reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najważniejsze wiadomości o koronawirusie. Aktualizacja na bieżąco.

reklama
Niestety pojawiają się doniesienia o zakażeniach Covid- 19 dzieci za pośrednictwem łożyska. Dobra wiadomość, ze dotychczas zdarza się to rzadko i że dzieci wyzdrowiały. Lekarze tylko apelują, żeby kobiety w ciąży przestrzegały dystansu społecznego, pamiętały o maseczkach oraz o myciu i odkażaniu rąk.
 
Niestety pojawiają się doniesienia o zakażeniach Covid- 19 dzieci za pośrednictwem łożyska. Dobra wiadomość, ze dotychczas zdarza się to rzadko i że dzieci wyzdrowiały. Lekarze tylko apelują, żeby kobiety w ciąży przestrzegały dystansu społecznego, pamiętały o maseczkach oraz o myciu i odkażaniu rąk.
Dziękuję Ci za info. Mieliśmy zacząć starania ale wstrzymamy się jeszcze trochę.
 
Dziękuję Ci za info. Mieliśmy zacząć starania ale wstrzymamy się jeszcze trochę.
Przeczytaj artykuł. Lekarze mówią, że nie ma jednoznacznych przeciwwskazań, żeby nie zachodzić w ciążę. Profesor Jakimiuk, podczas rozmowy też powiedział, że po prostu trzeba zachować środki ostrożności, unikać skupisk ludzi, nosić maseczkę, itd. Po prostu przestrzegać zaleceń :)
 
Przeczytaj artykuł. Lekarze mówią, że nie ma jednoznacznych przeciwwskazań, żeby nie zachodzić w ciążę. Profesor Jakimiuk, podczas rozmowy też powiedział, że po prostu trzeba zachować środki ostrożności, unikać skupisk ludzi, nosić maseczkę, itd. Po prostu przestrzegać zaleceń :)
Czytałam i wolę być ostrożna. Dzieci o których mowa w artykule wyzdrowiały ale mi by chyba serce pękło gdyby moje dziecko się pochorowało, taki maluśki człowieczek np pod jakąś aparaturą - to mnie boli na samą myśl. Nie wiadomo czy taka choroba przebyta nie wywołuje w przyszłości jakiś poważnych zdrowotnych konsekwencji. Za dużo niewiadomych jak dla mnie. Mam też aktualnie 15sto miesięcznego synka, wolę nie ryzykować.
Nie wiadomo jak ewentualne zakażenie w pierwszym trymestrze wpływa na dziecko. No i nie ma szczepionki.
Nie chcę wywoływać burzy bo jeszcze nie doszłam do siebie po wczorajszym ale to że ja będę się starać zachowywać środki ostrożności może nie uchronić mnie przed zakażeniem. Jest wielu ludzi którzy nie zachowują żadnych środków ostrożności i z przerażeniem obserwuję "masowe zachorowania na astmę" bo wtedy nie trzeba nosić maseczki. To jak kolejna epidemia.
Niech każdy sobie robi zgodnie ze sobą, ja wolę przeczekać do momentu jak będzie więcej wiadomo.
 
@Marynia88 dobrze cię rozumiem. Sama tez staram się być ostrożna. Moja przyjaciółka ze Stanów (dziewczyna po 40-tce) chora jest czwarty tydzień na COVID-19 i końca nie widać. Jest w domu, ale czuje się kiepsko, raz na jakiś czas ją przydusza. Kolejny test ma znów dodatni, także rozumiem cię doskonale.

I prawda jest, że nadal nikt nie wie, jakie będą długoterminowe konsekwencje zdrowotne dla osób, które przeszły chorobę :(

Z tymi "masowymi zachorowaniami na astmę" mnie załamałaś :(
 
@Marynia88 dobrze cię rozumiem. Sama tez staram się być ostrożna. Moja przyjaciółka ze Stanów (dziewczyna po 40-tce) chora jest czwarty tydzień na COVID-19 i końca nie widać. Jest w domu, ale czuje się kiepsko, raz na jakiś czas ją przydusza. Kolejny test ma znów dodatni, także rozumiem cię doskonale.

I prawda jest, że nadal nikt nie wie, jakie będą długoterminowe konsekwencje zdrowotne dla osób, które przeszły chorobę :(

Z tymi "masowymi zachorowaniami na astmę" mnie załamałaś :(
No ostatnio mój partner był w sklepie i spotkał grupę swoich znajomych bez maseczek. Zapytał o co chodzi to go wtajemniczyli...
Ja widzę też w sklepach panie ekspedientki bez maseczek, a zapytane dlaczego tak odpowiadają że one nie muszą bo są w pracy...brak słów ale skoro tak to ciężko wymagać od klientów egzekwowania przepisów
Co tu dużo mówić, niedawno politycy spotykali się z ludźmi na wiecach wyborczych - ja tam żadnego reżimu nie widziałam.
Powiem Ci tak - ja powoli godzę się z myślą że mnie COVID19 nie ominie i tylko się modle żebyśmy przeszli to w miare znośnie.
 
No ostatnio mój partner był w sklepie i spotkał grupę swoich znajomych bez maseczek. Zapytał o co chodzi to go wtajemniczyli...
Ja widzę też w sklepach panie ekspedientki bez maseczek, a zapytane dlaczego tak odpowiadają że one nie muszą bo są w pracy...brak słów ale skoro tak to ciężko wymagać od klientów egzekwowania przepisów
Co tu dużo mówić, niedawno politycy spotykali się z ludźmi na wiecach wyborczych - ja tam żadnego reżimu nie widziałam.
Powiem Ci tak - ja powoli godzę się z myślą że mnie COVID19 nie ominie i tylko się modle żebyśmy przeszli to w miare znośnie.
Obawiam się, że wcześniej czy później wszyscy to przechowujemy, oby jak najmniej powikłań.
Marynia zdrówka dla ciebie i twoich bliskich.

Wiesz, ja boję się jesieni. Myślę, że wtedy wirus wróci. Boję się, bo moja dziewczynka nie ma z nim szans, ja prawdopodobnie też...
 
Obawiam się, że wcześniej czy później wszyscy to przechowujemy, oby jak najmniej powikłań.
Marynia zdrówka dla ciebie i twoich bliskich.

Wiesz, ja boję się jesieni. Myślę, że wtedy wirus wróci. Boję się, bo moja dziewczynka nie ma z nim szans, ja prawdopodobnie też...
Kochana trzeba być dobrej myśli, wiem że to czasem arcytrudne, szczególnie w sytuacjach gdy nie mamy lub nie do końca mamy na coś wpływ.
Mi pomaga wiara w to że wiara czyni cuda i to się wcale nie musi odnosić do Boga ale do wiary w sobie samej...
Ja również życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowia ale i mnóstwa radości i pogody ducha.
Będzie dobrze, musi być dobrze
 
reklama
Kochana trzeba być dobrej myśli, wiem że to czasem arcytrudne, szczególnie w sytuacjach gdy nie mamy lub nie do końca mamy na coś wpływ.
Mi pomaga wiara w to że wiara czyni cuda i to się wcale nie musi odnosić do Boga ale do wiary w sobie samej...
Ja również życzę Tobie i Twoim bliskim zdrowia ale i mnóstwa radości i pogody ducha.
Będzie dobrze, musi być dobrze
Narazie radości mi nie brakuje [emoji4] właśnie moja córeczka urządziła sobie basen w misce z wodą dla psa, pomalowała całe ściany mokrymi łapkami i zalała podłogę [emoji28] to już 3 skarpetki tego dnia. Ma dziewczyna pomysły [emoji23]
 
Do góry