reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najtrudniejsze w karmieniu piersią jest...

A czy jak dziecko ssie 5 minut ale spi potem 2g to sie najada? bo od kilku dni moj synek jada po 5 gora 10 minut jak ciagnie 15 to juz swieto. Ale jak je 5 minut to lyka intensywnie. Proszebo odpowiedz bo sie martwie a polożna zważć bedzie dopiero w czwartek
 
reklama
A czy jak dziecko ssie 5 minut ale spi potem 2g to sie najada? bo od kilku dni moj synek jada po 5 gora 10 minut jak ciagnie 15 to juz swieto. Ale jak je 5 minut to lyka intensywnie. Proszebo odpowiedz bo sie martwie a polożna zważć bedzie dopiero w czwartek
Dobrze tyle potrzebuje moj tez tyle je jak byl mniejszy to samo :)
Duzo dzieci sie najada w 5/10 min :)
Mam duzo kolezanek cycowych
 
Jeszcze jedno co stresuje, to jak dziecko ciągle wisi przy piersi i mama myśli, że nie ma pokarmu :-) Dziś już wiem, że to bzdura, ale miałam jedną taką dobę, gdzie mała nie oderwała się ode mnie przez 23 h i myślałam już o podaniu butli. Na szczęście się nie poddałam, a w trakcie tamtego miesiąca przybrała na wadze aż 1200 g, więc nie ma mowy, że brakowało jej mleka ;-)
Miałam podobnie przy drugim dziecku przez trzy dni w szpitalu cały czas wisiała na mnie :) . A myślałam, że jako doświadczona mama po pierwszym dziecku, które karmiłam poczas karmienia będę miała czas na czytanie książek :). Byłam bardzo zdziwiona, że nawet nie mogłam jej odłożyć na chwilę. Cały dzień i noc ją bujałam i karmiłam non stop (taki ssak mi się trafił;) ) . Ze zmęczenia/bólu piersi poprosiłam o dokarmienie, żebym mogła chociaż godzinę przespać :) i dostała raz-- i ona i ja choć na chwilę odpoczęłyśmy :-D. Pierwsze dziecko karmiłam co 3h napierw używałam laktator (wcześniak nie potrafił złapać brodawki), a w między czasie dziecko spało. A nawał mleczny miałam przy pierwszym dziecku, drugie chyba wszystko wyciągnęło. Potwierdzam każda ciąża i dziecko jest inna/e :-).
 
Do góry