reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nalezności dla funduszu alimentacyjnego

joanna_makaronik

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Luty 2012
Postów
43
Witam!

moj ex maz zmarł ale mial duze zadłuzenie wobec funduszu alimnetacyjnego.....

czy jego zadluzenie wygasa czy przechodzi do spłaty na spadkobierców czyli jego dzieci?


co z długiem ,który pozostał u komornika wobec jego dzieci- długi zanim został uruchomiony fundusz?


Jak ja jako opiekun prawny dziecka mogę odrzucic spadek po zmarłym? Gdzie sie to robi i w jaki sposób?

Czy mogę wystąpić do dziadków dziecka o zaspokojenie potrzeb dziecka?- chodzi mi o sądowne załatwienie sprawy inaczej sie nie da...

I jeszcze jedno czy jesli uzyskam dajmy na to alimenty od dziadków zmarłego ojca zus zabierze otrzymana rente?




Dziękuje
 
reklama
moj ex maz zmarł ale mial duze zadłuzenie wobec funduszu alimnetacyjnego.....

czy jego zadluzenie wygasa czy przechodzi do spłaty na spadkobierców czyli jego dzieci?
Tutaj (w zakresie długów wobec FA) sprawa nie jest jednoznaczna zarówno w teorii jak i w praktyce. Na wielu forach prawnych toczą się żywiołowe dyskusje na ten temat. jedni twierdzą, że są podstawy do umorzenia długu, inni natomiast, że dłu jest długiem spadkowym.

co z długiem ,który pozostał u komornika wobec jego dzieci- długi zanim został uruchomiony fundusz?
To dług spadkowy.

Jak ja jako opiekun prawny dziecka mogę odrzucic spadek po zmarłym? Gdzie sie to robi i w jaki sposób?
Odrzucenie spadku przekracza zwykły zarząd majatkiem dziecka stąd potrzebna jest zgoda sądu.
By zgode taka uzyskać nalezyzłożyć w sądzie rodzinnym wniosek o udzielenie zezwolenia na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd majątkiem dziecka. Moze warto jednak rozważyć przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza?

Czy mogę wystąpić do dziadków dziecka o zaspokojenie potrzeb dziecka?- chodzi mi o sądowne załatwienie sprawy inaczej sie nie da...
O zaspokojenie PODSTAWOWYCH potrzeb tak, ale tylko w zakresie w jakim nie może Pani tego zrobić sama (w ramach swoich dochodów, swojego majatku oraz dochodów i majątku dziecka).

I jeszcze jedno czy jesli uzyskam dajmy na to alimenty od dziadków zmarłego ojca zus zabierze otrzymana rente?
W mojej ocenie, nie. Niemniej jesli dziecko otrzyma rentę (dochód) to pozwanie dziadków będzie chyba bezpodstawne.
 
bardzo dziekuje....

a jak mozna dowiedziec sie o fakcie posiadania lub nie posiadania czegos co mogłoby byc spadkiem?

dodam ze z ojcem moje córki nie maialm kontaktu od ponad 7 lat. wiem ze mial mieszkanie po dziadku ale nie mam pojecia czy zostąlo sprzedane. Z matką ex męża w zasadzie tez nie mam zadnego kontaku- poza faktem obrzucania mnie i drugiej zony błotem..... ale to juz szczegól.
 
a jak mozna dowiedziec sie o fakcie posiadania lub nie posiadania czegos co mogłoby byc spadkiem?
No niestety to często nie jest proste. Nie ma centralnych rejestrów lokat bankowych, nieruchomości itp. Owszem mozna szukać informacji w sądzie wieczystym (nieruchomości) ale najlepsze źródło to bliscy zmarłego.
dodam ze z ojcem moje córki nie maialm kontaktu od ponad 7 lat. wiem ze mial mieszkanie po dziadku ale nie mam pojecia czy zostąlo sprzedane.
To już coś. Może Pani sprawdzić księgę wieczystą mieszkania.


 
Witam!
Już wiem ,że zmarły nie miał żadnego majątku poza laptopem. Proszę mi teraz powiedzieć gdzie i w jaki sposób mogę zrzec sie spadku po nim. W imienu córki oczywiscie. Dodam ze zmarły ma jeszcze inne dzieci Czy musimy to zrobić razem czy kazda z nas z osobna?
 
Do góry