reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

najszybszy i najlepszy laktator

reklama
Ja tez mam lovi prolactis i jestem zadowolona. Ściaga bezboleśnie i można nastawić siłę (opcja dla delikatniejszym mam). A i nie budzi domownikow.

Mam tez pytanie - Po jakim czasie najdłużej podałyście ściągnięty pokarm? Czy to prawda, ze mozna nawet po tygodniu spokojnie nakarmić dziecko zamrożonym mlekiem?

Można mrozić pokarm nawet przez kilka miesięcy - z tego , co wiem. Jednak na tym forum dowiedziałam się, że lepiej nie trzymać go tak długo, bo mleko zmienia skład zgodnie z aktualnymi potrzebami na różnych etapach rozwoju:) Ja trzymam maksymalnie kilka dni, może tydzień. Długość mrożenie zależy też od temp. w zamrażalniku;) Pamiętaj tylko, żeby ponownie nie mrozić raz rozmrożonego pokarmu i bardzo delikatnie rozmrażać, bo może łatwo stracić wartości odżywcze, jak temp. jest za wysoka. p.s. i też mam lovi prolactis - cudo!
 
Ja tez mam lovi prolactis i jestem zadowolona. Ściaga bezboleśnie i można nastawić siłę (opcja dla delikatniejszym mam). A i nie budzi domownikow.

Mam tez pytanie - Po jakim czasie najdłużej podałyście ściągnięty pokarm? Czy to prawda, ze mozna nawet po tygodniu spokojnie nakarmić dziecko zamrożonym mlekiem?
Zamrożony pokarm starałam się przechowywać nie dłużej jak miesiąc, ale najdłużej to były dwa miesiące, ponieważ potrzebowałam dużą ilość. Zamrażam w specjalnych woreczkach i pojemnikach.

Jeżeli chodzi o laktator, to potwierdzam skuteczność Lovi Prolactis :) Porównywałam z innymi i Lovi odciąga mi pokarm najszybciej i najwięcej. Jest bardzo delikatny i może służyć także jako ręczny, więc jak wychodzę bez dziecka to zabieram go ze sobą.

Pisałyście też o ilości odciągniętego pokarmu - mi najwięcej z jednej piersi udaje się odciągnąć ok 150 ml.
 
Ja pochwalę Prolactisa LOVI, jak dla mnie najlepszy. Miałam chyba ze 3 innych firm i w porównaniu z LOVI nie miały szans. Ten łatwo, szybko i delikatnie sciąga. Ma wiele genialnych funkcji dzięki którym to sama przyjemność. Do tego łatwy montaż, ekstra torba i ładny dizajn:)
 
Zamrożony pokarm starałam się przechowywać nie dłużej jak miesiąc, ale najdłużej to były dwa miesiące, ponieważ potrzebowałam dużą ilość. Zamrażam w specjalnych woreczkach i pojemnikach.

Jeżeli chodzi o laktator, to potwierdzam skuteczność Lovi Prolactis :) Porównywałam z innymi i Lovi odciąga mi pokarm najszybciej i najwięcej. Jest bardzo delikatny i może służyć także jako ręczny, więc jak wychodzę bez dziecka to zabieram go ze sobą.

Pisałyście też o ilości odciągniętego pokarmu - mi najwięcej z jednej piersi udaje się odciągnąć ok 150 ml.

Kurcze dwa miesiące? Strasznie długo. To nawet można zrobic zapasy, jak już odstawi sie dziecko
 
Jeju, mrożenie pokarmu na kilka miesięcy? To jest strasznie długo, czy pokarm nie traci w ten sposób wartości odżywczych??
Ja używam laktatora ręcznego protect, nie odczuwam żadnego bólu podczas odciągania mleka, także jak najbardziej się sprawdza.
 
No u mnie max. karmiłam 3-4 dni po ściągnięciu pokarmu, chociaz pewnie tydzień też by nic sie nie stało, ale takiej potrzeby nie było. W sumie to pokarm leżakował w zestawie do przechowywania pokarmu, który mialam razem z moim prolactis.
 
reklama
ja polecam laktator profesjonalny tufi spectra 3, zdecydowanie tanszy od medeli elektrycznej , a jest naprawde super. U mnie w mieście szkoły rodzenia go mają ;) Jest możliwość ściągania z obu piersi jednocześnie. Miałam też ręczny Aventu- u mnie się nie sprawdził.
 
Do góry