reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

narastające bóle brzucha 14 tydzień ciązy

Dołączył(a)
28 Kwiecień 2012
Postów
3
cześć dziewczyny , jestem w 14 tygodniu ciazy od wczoraj mam dosyć silne bole w podbrzuszu trwaja chwile i wracaja po pol godziny , jest to taki kujący bol przy ktorym twardnieje mi brzuch , boje sie od ostatnich 2 godzin bol nie ustaje , nie mam plamien ,nie wiem co sie dzieje czy ktoras z was miala taki problem ?
 
reklama
nie myslalas zeby isc z tym do lekarza? ja mialam podobnie w 2 ciazy, bole tak jak by to byly skurcze i twardniejacy brzuch. wszystko zaczelo sie ok 3 miesiaca(to chyba jakos 14 tc) lekarze w polsce i w uk mowili mi ze mam uwazac na siebie ze to nie jest normalne i ze o ile uda mi sie donosic ciaze to urodze przed terminem..od ok 26 t.c bylo tylko gorzej bo przyplataly sie jakies infekcje, bakterie i bylam na antybiotykach przez 5 tyg . synus urodzil sie zdrowy i to jeszcze 6 dni po terminie ;-) trzymam kciuki za twoje malenstwo - i tak jak pisalam na poczatku wybierz sie do lekarza bo nigdy nic nie wiadomo
 
Kochana proponuje jak najszybciej udaj się do lekarza - u mnie się tak zaczęło tylko że w 26tyg i jak trafiłam do szpitala po 2 godzinach okazało się że zaczęła się akcja porodowa - ledwo zatrzymali:(nie czekaj ...
 
dziekuję za wasze odpowiedzi , dzis bylam u lekarza kobieta w rejestracji powiedziala, ze skoro nie mam plamien to najprawdopodobniej boli poniewaz macica sie rozciąga i lekarz mnie nie przyjmie bo ma za duzo pacjentek , kazala mi przyjmowac no spe 3 razy dziennie po 2 tabletki i jezeli bol nie przejdzie mam przyjsc znowu , szczerze mowiac to po prostu mnie olali , teraz boli troche mniej tylko ,ze pojawily sie jasno brązowe uplawy , a ja dalej sie martwie czy wszystko jest w porządku bo nawet nikt mnie nie zbadal , mam nadzieje , ze przestanie bolec , uda mi sie donosic ciaze i moje malenstwo urodzi sie cale i zdrowe ...
 
w takish sytuacjach, to ja radzę jechać do szpitala położniczego, tam nie mają prawa Cię olać - tam jak zgłaszasz się na IP (Izbę Przyjęć) to muszą Cię przyjąć, zbadać, wypisać zalecenia i wypis zrobić... Lekarze w przychodniach najczęściej niestety olewają... Musisz to sprawdzić, bo to faktycznie normalne nie jest. Daj znać co i jak.
 
Ostatnia edycja:
ja miałam podobne bóle i to było faktycznie okazało sie ze od rozrastającej sie macicy. taki paralizujący ból, ale prawda jest taka ze kazdy przypadek jest inny i zadnego bólu brzucha nie powinno sie lekceważyc bo nigdy nie wiadmo co jest powodem.
 
Mimo wszystko trzeba pójść do lekarza, jak nie do jednego to do drugiego, w końcu dzidzia jest najważniejsza.
Ja również miałam bóle w podbrzuszu, ale nie były one silne i od razu powiadomiłam mojego lekarza, te akurat były od rozrastającej się macicy bo bolało po boku.
Zapytałam o jaki ból powinnam się martwić, więc gin powiedziała mi , że o takie które przypominają bóle menstruacyjne no i oczywiście plamienia.
 
kobietki w środę bylam na rutynowej wizycie u lekarza ,jestem w 17 tygodniu ciazy, lekarz powiedzial ,ze wszystko jest dobrze ale pomimo to przepisal duphaston i kazal brac 2 razy dziennie , od kiedy wrocilam do domu dostalam tak silnych bolow brzucha ,ze nie moglam wstac z lozka wyjscie z domu stalo sie niemozilwe przy kazdym kroku bol stawal sie silniejszy , pomyslalam ,ze skoro lekarz powiedzial ,ze wszystko jest dobrze to nie powinnam sie martwic i przelezalam reszte dnia w lozku na nastepny dzien bylo to samo , w piatek doszla do tego biegunka , mialam juz jechac na pogotowie jednak bol sie zmniejszyl i zasnelam dzisiaj juz prawie nie boli czy mimo to jechac na pogotowie ? moj ginekolog jest najlepszy w moim miescie nie sadze zeby sie mylil mowiac ze wszystko jest dobrze
 
reklama
Do góry