reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najczęstsze imiona 2010

Marzenixx

aniołek 14.12.09 [*]...
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
3 734
Miasto
Zachodniopomorskie
Postanowiłam założyc ten mini wątek bo jestem przerażona tym co się dzieje.
Jakie waszym zdaniem są najczęstsze imiona które teraz rodzice nadają ??
Ja mam 3 bliskie koleżanki które mają córki mniej wiecej w tym samy wieku i wszystkie dały Julka...... moja siostra ma teraz dwie kolezanki w ciąży, obydwie będę miały Julki :szok: a powiem ze sa to dobre koleżanki wiec na codzien sie widuja..... wszędzie gdzie sie nie obejrze są same Julki, Oliwie, Kubusie na pęczki...jakby innych imion nie było.....
Znajomy opowiadał że żona pracuje w przedszkolu i w jednej grupie było 5 Oliwek :szok: szok!
Jest tyle pięknych imion a wiekszośc daje takie oklepane że naprawde aż szkoda....

Nie rozumiem rodziców którzy chcą wyróżnic swoje dziecko dając mu imię jak tysiąc innych......
Ja naprawde jak słyszę tylko imie Julka to az mnie trzęsie......... ....:no: (
 
reklama
Tak zdecydowanie na tapecie są imiona Julia, Oliwia, Maja, Amelia w naszym otoczeniu jest ich naprawdę sporo a z męskich znaczna przewaga Kubusiów, Jasiów, Filipków, Marcelków ale w przypadku imion dla chłopców nie ma najmniejszego porównania z dziewczynkami. Nie wiem czym to jest spowodowane czyżby męskich było więcej do wyboru??? nie sądzę ale jak ktoś się w imieniu zakocha to nie ma znaczenia czy będzie biegało po jednym osiedlu 100 Zoś czy 1 Kunegunda dla rodziców liczy się to że imię im właśnie się niezmiernie podoba.
Ja osobiście starałam się nadać swoim dzieciom imiona raczej nie często spotykane. W przypadku starczego synka spotkałam się jedynie z trzema innymi Oliwierkami jednak tu na bb nie jest ono takie rzadkie. Za to z żadnym innym Amadeuszkiem osobiscie nie miałam styczności prócz mojego młodszego synka. Gdyby chłopcy okazali się jednak dziewczynkami mieliśmy wybrane do nich Natasza i Marcelinka bądź Livia
 
Syneczki2 masz racje Amadeuszek to rzadkie imię, ale bardzo ładne.. Oliwierków ja znam trochę tez i masz racje tu na forum jest ich równiez bardzo dużo....

Ja wlasnie mowie o tym, ze nie trzeba nadawac jakis wymyslnych imion zeby wyróznic dziecko, ale dawanie znowu takich gdzie jest ich milion na tym samym podwórku czy wsrod znajomych to jak dla mnie okropne... no ale rozne sa gusta jesli komus to odpowiada ze idzie do znajomych a tam 4 Julki biegaja i 5 Kubusiów to co mi do tego heheh :tak:

Jak przekonać koleżankę żeby zastanowiła się nad innym imieniem dla córki a nie Julka.... ?? Ktos ma pomysł ?

To tak jak za czsów mojej młodosci u siostry w klasie było 7 dziewczyn o imieniu Ania:eek: jak nauczyciel wywoływał do tablicy Ania to żadna nie wstawała hehehe
 
u mojej coreczki w przedszkolu dominuja Julki, Zuzie, Amelki, Oliwki, Leny. Wsrod chlopcow zdecydowanie Kubuś, Antoś, Kacper.

Moja corcia ma na imie Nina i jest jedyna w przedszkolu :tak: to chyba wogole nie jest zbyt popularne imie - moze 2-3 razy osobiscie sie z spotkalam z imienniczkami corci.

Ja jestem zwolenniczka mniej popularnych imion. Sama mam na imie Malgorzata i wiem co to znaczy miec 3 kolezanki o takim samym imieniu w klasie :no:
 
Rzeczywiscie b. duzo jest kacperkow , wiktoriow...:szok: Te imiona ktore mialy byc orginalne staly sie oklepane. Ale skoro niektorym sie podoba Oliwia czy Kacper to ich sprawa. ;-)

A najrzadszym imieniem z jakim sie spotkalam jest imie Sawa:tak: Osobiscie znam tylko jedna malutka Sawę i mysle ze to imie jest naprawde orginalne i takie raczej zostanie bo nie spodziewam sie zeby przyszle mamy zdecydowaly sie na nie.
 
owszem, zgodzę się, że najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek są Julia, Oliwia, Zuzia, Maja a dla chłopców Kubusie, Filipki, Janki itd, choć osobiście znam tylko jedną mała Oliwię, jedną Amelkę, jedną Julię gdzieś wsród dalekich znajomych. Sama jestem mamą JULKI i nie chciałam ulegać modzie, ale po długich namyslach doszlam do wniosku, że to imię jest dla mnie najpiękniejsze ze wszystkich i nieważne czy w przedszkolu, szkole będzie 10 innych dziewczynek o tym imieniu bo przeciez kazda z nich będzie miała inne nazwisko i jest inną osobą, wyjątkową, niepowtarzalną i jedyną dla swojego rodzica, tak jak imię, które nosi!
 
Witam ja właśnie znam mnóstwo Julek, sama osobiście znam 3 ale tam po rodzinie dalszej, czy znajomych córki... to z 7 napewno jest.
Znam co drugiego chłopaka o imieniu Jaś. Jak poszłam na miasto to mamy do co drugiego dziecka wołały Antoś...
Sama chciałam dac Antoś, bo te imie podobało mi się od kąd sięgam pamięcią.. Ale no stwierdziłam że zawołam "Antoś" a tam pół osiedla sie zbiegnie ;P ;)
Dużo właśnie Kubusiów jest też

Ale wiecie co, tak ogólnie Nikodem też ponoć popularne, a ja nie znam żadnego Nikodema..
Mikołaja też żadnego nie znam. I chce któreś z tych imion dać synkowi ;)
 
Witam ja właśnie znam mnóstwo Julek, sama osobiście znam 3 ale tam po rodzinie dalszej, czy znajomych córki... to z 7 napewno jest.
Znam co drugiego chłopaka o imieniu Jaś. Jak poszłam na miasto to mamy do co drugiego dziecka wołały Antoś...
Sama chciałam dac Antoś, bo te imie podobało mi się od kąd sięgam pamięcią.. Ale no stwierdziłam że zawołam "Antoś" a tam pół osiedla sie zbiegnie ;P ;)
Dużo właśnie Kubusiów jest też

Ale wiecie co, tak ogólnie Nikodem też ponoć popularne, a ja nie znam żadnego Nikodema..
Mikołaja też żadnego nie znam. I chce któreś z tych imion dać synkowi ;)

Oczywiscie ,ze tych Julek,Oliwek, Maj itp. jest stanowczo za duzo....:no:.Mozna sie pokusic o teorie ,ze kiedys beda mialy klopoty z tozsamoscia.....U mnie w klasie bylo 8 Joas i wszystkie byly wsciekle,ze jest ich az tyle.:wściekła/y:..Ostatnio slyszalam historie,ze babka w przedszkolu miala nie lada zgryz,bo opiekowala sie mala szescioosobowa grupa a w niej bylo 5 Patrykow i jedna.....Patrycja.
Z drugiej strony jednak,pamietajmy ,ze KAZDE imie jest piekne.I serce matczyne podpowiada ,co jest dla niej ta wyjatkowa" muzyka imienia".Ja jestem zwoleniczka imion rzadkich.Imie mojej coreczki mialam w sercu juz na wiele lat przed jej narodzinami.I tu ciekawostka- na BB znalazlam druga Florentyne urodzona tego samego dnia i roku!:tak:.Z mezem teraz zastanawiamy sie nad meskim imieniem-prawdopodobnie bedzie to Jeremi-podobno jest to imie coraz bardziej poularne,wiec zobaczymy .....
 
oj tak Julia i Maja to najczesciej wybierane imiona ale jak to bywa`z kazdym nowym rokie nowe imiona nabieraja popularnosci....

U mnie bedzie Berenika niespotykane imie:tak:
 
reklama
zgadzam się zdecydowanie, że dużo jest ciągle powtarzających się imion typu,KACPER, ZUZIA ,JULKA CZY OLIWKA:-). no cóz taka moda....
każdy daje takie imie jakie mu się podoba. Fakt że nikt nie myśli wtedy o tym ile i gdzie napotka na swojej drodze dziecko swoich imienników;-).
sama mam córeczke NIKOLKE:tak:. Tez spotkałam pare dziewczynek o tym imieniu, ale jakoś nie przeszkadza mi to:happy:. Dla mnie to imię jest najcudowniejsze i dlatego dałam je mojej córeczce:sorry:.
 
Do góry