reklama

najciekawsze gry i zabawy edukacyjne

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez nova123, 9 Styczeń 2012.

1. nova123

nova123 Początkująca w BB

Poleccie cos:) Szukam czegos w co mogybysmy pograc z synkiem, ma 5,5 roku

2. gosiek-28

gosiek-28 Fanka BB :)

chińczyk baaaardzo polecam mój ma skończone 5 i uwielbia ta grę.jak jedzie do babi i dziadka to zabiera ze soba i z nimi gra jak przyjda koledzy tez wyciaga ;-)
    wiadomo każde dziecko jest inne ale mozesz spróbować;-)

3. reklama
  4. hugh

hugh Zaciekawiona BB

chinczyk jak najbardziej, do tego polecilbym proste zgadywanki, np. "Bystre oczko"

5. natkaa w

natkaa w Fanka BB :)

Ja polecam Pędzące żółwie, swietna gra.

6. Dora_M

Dora_M Fanka BB :)

ja też polecam "pędzące żółwie" - tu wygrana nigdy nie jest wiadoma więc dziecko się nie zniechęca i "skubane kurczaki" - to taka dynamiczna wersja tzw. "memory". "hej to moja ryba" - jeśli już troszkę zaczyna liczyć, te gry testowałam na sobie i dzieciach w rodzinie. możesz zajrzeć na planszoweczka.pl - nie reklamuję, ale wybór gier jest spory i można o nich poczytać.

7. ewa86

ewa86 Mama Trójki

Ja mam co prawda roczniaka, ale uwielbiam planszówki, więc podczytuję sobie, co piszecie :)

Jako dziecko uwielbiałam Memo. Fajnie gra się też w zwykłe domino, pchełki albo bierki - tak z mniej planszowych. Lubiłam też Skaczące czapeczki.
    Jest ciekawa gra - Carcassone. Mam wersję "dorosłą", ale wiem, że jest też dziecięca :)

A dla starszaków i rodziców polecam Osadników z Catanu i Agricolę - mistrzostwo świata :)

8. sma85&06

sma85&06 Fanka BB :)

'Pędzące żówie' są świetne:) ostatnio hitem jest 'super farmer' który wciąga również doroslych, uwielbiam zagadki smoka obioka, ja czytam zagadkę a kiedy jula ma czytac to podgląda obrazek i sama wymysla z tego zagadke dla mnie:D, grzybobranie jest super, chinczyk,skaczące czapeczki, tylko czasami gramy, mamy ciekawą scooby doo, starą, przywiezioną z anglii, jest ciekawa, bo trzeba specjalną latarką podświetlić ducha i znaleźć kartę do pray, mamy też coś jak super pamiec, z serii mądra sowa, ramka z klapkami, pod spodem wymienia sie plansze, to gra logopedyczna.

u nas w miescie jest wypozyczalnia gier planszowych, swietna sprawa.. mialam kiedys pozyczona gre karciana.. na kazdej okrąglej karcie jest 8 symboli kazdy w roznym rozmiarze, a kazde dwie karty zawsze mają 1 wspólny symbol (moze byc mniejszy wiekszy). gracze wykladają po jednej - kto pierwszy wyszuka które symbole sie powtarzają wygrywa

gramy tez w karty we wojnę:) latem w promocji tymbarku byly karty. na 2 są dwa kapsle, na 3 trzy itd. wiadomo kto ma więcej zbiera karty do siebie, król wygrywa z damą, a kiedy spotkają się takie same jest wojna:)

mamy tez niemiecką grę spejle aeg, ukladamy jajka w koszyczkach i kulamy kostką 5 oczek -wystawiam jajko na piąty talerzyk, jak ktos znow 5 wykula to jajo trafia na patelnie:)

9. emillink@

emillink@ Fanka BB :)

my gramy w monopol szalona gotówka , warcaby, memo,, węze i drabiny :)

10. reklama
  11. naja

naja Fan(ka)

polecam grę 'pali się!' - o tyle różni się od innych, ze samemu trzeba decydować o trasie, jaką strażak pokona do pożaru, a do tego jeszcze pożar może się przemieszczać. uczy więc podejmowania decyzji, reagowania na zmieniające się sytuacje, a moje dziecko ją uwielbia, bo nigdy nie ma dwóch takich samych rozgrywek ;-)

Gra Pali Się Trefl 569

12. mk.miki

mk.miki Zaciekawiona BB

Poleć forum