reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nalot na migdałkach

G

guest-1681834848

Gość
Cześć, mam do was pytanie, czy jest coś bez recepty na grzybiczy nalot na migdałkach dla półtora letniego dziecka ?
Mały zachorował i musiał brać antybiotyk, miał małe białe kropki na migdałkach i zaczęło mu się to poszerzać ale na szczęście nie idzie to na razie na całą jamę ustną tylko na migdałkach to ma. Myślałam że to angina ale byliśmy wczoraj na pogotowiu i lekarz powiedział że to grzybicze i żeby mu psikac Tantum Verde.. psikam mu odkąd to zobaczyłam , nic nie pomaga, w środę nie mogłam się dostać do lekarza bo były już wszystkie godziny zajęte, wczoraj pogotowie i doktor powiedział żeby iść do lekarza jak nie będzie znikać, dziś dzwoniłam z samego rana i dowiedziałam się że też nie ma lekarzy i dopiero na poniedziałek na godzinę 15 jesteśmy umówieni... Nie wiem co robić, czy można kupić coś na to bez recepty ? Do poniedziałku to może się pogorszyć czego bym nie chciała, dziecko też jest trochę marudne, nie chce praktycznie jeść i pić co jest zrozumiałe skoro go to boli, migdałki są czerwone , lekko spuchnięte i jest nalot.
 
reklama
Pierwszy do głowy przychodzi mi syrop flukonazol - ale on jest chyba na receptę.
Ewentualnie spróbuj podać herbatkę z szałwii - powinna zadziałać kojąco.
 
Tak flukonazol jest na receptę z tego co pamiętam, nystatyna też i właśnie nie mam pojęcia co robić ... Nie chce po prostu żeby to się rozeszło na całą buzię bo już jest ciężko a co mówić jakby to się tak rozprzestrzeniło...
 
Do góry