reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najważniejsze wiadomości o koronawirusie. Aktualizacja na bieżąco.

Z myślą o was przygotowaliśmy grafikę. Na podstawie WHO; CDC i Ministerstwa Zdrowia
covid-czy-grypa-1100x1600.png
 
reklama
Aniaslu, a mam takie pytanie. Kiedy wykryto pierwszy przypadek we Włoszech? Jak długo oni się mierzą z tą chorobą?
 
@Jagna8 we Włoszech pierwsze 3 wypadki potwierdzono dokładnie miesiąc temu; 15. lutego. Początkowo Włosi zignorowali zalecenia, a zamknięcie szkół itd. potraktowali , jako świetny pomysł na spędzanie czasu w galeriach handlowych, spotkaniach towarzyskich, itp. Potem ruszyła lawina.

I na dobranoc- DOBRA WIADOMOŚĆ!
Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze, bo nasze służby są coraz bardziej sprawne, coraz bardziej doświadczone - powiedział Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.
 
Dziewczyny ja tak tylko wrzucę - mamaginekolog właśnie wrzuca instastory na instagramie ( na profilu fundacjaernesta) i odpowiada na pytania związane z koronawirusem i ciążą i jakie są zalecenia itp. Może komuś się przyda :) sama tez oglądam może cos ciekawego się dowiem :)
 
PONIEDZIAŁEK:
Minister Zdrowia Francji na Twitterze umieścił info, że podawanie niesterydowych leków przeciwzapalnych , np. ibuprofenu może zaostrzyć objawy u pacjentów z COVID -19. Proponuje podawanie paracetamolu, ale ostrzega, żeby nie przedawkować. Brytyjski specjalista John Campbell popiera słowa ministra mówiąc, że podczas gorączki i stanu zapalnego organizmu niesterydowe leki przeciwzapalne mogą wywołać więcej komplikacji, dlatego spytajcie lekarzy. Podaję na wszelki wypadek. Polskie Ministerstwo Zdrowia się jeszcze nie odniosło do tego.
 
Słyszałam już o tym. Niestety Helenki paracetamol nie rusza. Jedynie ibuprofen. I co tu zrobić. Jej ciągle gorączka nie odpuszcza
PONIEDZIAŁEK:
Minister Zdrowia Francji na Twitterze umieścił info, że podawanie niesterydowych leków przeciwzapalnych , np. ibuprofenu może zaostrzyć objawy u pacjentów z COVID -19. Proponuje podawanie paracetamolu, ale ostrzega, żeby nie przedawkować. Brytyjski specjalista John Campbell popiera słowa ministra mówiąc, że podczas gorączki i stanu zapalnego organizmu niesterydowe leki przeciwzapalne mogą wywołać więcej komplikacji, dlatego spytajcie lekarzy. Podaję na wszelki wypadek. Polskie Ministerstwo Zdrowia się jeszcze nie odniosło do tego.
 
reklama
Niestety nie bardzo. W piątek widział ją lekarz i twierdził, że jest lepiej. Tylko ja tego lepiej nie widzę. Chociaż je troszkę więcej, ale dobrze nie jest. Mam w razie czego antybiotyk i bije się z myślami czy podać, czy poczekać jeszcze. No i w takich warunkach to się z tego robi problem.
Zobaczę jak minie noc. Posłucham jutro czy kaszle i zdecyduje co dalej. Już jestem zmęczona tym, że ciągle sama muszę walczyć o jej zdrowie
@Destino a masz szansę, żeby przyszedł do was lekarz i ją obejrzał?
 
Do góry