-) wiec ogladałam gotowe na wszystko, po 5 odcinków w środku nocy! ;-)
 
Do góry