reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

naliczenie i wysokość odprawy za zwolnienie pracownika z winy pracodawwcy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez horna, 1 Lipiec 2011.

 1. horna

  horna Zaciekawiona BB

  Mam pytanie dot. wyliczenia odprawy za zwolnienie pracownika. Jak będzie wyglądało jej wyliczenie tzn. zakładając, że moje wynagrodzenie brutto na umowie to kwota brutto zasadnicza 1.000,00 zł, to czy do obliczenia odprawy przyjmuję 1.000,00 minus podatek, czy też wychodzę od kwoty brutto i pomniejszam ją o zus 13,71% ( składki na emerytalne, chorobowe ) a następnie obliczam podatek?? Z tego co wiem odprawa nie podlega zus, więc teoretycznie powinna być większa niż zasadniacza kwota netto, którą otrzymuje pracownik co miesiąc z tytułu stałego wynagrodzenia.
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Kwota brutto (z umowy) minus podatek to równowartość jednomiesięcznej odprawy. Jesli przysługuje Pani np. odprawa trzymiesięczna, wyliczoną kwotę nalezy przemnożyc przez 3.
   

Poleć forum