reklama

Najlepsza przjaciółka mojego dziecka odchodzi z przedszkola

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Mama Majeczki, 29 Kwiecień 2011.

1. Mama Majeczki

Mama Majeczki Początkująca w BB

Witam,
    nie wiem czy w dobrym miejscu wpisuje mojego posta, ale nie znalazłam na forum takiego tematu jeszcze. A mam poważny problem.
    Moja córka chodzi drugi rok do przedszkola, w którym w grupach łączone są dzieci z dwóch roczników. Ona zostanie we wrześniu w przedszkolnej zerówce, bo we wrześniu skończy 6 lat, natomiast jej najlepsza przyjaciółka pójdzie do szkoły (ma lat 6 już teraz, więc od września idzie do pierwszej klasy). I tu się pojawia problem. Maja jest dość nieśmiałym dzieckiem i tylko przy kimś kogo lubi i wie, że ten ktoś lubi ją, czuje się w miarę pewnie. Panicznie boi się już teraz, że zostanie w przedszkolu sama, a jej przyjaciółki nie będzie. Tłumaczę jej, że będą nowe dziewczynki, które nikogo nie będą znały i że na pewno z którąś z nich się zaprzyjaźni, że da sobie radę itd. Ale kiedy ona tak płacze to ja zaczynam płakać z nią, jak widzę, że moje dziecko jest takie nieszczęśliwe i że tak strasznie się tego boi. Może któraś z Was ma za sobą podobne doświadczenia i wie, jak mogłabym pomóc mojemu Skarbkowi. Z góry dziękuję za odpowiedź i jakieś rady...

2. reklama

Poleć forum