reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

najem okazjonalny

niuni

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2006
Postów
823
Witam,
Planuję wynająć mieszkanie młodej parze, gdzie pani jest w zaawansowanej ciąży. Chciałabym się zabezpieczyć przed ewentualnymi trudnościami w odzyskaniu lokalu po upływie czasu umowy.
Znalazłam informację o najmie okazjonalnym, który jest specyficzny poprzez swoje załączniki.
Moje pytanie dotyczy tego, czy faktycznie konieczne jest notarialne poświadczenie wskazania przez najemcę lokalu, w którym może przebywać po rozwiązaniu umowy, czy może to być po prostu jednym z punktów zwykłej umowy najmu i czy to samo tyczy się oświadczenia najemcy poddania się egzekucji, opróżenienia i wydania lokalu we wskazanym w umowie terminie.

A kolejne pytanie- jeśli umowę najmu przedłużam, to czy mogę ją aneksować, czy należy podpisać ponownie łącznie z załącznikami (tymi ewentualnie notarialnymi również).

Pozdrawiam i dziękuję
Anna
 
reklama
dodam może jeszcze, że sam pomysł najmu okazjonalnego wziął się z jednego z poruszonych w tym dziale tematów, przejrzałam pozostałe, ale nie dały mi odpowiedzi na powyższe pytanie.
 
Planuję wynająć mieszkanie młodej parze, gdzie pani jest w zaawansowanej ciąży. Chciałabym się zabezpieczyć przed ewentualnymi trudnościami w odzyskaniu lokalu po upływie czasu umowy.
Znalazłam informację o najmie okazjonalnym, który jest specyficzny poprzez swoje załączniki.
Rzeczywiscie w przypadku najmu okazjonalnego znacznie łatwiej jest pozbyć się lokatorów w przypadku gdy nie wywiązuja sie oni z umowy lub gdy upłynie termin na jaki umowa została zawarta.
Moje pytanie dotyczy tego, czy faktycznie konieczne jest notarialne poświadczenie wskazania przez najemcę lokalu, w którym może przebywać po rozwiązaniu umowy, czy może to być po prostu jednym z punktów zwykłej umowy najmu
Ośiwadczenie to nie musi być w formie aktu notarialnego.

i czy to samo tyczy się oświadczenia najemcy poddania się egzekucji, opróżenienia i wydania lokalu we wskazanym w umowie terminie.
Tutaj konieczna jest forma aktu notarialnego.

Jest jeszcze trzeci załacznik - oświadczenie właściciela lokalu lub osoby posiadającej tytuł prawny do wskazanego lokalu, wyrażające zgodę na zamieszkanie w nim najemcy i osób z nim zamieszkujących, po opuszczeniu wynajmowanego przez nich lokalu na podstawie umowy o najem okazjonalny. Tutaj również nie ma wymogu by oświadczenie było to opatrzone podpisem poświadczonym przez notariusza. Ma Pani jednak prawo wymagać notarialnego poświadczenia podpisu co dla Pani bezpieczeństwa jest naprawdę ważne.


A kolejne pytanie- jeśli umowę najmu przedłużam, to czy mogę ją aneksować, czy należy podpisać ponownie łącznie z załącznikami (tymi ewentualnie notarialnymi również).
W mojej ocenie załączniki musza być sporządzone od nowa.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Potwierdziła ona moje przypuszczenia.
Podpytam jeszcze o akt notarialny- zwyczajowo opłatę notarialną pokrywa chyba osoba, której własnością jest mieszkanie, a nie przyszły lokator, prawda?
 
Do góry