reklama

Namiot

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez eaSy, 25 Lipiec 2007.

1. eaSy

eaSy Fanka BB :)

W tym roku postanowiliśmy trochę rodzinnie ponamiotować!
    Mam pytanie czy ktoś uprawia tego typu wyjazdy???
    Czy macie jakieś sprawdzone patenty, wynalazki, które usprawnią pobyt z maluchem?

Ja chętnie podzielę się swoimi wrażeniami, ale to dopiero w drugiej połowie sierpnia ;-)

2. isunia

isunia Fanka BB :)

witam
    w tym roku tez wpadlismy na pomysl wspolnego rodzinnego namiotowania:-D
    ale to dopiero w planach na sierpien wiec rowniez poczytam wszelkie rady i porady i patenty na rodzinne namiotowanie ;-)
    obiecuje tez dopisac wszsytkie swoje spostrzezenia po przyjezdzie :tak:

3. reklama
  4. eaSy

Isunia, a gdzie się wybieracie? Jaki macie namiot?

My kupiliśmy Campus Sumatra 5osobowy. Do tego wielki materac (183x205).
    Jestem ciekawa jak Mary będzie zasypiać w namiocie na noc - w domu jest wkładana do łóżeczka i zasypia, a tam? :sorry2:

5. czarna551

czarna551 Fanka BB :)

dziewczyny ja jezdze pod namioty od dziecinstwa.....:-);-)
    w tym roku chyba tez pojedziemy....:tak:
    więc jesli macie jakies pytania to piszcie odpowiem
    bo nie wiem co chciałybyście wiedzieć dokładnie???

6. isunia

Easy mieszkamy w szkocji wiec wybieramy sie gdzies w glab szkocji moze potwor z Loch Ness ;-)... a wy gdzie planujecie biwakowac??
    my kupisilismy namiot Eurohike Stowe Tent 4osobowy... szukalismy takiego aby byl wysoki tak zeby mozna bylo w nim stanac:tak: do spania mamy materac okolo 160x200 i drugi maly jednoosobowy dla naszego malego potwora :-D:-D...
    co do zasypiania w namiocie to mam nadzieje ze bedzie ok:tak: dzieci super sie adoptuja do nowych warunkow, nawet tych ekstremalnych... mi sie wydaje ze wazne aby zachowac rutyne codzienna wieczorna... u nas to np. kapanie, kaszka i kululanie (przytulanie :tak:) a poza tym mala zasypia w kazdych warunkach ... mam nadzieje ze u was bedzie tak samo :cool2:

moj mezulek tez cale dziecinstwo jezdzil pod namiot wiec jakies tam doswiadczenie :-D:-D ma ale jesli Czarna masz jakies patenty sprawdzone na biwakowanie z dwulatkiem bede wdzieczna :cool:

7. Kasia1978

Kasia1978 Fan(ka)

My w tym roku byliśmy pod namiotem nad morzem. Wybraliśmy się w trzy rodziny: z trzylatką, dwulatką i naszą córką - osiem miesięcy. Wynajmowalismy namiot eurocamp - duży z dwoma sypialniami;-) i przedsionkiem. Jeśli chodzi o spanie, to te dwie dziewczynki spały razem z rodzicami na dużych materacach. Nasza nie dała rady, za duże fale :blink: i spała w łóżeczku turystycznym. Miałam ze sobą polarowy śpiworek do spania na chłodniejsze noce i koc, nie było problemu z odkrywaniem się więc nie zmarzła. Poza tym mieliśmy farelkę i włącznik czasowy, więc ogólnie było ciepło. Myślę, że na takim wyjeździe bardzo ważny jest dostęp do lodówki. Na tym polu namiotowym była ogólnodostępna, a my mieliśmy jeszcze taką podręczną na wkłady i zdała egzamin. Na pewno przyda się czajnik elektryczny i jakaś maszynka. To tak po krótce.

8. eaSy

My wybieramy się do Chorwacji, więc z pogodą pewnie kłopotów nie będzie... choć zważywszy na wiadomości to może być nawet za gorąco :dry:
    W razie jakby faktycznie nie szło wytrzymać to mamy zamiar przenieść się do Austrii.
    Przy wyjeździe namiotowym fajne jest to, że nie trzeba się martwić rezerwacjami ;)

9. isunia

hmm w uk wyjazdy namiotowe (generalnie kamping) jest baaaardzo popularna forma spedzania wakacji i z opowiesci slyszalam ze w miejscach bardziej popularnych wczesniejsza rezerwacja bardzo ulatwia zycie :-D:-D:-D
    zreszta angole i szkoci to narod ktory lubi miec wszystko zaplanowane i ulozone wiec rezerwacje sa przez nich bardzo "cenione" :cool2::-D

10. reklama
  11. isunia

przezylismy z 2,5 latkiem pod namiotem cale 5 nocy :tak::tak::tak: przy deszczowej szkockiej pogodzie i w temp. nocnej okolo 10 stp C:-D:-D
    a powaznie biwakowanie z takim maluchem nie jest wcale uciazliwe, kampingi dzis maja bardzo dobre zaplecze (bylismy na dwoch i na obu byla pralnia, suszarnia, pomieszczenie do mycia garow oraz na jednym nawet lazienka rodzinna - super sprawa :tak:)
    pare podstawowych rzeczy trzeba sobie zorganizowac a przede wszsytkim najwazniejsze pamietac o rutynie tak waznej dla szkrabow ... a potem juz z gorki :tak::-D
    POLECAM namiotowanie na letnie wypoczynki, wychodzi tanio i zdrowo bo cale dnie (i noce :-D) na powietrzu ...

12. eaSy

I ja powolutku zapominam o tym, że byłam na urlopie, więc pora coś napisać o namiotowym szaleństwie.
    Pod namiotem spędziliśmy 13 nocy - 3 w Budapeszcie i resztę w Chorwacji.
    Pogoda nam dopisała - tylko raz była burza w ciągu dnia. Poza tym w Budapeszcie było chłodno w nocy, ale daliśmy radę.

Maluch pod namiotem faktycznie nie jest uciążliwy. Marysia jest ruchliwym dzieckiem, więc zdarzało się, że "szła w teren" :rofl2: ale po pierwsze szybko reagowaliśmy, a po drugie miała taką opaskę OPASKA identyfikator na reke INFOBAND na plażę (226995439) - Aukcje internetowe Allegro
    więc byłam odrobinę spokojniejsza.
    Jadła ładnie, zasypiała super (czego najbardziej się obawiałam). To ostatnie to pewnie zasługa przebywania non-stop na świeżym powietrzu.
    Namiot sprawdził nam się super.

Pewnie w przyszłym roku porwiemy się na jakieś weekendy namiotowe w naszym pięknym kraju, nie zważając na pogodę :-p

Poleć forum