reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

naliczenie i wysokość odprawy za zwolnienie pracownika z winy pracodawwcy

horna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Marzec 2011
Postów
15
Mam pytanie dot. wyliczenia odprawy za zwolnienie pracownika. Jak będzie wyglądało jej wyliczenie tzn. zakładając, że moje wynagrodzenie brutto na umowie to kwota brutto zasadnicza 1.000,00 zł, to czy do obliczenia odprawy przyjmuję 1.000,00 minus podatek, czy też wychodzę od kwoty brutto i pomniejszam ją o zus 13,71% ( składki na emerytalne, chorobowe ) a następnie obliczam podatek?? Z tego co wiem odprawa nie podlega zus, więc teoretycznie powinna być większa niż zasadniacza kwota netto, którą otrzymuje pracownik co miesiąc z tytułu stałego wynagrodzenia.
 
reklama
Mam pytanie dot. wyliczenia odprawy za zwolnienie pracownika. Jak będzie wyglądało jej wyliczenie tzn. zakładając, że moje wynagrodzenie brutto na umowie to kwota brutto zasadnicza 1.000,00 zł, to czy do obliczenia odprawy przyjmuję 1.000,00 minus podatek, czy też wychodzę od kwoty brutto i pomniejszam ją o zus 13,71% ( składki na emerytalne, chorobowe ) a następnie obliczam podatek?? Z tego co wiem odprawa nie podlega zus, więc teoretycznie powinna być większa niż zasadniacza kwota netto, którą otrzymuje pracownik co miesiąc z tytułu stałego wynagrodzenia.
Kwota brutto (z umowy) minus podatek to równowartość jednomiesięcznej odprawy. Jesli przysługuje Pani np. odprawa trzymiesięczna, wyliczoną kwotę nalezy przemnożyc przez 3.
 
Do góry