reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nan HA, Bebilon Pepti

Dołączył(a)
27 Sierpień 2010
Postów
6
Od momentu kiedy zaczęłam karmić mojego małego mlekiem modyfikowanym zauważyłam, że robią mu się krostki, lub okropnie suche czerwone placki na policzkach. Jak byłam u pediatry to przepisała mi maść ze sterydami - pomogły, ale problem wracał po jakimś czasie. Bałam się tej maści, więc ostatnio zabrałam małego do dermatologa jak placki znowu się pokazały na policzkach. Przepisano mi Bebilon Pepti (pił wcześniej Nan HA). Zmiana po 1 miarce przez kilka dni.

Czy któraś z was zmieniała dziecku mleko na Bebilon Pepti? Jak dziecko to przyjmowało? Po ilu dniach placki znikały? Mamy też problem z kupką, mam nadzieję, że jutro zrobi...może to przejściowy problem ze zmianą mleka?

Mały po Pepti ulewa więcej niż zwykle i jest trochę marudny. Już nie wiem co robić, żeby mu pomóc. Ma tak zaczerwienione, wysuszone policzki, że aż płakać mi się chcę z bezradności! :(
Co prawda dopiero od dziś jest na 100% Pepti bez mieszania z Nan, ale nie wiem ile mam czekać na efekty :(
 
reklama
Te plamy to atopowe zapalenie skóry. Mój Maks to miał. I też dostawał Pepti. Po nim to dopiero mu sie plamy zrobiły! Co ciekawe, po trzech miesiącach na pepti, przeszliśmy na zwykłe bebiko. I plamy zniknęły. Chociaż AZS pozostało. i trzyma się do dziś ;) Taka uroda małych alergików.
Kupki mogą być inne przez zmianę mleka. To normalne.
A skórkę smaruj mu kremem z owsem czy wyciągiem z owsa. W aptece powinni coś ci znaleźć. Ja najpierw miałam taki drogi balsam i kupowałam go, dopóki nie zauważyłam, że dokładnie taki sam skład miał zwyczajny balsam za ułamek tej ceny.
 
obserwuj małego przez jakis tydzien,jezeli wciaz bedzie ulewał idz do pediatry,moze niech przepisze nutramigen,choc jest okropny w smaku to dzieci go przewaznie lubia.u nas tez rak było,tylko ze mały miał juz tak nasilona wysypke ze az do ropy.nie pomógł pepti ani nutramigen,od urodzenia miał zaparcia do czasu gdy przeszlismy na bebiko,skóra zrobiła sie gładziutka a kupki ok.moze posmaruj malenstwu jeszcze raz ta mscia delikatnie aby to znikneło i obserwuj czy nie ma nawrotu wysypki.jak nie tzn ze mleczko pomaga,a jezeli bedzie ulewał to kup w aptece nutritin do zageszczania pokarmu,mozna to stosowac jak najbardziej dla niemowląt,polecam,nam pomogło.duzo zdrówka dla synka zycze
 
Mielismy ten sam problem z moim synkiem..przeszlismy na Papti i pomoglo..do tego smarowalam i smaruje do dzis go Emolium kremem specjalnym,jest naprawde rewelacyjny..odkad go zaczelam tym smarowac ma gladziutka i delikatna skorew do dzis :-) teraz maly ma juz 8 miesiecy i zajada przetwory ze zwyklego mleka i nic mu nie jest wiec wszystko chyba minelo.. a kupki to napewno po zmianie mleka..powodzenia


 
bebilon pepti tak ulewanie będzie, polecam do tego zagęszczacz nutriton, używaliśmy 4 miesięce go z mlekiem, teraz juuż bez zagęszczacza
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i zainteresowanie :) Dziś była już niespodzianka, oczywiście z małą pomocą, ale to już "mniejszy" problem.
Po kremie Bactroban od dermatologa wydaje mi się, że pogorszyło się bo teraz ma oba policzki strasznie zaczerwienione i szorstkie. Bardzo nieprzyjemne i takie grube w dotyku. W kilku miejscach nawet taka ropa jest....ale chyba pękło. Musiał to jakoś rozdrapać.

Po konsultacji przez telefon derma kazała odstawić krem i smarować Alantanem przez tydzień. Jeżeli nie pomoże to da jakiś antybiotyk.

Te kremy o których piszecie może wypróbuje jak trochę się polepszy u małego. Chciałabym najpierw wyleczyć tą "warstwę", ale nie wiem jak. Sterydem? Można smarować kiedy zrobiła się już taka rana?

Sama nie wiem co robić. Płakać mi się chce jak patrzę na małego. Policzki ma aż spuchnięte i czerwone. Te maści chyba nie pomagają. Już nie wiem co robić...czekać ten tydzień czy poszukać innego dermatologa? Zna ktoś dobrego dermatologa dziecięcego w Warszawie?
Czuję się taka bezradna :(
 
Ostatnia edycja:
Ja na początku karmiłam Bebikiem ale miał właśnie takie czerwone plamy na buzi, lekarz kazał smarowac Hydrocortizonem ale po tym miał jeszcze bardziej suche policzki, zaczełam smarować Oilatum Soft i rewelacja. Teraz karmię Bebilon Pepti ze względu na kolke i ta alergie i wszysto jest wporządku choć kolka nadal jest ale sporadycznie.
 
u nas było/jest odwrotnie...z pepti przeszliśmy na NAN HA. Dziś 2 dzień bez mieszania obu m.m...zobaczymy jak będzie. Po Pepti kupy nie były za dobre- zielone, potrafiły być ze śluzem, zapach nieciekawy...Na Papti byliśmy od 2 miesiąca do teraz...z kilkoma próbami przejścia na Nan active i Bebilon zwykły...Wygląda na to, że przejście na NAN HA było dobrym krokiem...Póki co tylko troszkę więcej bączków, ale też inne mamy probiotyki ...przy pepti podawałam poczatkowo Lacido baby, a póxniej Dicoflor...Nan ma swoje probiotyki Lactis więc już nie podajemy.
 
reklama
ania peptii tez ma w sobie probiotyki.a tak na serio to kazde dziecko inne.mam nadzieje ze sie uda z nan ha.powodzenia
 
Do góry