reklama

nasza kasa

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez gaga, 18 Sierpień 2006.

?

Ile zarabiacie brutto

1. do 1000zł

29,4%
  2. 1000zł-1500zł

20,6%
  3. 1500zł-2500zł

20,6%
  4. 2500zł-5000zł

17,6%
  5. powyżej 5000zł

11,8%
  1. gaga

gaga uzależniona

przeczytałam sobie ten artykól http://wiadomosci.onet.pl/1372644,11,item.html
    i tak się zastanawiam ile Polacy zarabiają, na forum jest nas sporo, więc może zagłosujmy

ja jako nauczyciel zarabiam, no cóż małooooooooo mimo że skończyłam studia pięcioletnie na Uniwersytecie Jagielloński, do tego podyplomowe studia x2
    też chcę uciec z tego krajo, bo na szczęście mam zawód chemik a nie nauczyciel :)

2. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Ja zaznaczyłam opcję swoich zarobków, bo ile mąż zarabia nie powiem...

Uważam, ze wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykształcenia. Coraz więcej jest ludzi wykształconych i zarabiających właśnie "grosze". Tylko szkoda, ze są jednostki, które zarabiają o wiele więcej, niż przeciętny Polak, i które podnoszą średnią krajową...

3. reklama
  4. gaga

gaga uzależniona

otóz to
    ja jak słysze o sredniej pensji nauczyciela ponad 2000 to mnie trafia, szkoda ze nikt nie mówi ze do tej sredniej licza tez ludzi którzy w szkole nie pracuja a w ministerstwie
    a tak przy okazji to ja zarabiam nie duzo wiecej niz pani która u nas w szkole sprzata i siedzi 3 godziny na plotach a godzine jezdzi mopem

5. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

;D ;D ;D Gaga to może trzeba było inny zawód wybrać??????  ;D ;D ;D ;D
    A tak na poważnie to jest jedna wielka kpina. Jedni harują, a inni podpiszą papierek i biorą grube tysiące...

6. elusia79

elusia79 mama Fabianka i Kamilka

ja też zagłosowałam , ale o naszych zarobkach to lepiej nie gadac bo od razu poziom adrenaliny sie podnosi, ja tez jestem po studiech uniwersyteckich i po podyplomówce , ale zarabiam tyle co moja siostra, która jest op maturze i pracuje w sklepie??? czyż to nie kpina??? w jakim normalnym kraju tak jest???? Chyba nigdzie??????????

7. baasia

baasia Fanka BB :)

ja tez zaglosowalam, ale chyba moj glos nie bardzo sie liczy bo mieszkam za granica, powiem jedno pracuje dwa dni w tygodniu po 12 godzin i za te dwa dni dostaje wiecej niz w Polsce zarabialam pracujac caly miesiac po 8 godzin.......... bardzo mi przykro, ze w Polsce jest taka sytuacja .............

8. happymum

happymum Fanka BB :)

no właśnie!!! czy ktoś zrobi z tym w końcu porządek??? człowiek uczy się tyle lat, inwestuje w siebie a potem co go czeka??? nie dziwię się, że tyle ludzi ucieka stąd... sama bym to zrobiła, ale mam za malutkiego dzidziolka, ale kto wie, może za kilka lat...

9. gaga

gaga uzależniona

no ja własnie nie wiem czy nie wyjedziemy, momo tego że Majka ma roczek
    jak za rok nie znajde pracy na stałę to chyba pomyślimy o tym poważniej no bo co robić ??? z jednej pensji nie wyżyjemy, nie ma szans, a chcemy mieć drugie dziecko i dla mnie to największa tragedia że nie moge mieć dzidzi bo mnie na to nie stać, przecież oboje mamy mgr i to nie na jakiś :prostych " studiach (choć żadne nie sa proste) naprawdę było ciężko, a teraz co ??? mój brat z samą matura zarabia dwa razy tyle co ja, no i jak tu żyć ??? przeciez to jest chore

10. reklama
  11. happymum

happymum Fanka BB :)

no właśnie... wszyscy mówią rodździe dzieci!!! Tylko z czego my te dzieci utrzymamy??? Jedna pensja wystarczy tylko na rachunki, jedzenie a reszta??? Jedyna szansa to wyjazd!

12. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Ja nie pracuję, mąż zarabia 1240zł brutto+500zł brutto na umowę - zlecenie.
    Do tego jeszcze dorabia jako mechanik około 1000zł na rękę.
    Jeśli chodzi o mnie to bardzo chętnie wyjechałabym z kraju, ale teraz kiedy mąż ma "swoją" pracę, nie ma na to szans.
    Pozostaje tylko odchować synka i poszukać sobie jakiegoś zajęcia.
    Dodam jeszcze, że na finanse nie narzekamy.
    Pomijam fakt, że nie stać nas na kredyt mieszkaniowy i wynajmujemy kawalerkę.
    Więc co dla jednego jest dostatkiem niekoniecznie będzie dostatkiem dla 2.

Poleć forum