reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

napinanie brzucha:( pomocy

agatka1990

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Luty 2015
Postów
58
Dzien dobry :) witam czerwcowe Mamy:) ja tez mam termin na czerwiec. . W zwiazku z tym właśnie do Was chcialabym skierowac swoje pytanie. Czy ktorejs z Was po 20 tyg zaczal napinac się brzuch? Jak dlugo takie napiecie u Was trwa? Jak to napinanie jest odczuwalne? Czy lekarz przepisal Wam jakies leki? Bardzo proszę o odpowiedz.
 
reklama
Agatka napinanie brzucha mi zdarza się często, kilka razy dziennie, trwa do 1min, ja biorę na to magnes, można brać nospe bo działa rozkurczowo.Takie napinanie to ćwiczenia macicy przed porodem.
 
Bardzo dziekuje:* a powiedz mi.. nie powoduje to u Ciebie skracania szyjki? Ja zauwazylam,ze nasila się to gdy Mala jest bardzo ruchliwa w ciagu dnia.. ja jestem szczupla i zastanawiam sie czy to moze byc tego przyczyna-ze ta macica jest bardziej czula. Bo tak w ciągu dnia leze-poniewaz w 20 tygodniu mialam dluzsza szyjke niz teraz:/ a jak to u Ciebie wyglada?
 
Agatka, myślę to o czym mówisz to skurcze Braxtona-Hicksa.

"Skurcze Braxtona-Hicksa, zwane również skurczami przepowiadającymi, to skurcze macicy, pojawiające się po 20 tygodniu ciąży. Skurcze przepowiadające pełnią bardzo ważną rolę, przygotowują i trenują macicę do porodu – wzmacniają szyjkę macicy, przygotowują do przyszłych skurczów porodowych oraz pomagają maluszkowi ułożyć się w odpowiedniej pozycji.Podczas skurczu Braxtona-Hicksa skurcz rozpoczyna się od dna macicy, na górze brzucha przyszłej mamy, a następnie przesuwa się coraz niżej. Kobiety odczuwające te skurcze zazwyczaj opisują je, jako niebolesne, ale niezbyt przyjemne twardnienie brzucha. Niektóre ciężarne nie odczuwają w ogóle tych skurczów, jednak dla części przyszłych mam twardnienia mięśni macicy są nieprzyjemne, a bóle przypominają dokuczliwe miesiączkowanie a nawet uniemożliwiają wyprostowanie się.
Skurcze trwają od około 30 sekund do dwóch, trzech minut w późniejszym etapie ciąży. Po tym czasie zawsze łagodnieją i ustępują. Mogą występować nawet kilkanaście razy dziennie, ale też z nieregularną częstotliwością i nasileniem."

Ja też je odczuwam :)
 
Cale szczęście:) bo wczoraj naprawdę sie wystraszylam:( jak brzuch mialam napięty jak pilka-kilka razy w ciagu dnia. Z drugiej strony Mala jest juz spora-ma ponad 30cm, a ja mam maly brzuch (obwod okolo 87) i tak momentami zastanawiam sie, ze moze ona się tez wypina pupka, a ja to tak czuje. A Wy tez tak macie, ze dzidzia sie wypina? W każdym razie dziękuję:*
 
Ja ostatnio zaczęłam odczuwać takie napięcia brzucha, szczególnie wieczorem po całym dniu lub z samego rana, jak pęcherz jest jeszcze pełny. Nie jest to bolesne. Nie biorę żadnych leków, wystarcza mi położenie się na chwilę i mały odpoczynek. Lekarz mi mówił, że takie napięcia są "normalne", nie ma się czym niepokoić, chyba że będą się systematycznie powtarzały ponad 10 razy dziennie, wtedy włączymy suplementy diety (lub leki w razie konieczności), ale póki co nie ma się czym niepokoić :)
 
Ja mam takie twardnienia jak trochę przeginam z chodzeniem, pożniej dużo odpoczywam i przechodzi ale jeśli pytasz o szyjkę to na forum o twardnieniu brzucha dziewczyny piszą że mają właśnie takie przy skracaniu się szyjki ale jeśli Twój lekarz nie wspominał o tym że szyjka się skraca to nie martw się tym (moja była bardzo krótka a nie miałam żadnych dolegliwości) ale tak jak pisze Czoperka po 20 tyg skurcze Braxtona-Hicksa są już lepiej wyczuwalne.
 
reklama
Też odczuwam takie twardnienie brzucha od ok 21 tc :-) mówiłam gince o tym i powiedziała,że o ile nie jest to zbyt często,to wszystko ok :-) Wczoraj mnie zlapalo bardziej dokuczliwie,ale po chwili przeszło. Za tydzień mam wizytę u ginki,to zobaczymy jak tam szyjka...
 
Do góry