reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napaść seksualna i rekcja policji. Czy naprawdę tak musi być?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
- A może pomylił panią ze swoją dziewczyną?

❗️Są sytuacje, w które trudno uwierzyć, bo po pierwsze nie mieszczą się w głowie, po drugie okazuje się, że nie są rzadkością, co jest chyba jeszcze bardziej przerażające.

- A może pomylił panią ze swoją dziewczyną?

Te słowa usłyszała od policjantki młoda kobieta, która przyszła zgłosić napaść na tle seksualnym. Jakiś facet zaatakował ja w windzie. Udało jej się uciec. Postanowiła to zgłosić.
W dniu napaści, w sobotę usłyszała, że jest wieczór i że na komisariacie mają zbyt dużo pracy. W poniedziałek policjantka zrobiła jedynie notatkę i nie wiem, w ramach wsparcia, powiedziała zdanie, którego żadna ofiara nie chce usłyszeć.
Nigdy, ale przenigdy nie wolno trywializować takiej sytuacji. U osób, które padły ofiarą napaści o charakterze seksualnym, istnieje zwiększone ryzyko PTSD, ciężkiej depresji , myśli samobójczych lub rzeczywistej próby samobójczej. Nie zawsze ofiarami są kobiety. Wszystkim ofiarom należy się szacunek i wsparcie.
A twierdzenie - A może pomylił panią ze swoją dziewczyną?
Nawet jeśli okazałoby się prawdziwe. To oznacza, że przemoc w związkach jest ok? 💔
 
reklama
Rozwiązanie
Niestety :( tak samo często faceci wykorzystują kobiety, które są w stanie upojenia alkoholowego i twierdza, że chciały a one nie dość, że nie mają świadomości to również siły by się przeciwstawić oczywiście wtedy równiez tłumaczy się takiego sprawcę tym, że dziewczyna pijana i to jej wina :/ ubrana zbyt wyzywająco-sama tego chciala..... ehhhh masakra brak mi słów
Przypominają się słowa klasyka polityki- "prostytutki nie można zgwalcic"- przedmiotowe traktowane kobiety..
Jeśli wykonuje taki zawód, to na wszytko wolno wobec niej sobie pozwolić. Podobnie w związku- kobieta jako własność mężczyzny..
Dlatego nie wolno na takiw rzeczy pozwalać. Ja bym na taka policjantka złożyła zażalenie, żeby miała syf w papierach...
Nie wolno się na to godzić...
 
reklama
Niestety :( tak samo często faceci wykorzystują kobiety, które są w stanie upojenia alkoholowego i twierdza, że chciały a one nie dość, że nie mają świadomości to również siły by się przeciwstawić oczywiście wtedy równiez tłumaczy się takiego sprawcę tym, że dziewczyna pijana i to jej wina :/ ubrana zbyt wyzywająco-sama tego chciala..... ehhhh masakra brak mi słów
 
Rozwiązanie
Do góry