reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

najciekawsze gry i zabawy edukacyjne

pędzące żółwie, makao mio, dobble, memo, monstermania, rattle snake, serpentina, hej to moja ryba, szalone małpy, bumerang. my jesteśmy fanami gier planszowych, nie umiem zliczyć ile ich mamy;) te co wymieniłam, to ulubione mojego młodszego syna
 
reklama
My w Święta graliśmy w małpki -bardzo fajne ;)
A w przedszkolu mała dostałą Tęczę -ale to tak dla 3-4 latków bardziej -rozwija pamięć i nazwy kolorów, ale szybko się nudzi starszym.
A i farmer króluje!!! o dziwo moja woli taką prostsza wersję w którą gra u mojego brata niż ładniejszą z planszami i plastikowymi peskami, jaką dostałą od mikołaja :cool2:
 
nie zaglądałam tu przez jakiś czas, a widzę, ze więcej z nas lubi planszówki :) Jak nasz smyk podrośnie to też będziemy z nim grać. U nas też królują gry na długie wieczory. Lubimy carcassone żeglarzy ( osadników), smallword, cywilizację, puerto rico, ... ale miało być o grach dla dzieci. Dziewczyny grajcie z dziećmi w planszówki, teraz planszówki to nie tylko chińczyk i warcaby (które też bardzo lubię) ale inne ślicznie wydane gry, które rozwijają i uczą myśleć i gwarantują świetną zabawę dla całej rodziny.
 
grand prix to jest z Auta 2 super gra przestrzenna. Moj 4 latek najbardziej ją polubił a i my dorośli chętnie zagramy w wolnej chwili.
 
ja polecam grę "4 w linii", jest to tania gra logiczna dla dzieci już od 5 lat, grę rozgrywa się bardzo szybko, a w dodatku, dziecko uczy się postrzegania przestrzennego (gra polega na ułożeniu 4 krążków pionowo, poziomo lub na ukos) i liczenia.

poza tym polecam również grę Quoridor Kid, gra ma fajną oprawę i daje dużo dobrej zabawy :)
 
Chińczyk i Grzybobranie to klasyka. Jakiś czas temu moja mama mi dała te gry, bo znalazła je w piwnicy (ach! gry mojej młodości!). A niedawno dostał Nogi Stonogi i jest zachwycony :)
 
@mamaGabisi:

pytasz o Faunę junior? Na pewno wydawnictwo Egmont, a od ilu lat? chyba dopiero od 5 albo nawet od 6 lat... zaraz poszukam w sieci :)
 
reklama
Do góry