reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naprotechnologia

reklama
Rozwiązanie
Ano rzeczywiście. W jednymi drugim przypadku może być potrzebna interwencja medyczna. Bo i jedna i druga przypadłość może prowadzić w konsekwencji do braku upragnionego potomstwa.
In vitro nie leczy bezpłodności. Problem nadal zostaje ale mimo tego jest dziecko. Napro eliminuje przeszkody i problemy na tyle na ile się da, włącznie z przeróżnymi zabiegami.
Jesli pojawia sie dziecko to problem bezplodnosci zostaje rozwiazany, nie?
Np przy niedroznych jajowodach sie je omija. Przy slabym nasieniu, selekxjonuje sie najlepsze pleminiki.
Do invitro tez przechodzi sie szereg badan i diagnozuje problem, zeby znalezc rozwiazanie.
Naprotechnologia w wielu przypadkach nie zadziala, invitro owszem.
 
reklama
Ja nie sprzeczamy się o sens in vitro. Podkreślam że nie leczy bezpłodności. Jest dziecko ale para nadal sama w ciążę zajść nie może. Są przypadki że tylko taka droga zostaje. Napro szuka wszelkich możliwości by niepłodność wyleczyć (niedrożność udrażnia, słabe nasienie stara się polepszyć). By dziecko mogło począć się naturalnie. Często lekarze zalecają in vitro zbyt szybko po prostu, nie wyczerpując wszelkich możliwości.
 
Jesli pojawia sie dziecko to problem bezplodnosci zostaje rozwiazany, nie?
Np przy niedroznych jajowodach sie je omija. Przy slabym nasieniu, selekxjonuje sie najlepsze pleminiki.
Do invitro tez przechodzi sie szereg badan i diagnozuje problem, zeby znalezc rozwiazanie.
Naprotechnologia w wielu przypadkach nie zadziala, invitro owszem.

Tak się zastanawiam co się definiuje jako bezpłodność?
Fakt ze nie można dziecka począć czy utrzymać?
Ja miałam problemy z utrzymaniem ciazy a z kolei moja kuzynka z zajściem w nią. Utrzymać była zdolna. Obie mamy dwójkę dzieci. Która z nas cierpi na bezpłodność?
 
Tak się zastanawiam co się definiuje jako bezpłodność?
Fakt ze nie można dziecka począć czy utrzymać?
Ja miałam problemy z utrzymaniem ciazy a z kolei moja kuzynka z zajściem w nią. Utrzymać była zdolna. Obie mamy dwójkę dzieci. Która z nas cierpi na bezpłodność?
Ja powiedzialabym, ze problem z zajsciem to bezplodnosc. Ale szczerze mowiac nie wiem jaka jest definicja.
No i wiesz, problemy z zajsciem czy utrzymaniem to jedno, a jesli to bez ingerencji lekarzy nie jest mozliwe, to inna bajka.
 
Ano rzeczywiście. W jednymi drugim przypadku może być potrzebna interwencja medyczna. Bo i jedna i druga przypadłość może prowadzić w konsekwencji do braku upragnionego potomstwa.
 
Rozwiązanie
Do góry