reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najlepsze produkty dla bliźniaków/dzieciaczków, co polecacie?

Dołączył(a)
5 Sierpień 2009
Postów
808
Nie wiem czy słuszny wątek,ale ja często szukam opinii nie wiem o wszystkim w zasadzie kaszach, kosmetykach itp. może wypali wątek, nawiązuję do wątku o promocjach i pampersów

Nie wiem czy zrobią się jakieś kategorie, czy coś w tym stylu mam nadzieję,że wątek nie umrze śmiercią naturalną jak ten o żywieniu

Pampersy po wielu próbach, kupywałam niemieckie z Lidla, Biedronki różnych firm strzałem w dziesiątkę są Pampersy Slepp and play takie pomarańczowe opakowanie, mają szerokie rzepy jak dla mnie najlepsze. Z lidla jak nasiąkną robią się okrutnie ciężkie, dzielą się na kawałki

Kaszki kupuję z bobovity jakoś najlepiej pasują dzieciom

Mleko niestety chyba najdroższe, ale Bebilon

pozdrawiam
 
reklama
Gosia mi jak najbardziej pasuje taki wątek, bo ten drugi jest typowo o promocjach, co gdzie i za ile, a tu możemy pogadać o samej jakości.

Jeżeli chodzi o pieluszki to ja ostatnio zakupiłam Bella happy i jestem mile zaskoczona. Mają fajne nadruki, szerokaśne rzepy, są chłonne, trochę bardziej papierowe niż pampki, jednak sporo tańsze. No i nasze polskie (chyba:) Ponadto w paczce są pachnące woreczki na brudną pieluszkę co dla mnie jest strzałem w dziesiatkę. W domu używam normalnych zrywek, ale jak gdzieś wyjdę to biorę taki mały woreczek. No dla mnie super!

Mleczko zmieniłam niedawno na bebiko. Sporo tańsze a ta sama firma, praktycznie ten sam skład, dziewczyny piją że aż miło.
 
Hej!! super watek :)

jesli chodzi np o chusteczki dla dzieci to polecam rossmannowskie te niebieskie, nie sa ani za mokre ani za suche i fajnie sie wyjmuja, koszmarne sa biedronkowe bo marnuje sie ich duzo-na raz wychodzi kilka, a to bez sensu, to samo z chusteczkami pampersa tymi niebiesko zielonymi, ja nie bylam zadowolona, bo byly strasznie mokre i zle sie wyjmowaly i do tego drogie. Dobre sa tez chusteczki tesco takie niebieskie i zielone. Nie polecam chusteczek huggisa sa fatalne

Z pieluszek probowalam do tej pory w rozmiarze 1. Najlepsze sa jednak pampersa te tradycyjne, ale zdecydowala cena i uzywam tych premium, niezbyt fajne byly huggisy bo jakies takie twarde. Rosmannowskie jedynki sa nawet ok ale nie oplaca sie ich kupowac bo jest ich malo w paczce.

mleczko na razie uzywam bebiko i chyba jest ok.
 
Kurcze super się czyta ten wątek. Normalnie będę sobie wszystko notować- mam nadzieje ze się nie pogniewacie:):)
Dobrze korzystać z rad mamuś już rozpakowanych- czlowiek będzie mądrzejszy w sumie o cudze doświadczenie ale w przypadku naszych bliźniaków to każda rada jest warta uwagi żeby sobie życie ułatwić:):)
Pisałyście o Hugginsach- kurcze ja mam z nich już kupione pampersy te w rozm.1 na start (ok30 szt.w paczce) i ok 3 paczki chusteczek nawilżających:( Myśle żeby kupic jeszcze jakies pampersy i teraz przynajmniej wiem dzięki Wam co sie sprawdza.
Tak poza tym to na ile Wam wystarczyły pampy w rozm.1???
 
jedynka a mi bardzo odpowiadaja chusteczki huggies. Są takie "mięsiste" i grube i fajnie nawilżone. To mój faworyt. Używałam jeszcze lidlowych też ok - polecam te sensitive. Lubię też bambino - mają fajny zapach :)

Milutek23 tak jak napisałam wyżej mi huggisy odpowiadają. Jeżeli chodzi o pieluszki to ja na samym początku kupowałam pampersy bo były najmniejsze (a i tak je podwijałam). Totalnie nie pamiętam ile ich używałam. Coś mi się kołacze że ze 2 m-ce...
 
Odradzam chusteczki z Hippa. Twarde i podrażniają skórkę. Fajne są z pampersa Clean & Play czy jakoś tak. Te pomarańczowe. Pieluszki najlepsze są pampersy, ale sprawdzają się też takie taniuśkie z tesco GAGA. 28zł za duuuużą paczuszkę.
Mleko zawsze używaliśmy Bebiko. I było w porządku.
Jeśli chodzi o witaminki, to polecam Juvit Baby D3. Jedna buteleczka wystarcza na 8 miesięcy, a kosztuje około 20zł. Fajne są też kapsułki Vita D, ale są droższe (ok.30zł za miesięczną suplementację).
Buteleczki najlepsze są z Aventa antykolkowe, albo nieco tańsze z Canpol Babies, takie zakrzywione buteleczki składane z kilku części :)
Smoczki najtańsze i bardzo fajne są z NUKa.
Do spania najlepsze są kosmetyki Johnson's Baby z tej fioletowej linii, o ile nie uczulają dziecka, bo to się czasem zdarza (ale dzieci fajnie po nich śpią).
Do kąpieli nadają się też kosmetyki z Nivea, fajny jest płyn do kąpieli i mydełko w żelu.
A dla dzieci z kolkami polecam bujaczczki z funkcją wibracji. Ja mam taki fajny, niebieski z FisherPrice.
Hmmm... Coś jeszcze?? :)
 
ja uzywam jeszcze pampkow w rozmiarze 1 a moi maja miesiac. Ale zamierzam juz za tydzien uzywac 2. moi chlopcy maja chude nozki i przeciekaja im pampki jakos :/.w sumie duzo mi tych pieluch poszlo... z 4 duze opakowania i 4 male
 
Pieluchy - Pampers Active baby (przy rozmiarze 1 mieliśmy też Belli i były super).

Chusteczki - Huggies Pure (jak dla mnie bomba - nie pachną i mam wrażenie jakbym miała szmatkę nasączoną wodą. Bardzo delikatne. I sprzedają w pak-ach (3, 4 szt.) Jak nie mogę dostac to kupuję Bambino.

Krem na odparzenia - kiedys Bepanthen (jak były małe się sprawdzał), Potem testowaliśmy kilka. Dobry jest całkiem Linomag, ale szybko się kończy. Teraz Sudocrem. Jak małe były małe w ogóle się nie sprawdzał. Jest naprawdę skuteczny.
 
reklama
no fajnie,że wątek się przyjął póki co
to niech faktycznie każda wrzuci listę czego używa na codzień
-pampy jak wyżej pampers Sleep and play
-chusteczki podobnie jak wyżej, czasem biedronkowe,ale faktycznie zawsze więcej ich wychodzi niż się chce
-witaminy zgadzam się,że Juvit c to najelpszy zakup moje dostaja gdzieś od 2 miesiąca życia codziennie i faktycznie tfu tfu oprócz jednego kataru Matiego nic, daję też Kidavit- to jest witamina d, ale ma pomarańczowy smak dzieci ją uwielbiają w przeciwieństwie do zwykłej
-do pupy linomag, odparzenia tfu tfu się nie zdarzyły
-do kapięli Nive żel do mycia razem z szamponem, w sobotę Sofeo(coś z parafiną)
czasem oliwka bambino, krem też
-proszek persil sensitive, płyn lenor sensitive

-smoczki mam z Canpola,miałam z Tomeego,ale poprzegryzały
-butelki z Tomeego

Kurcze tak sie zastanawiam po tych waszych postach moze faktycznie zmienić mleko na Bebiko skoro polecacie, nie za późno, choc na zmiany chyba nigdy nie jest, nie ukrywam,że koszty też się liczą, a odkąd przeszliśmy na 2 mamy problem z kupkami
 
Ostatnia edycja:
Do góry