reklama

Najlepsze pozycje podczas porodu

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez jenn200818, 31 Październik 2014.

1. jenn200818

jenn200818 Fanka BB :)

Właściwie pytanie kieruję do tych które z Was już rodziły, jakie pozycje uważacie za najbardziej wygodne i najmniej dokuczliwe?
    Wiele można się naczytać o porodzie w wodzie, albo w pozycji klęczącej, ale chyba najlepiej dowiedzieć się jak to w praktyce wygląda :) Jakie są Wasze doświadczenia?

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Najlepsze wertykalne :-) Czyli takie, w których działa grawitacja. I ruch, dużo ruchu. Nie sposób przewidzieć w jakiej pozycji będzie Ci najwygodniej. Musisz próbować. Ciało Ci podpowie, intuicyjnie przybiera się pozycje, w których ból jest mniejszy, które pomagają dziecku schodzić niżej.

Polecam znaleźć szpital, w którym nie będą Ci przeszkadzać i narzucać pozycji. A jak nie masz możliwości wyboru szpitala, to walcz o swoje prawa. Tak na prawdę niewiele jest sytuacji w których kobieta musi być pod tak baczną kontrolą, by musiała leżeć... I zazwyczaj nie wpływa to dobrze na przebieg porodu.

3. reklama
  4. jenn200818

No właśnie słyszałam, że najlepiej mieć wsparcie grawitacji :) Tylko szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie klęczeć tak przez dłuuugi czas..

5. Megami

Ale kto mówi, że musisz klęczeć długi czas. Gdy jest potrzeba zmiany pozycji należy ją zmienić. Jest wiele pozycji wertykalnych :-)

6. jenn200818

Racja, chyba strach jest czymś naturalnym ;-) W poniedziałek idę do szkoły rodzenia na pierwsze spotkanie, jestem ciekawa czego tam się ciekawego dowiem.

7. Megami

Oby jak najwięcej pożytecznych rzeczy :-) :-) Polecam poczytać też stronę Rodzić po ludzku.

8. jenn200818

Najważniejsze, że idę na kontrolę, to przynajmniej sobie zobaczę maleństwo bo miesiąc już go nie widziałam :) Zastanawiam się kiedy zwiększa się częstość wizyt, po 30 tygodniu?

9. Megami

Zależy od konkretnego przypadku. Jak nie ma potrzeby wcześniej to zazwyczaj wizyty co 2 tyg w 9 miesiącu

10. reklama
  11. jenn200818

Ten czas teraz tak się ciągnie ;-) Nie wiem czy to są tylko moje odczucia? :)

12. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Miałam to szczęście, że pozycje mogłam zmieniać, bo chyba w żadnej nie wytrzymałabym przez cały poród. Sporo spacerowałam, kucałam, klęczałam i kiwałam się. Czasem nie potrafiłam znaleźć sobie miejsca:) Kiedyś Daria napisała super tekst - Najlepsze pozycje w trakcie porodu i podczas drugiego porodu, jej rady rzeczywiście okazały się przydatne:)

Poleć forum