reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga- przybieramy i tracimy zbędne kilogramy :) BEZ KOMENTARZY

NO Zuzkon chyba dobrze, u mnie więcej 51 kg sprzed, a teraz 62,5 kg, wg tego kalkulatora zdrowia mogę przytyć całkowicie 13 kg, więc jeszcze 1,5 kg...a miesiąc do porodu:(
 
reklama
hej,

ja dobiłam do 12 kg. Planowałam mniej, ale cóż:cool2: Powiem Wam, że jadłam normalnie (sporadycznie pozwalałam sobie na jakąś pizzę, słodycze czy coś w tym klimacie) i ćwiczyłam, tyle że nie pracowałam. Jednak w pracy człowiek jest zwykle bardziej aktywny niż w domu, no i stres też potrafi "zjeść" trochę kilogramów. Podobno karmiąc piersią szybciej dochodzi się do stanu wyjściowego:-) I tej wersji będę się trzymać;-)
 
ja myśle ze zamknę całą ciążę z +7 kg. Najwięcej przybrałam w ostatnim trymestrze, a to dlatego że bardzo sobie pofolgowałam, do tego przestałam chodzic na ćwiczenia. Gdybym przez całą ciąże tak było to pewnie miała bym co najmniej +15 na koniec ;)
 
a ja sobie folguje i folguje, pozniej sie bede martwic... w sumie to na poczatku bylo 56 kg, wymiotki i mdlosci spowodowaly 53 kg, obecnie po wazeniu u lekarza 65 kg. Wiec w sumie nie wiem jak to mam liczyc czy 9 kg czy 12 kg na plusie. Troszke sie martwie, ze tu jeszcze 1,5 miesiaca do konca a dzidek wielki nie jest (2 kg), wiec troszke musze jeszcze przypakowac ;-) bylo nie 70 kg :no:
 
anka26 u Ciebie kg sie inaczej liczą bo masz super figurkę ;P
co innego przytyc 16kg będąc wciąż laseczką a co innego kiedy startuje się z już średnimi kształtami :happy2:
 
u mnie byłoby zapewne wiele więcej .W 29 tygodniu miałam +13,5kg. Ale od 30 tygodnia jestem na diecie cukrzycowej. Na niej schudłam 2,5 kg . Dopiero teraz przybrałam 1 kg , ale to myślę też dzidzia większa , więc przytyć trzeba .

Myślę , że przy szczupłych osobach jak się przytyje te 15-18 kg to tragedii nie ma . Fakt byłoby lepiej tak do 12 ale bez przesady, każda kobieta inna, inne ciało inny organizm i inne nasze dzieciaczki w brzuszkach. Moja znajoma sporo przytyła i okazało sie , że miała bardzo dużo wód płodowych , to też miało swoją wagę. Także nie ma co przyrównywać i biadolić , że nie jest się w tej średniej co piszą na necie i mówią lekarze. jakoś nasze dzieci też nie są wszystkie takie same , rożne wzrostem , wagą , wielkością narządów i części ciał i nikt z tego problemu nie robi , że nie są standardowe. I bardzo dobrze , my jesteśmy wyjątkowe same w sobie i nasze dzieci również.
 
reklama
no to uzupełnijmy
aa waga przed 53/54 kg ( wzrost 160cm)
tydz 7 54,7
tydz 14 55,6
tydz 19 57,6
tydz 22 58,8
tydz 24 59,8
tydz 28 60,6
tydz 30 61,0
tydz 34 62,6

Czyli +8kg ( zgodnie z BMI sprzed ciąży przyrost powinien miescic sie miedzy 11kg a 14 kg)


No ok a ile zrzucamy przy porodzie?

tydz 36 63 kg
tydz 37 62,2 kg
tydz 38 62,8 kg

nadal +8 kg, czyli bliżej dolnej normy wg kalkulatora, ale podobno może tak być...pewnie jeszcze 1 kg ustukam do porodu...czyli nie potwierdziły sie moje obawy sprzed ciażu-hurrraaa...i komentarz mojego męża ,,stworzona do rodzenia":))))

tydz 39 62,6 kg

czyli jakby stanęliśmy w miejscu z tendencją w doł, a to podobno dlatego,że mój organizm nie zatrzymuje wody

tydz 40+5 dni zakończyliśmy wagą 62,40 ( ale wczesnie rano i na czczo wiec pewnie ciut wiecej) czyli w ciązy +8kg

Obecnie 1,5 tygodnia po porodzie 56kg czyli -6,4kgDo wagi sprzed ciazy ciut ponad 1 kg

allee planuję ciut wiecej zrzucic...zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
Do góry