reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza testy, usg, wizyty :-)

reklama
Mam kolejne usg w przyszly czwartek ale jestem zszokowana tym wynikiem... Jak tu dotrwac do czwartku...
Będzie dobrze to około 5 tydzień


Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie od ostatniej miesiączki:

3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml
9. - 12. tydzień 25,700 - 288,000 mIU/ml
13. - 16. tydzień 13,300 - 254,000 mIU/ml
17. - 24. tydzień 4,060 - 165,400 mIU/ml
25. - 40. tydzień 3,640 - 117,000 mIU/ml
Mam kolejne usg w przyszly czwartek ale jestem zszokowana tym wynikiem... Jak tu dotrwac do czwartku...
Będzie dobrze to około 5 tydzień



 
Mam wyniki bety 131:-) jestem ok. 10 dni po owulacji. Progesteron 36,61. Myślicie że to dobry wynik jak na 4 tydzień i 1 dzień? Wizyta 31 sierpnia na 17.15. Liczę na serduszko. To będzie 6 tygodni 0 dni.

Lelelupi albo ciąża mnoga albo po prostu to już 5-6 tydzień a nie 4:-) gratulacje!
 
U mnie 31 dc, 16 dpo beta - 850
A 37 dc, 22 dpo - prawie 7000 :)

Z synkiem byly podobne wartosci. Kazda kobieta, każda ciaza inna. Najwazniejszy jest przyrost :)

Ja juz parę razy czytalam, ze to mit, ze w ciąży blizniaczej beta mocno rosnie.
 
Ja czytałam raz, ale raczej w najpewniejszym źródle :p bo w podręczniku po prostu do ginekologii i położnictwa dla studentów medycyny i młodych lekarzy (bręborowicz 2015), że jak najbardziej wzrost powyżej fizjologicznego progu może sugerować ciąże wielopłodową ale spoko spoko, podstawą rozpoznania jest usg i od razu wtedy widać ile jest pęcherzyków. A inna sprawa że ile pęcherzyków sie rozwinie do dalszego etapu. Ponad jedna czwarta ciąż bliźniaczych już w 1 trymestsze "robi się" pojedyncza. Także nie ma co za dużo myśleć, usg i czas pokaże co z tego będzie :)
 
reklama
No zasadniczo tak. Cytując jest to "znikający płód". Ale więcej nie będę wam pisać bo to nie brzmi wszystko zbyt ładnie a nie ma powodu żeby się napędzać :* trzeba czekać i zobaczyć co lekarz powie :) wiele kobiet nawet nie ma pojęcia o wielu rzeczach które się wydarzają w opisie medycznym dość średnio fajnych więc nie ma co się dowiadywać za dużo :)
 
Do góry