reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga, wymiary w ciąży.......i po ciąży

U mnie w rodzinie wszystkie kobiety przybierały wagi po dziecku. Zwłaszcza moja mama... Ech, zobaczymy. Ale nie to jest dla mnie najważniejsze ;-) Chociaż nie powiem- przyzwyczaiłam się do mojej wagi... :-p
 
reklama
Ja to się już boje. przed pierwszą było 48kg i od porodu aż do niedawna 60kg a w tej chwili 57kg. ale mi po ciązy jakoś to nie chce schodzić:D
 
No to dziewczyny tylko wam pozazdrościć ile to ja bym dała ,żeby ciałka mi zostało tu i tam...moja waga spadła w dół albo po prostu inna bo dziś przedśniadaniowa ;-) 39kg600g Nie wiem jak liczyć wiek moich maleństw chyba będę się trzymała jednak według OM a więc dziś 5tydzień 6dni. Choć z tyciem to jeszcze mamy czas ;-) przez pierwszy trymestr kobieta w ciąży pojedynczej przybiera do 2kg. Dopiero od drugiego waga gwałtownie wzrasta średnio pół kilo na tydzień.
 
No chyba że wykryją cukrzycę ciążową wtedy na ogół już nie rośnie pół kilo na tydzień, a czasem to się i nawet chudnie zamiast tyć - dieta cud ;-) JA dzięki temu po porodzie miałam na wadze 1,5kg mniej niż przed ciążą, tyle że jak potem się na jedzenie rzuciłam to się roztyłam... :-( Ale znając życie to pewnie teraz też mi cukrzyca wylezie więc jeszcze stracę trochę masy ;-)
 
Z Laurą przytyłam 9kg, brzuszek urusł w obwodzie troche ponad 20cm. Urodziła się z wagą 2400g a ja wróciłam od razu do swojej wagi.
Teraz jestem w 3,2tc (suwaczek przekłamuje, bo od dnia om) i z 44kg zrobiło się no zaokrągle do 46kg, bo waga pokazuje 45,9kg, a wzrostu mam 163cm:-)
 
reklama
No to u mnie na starcie 62. Zobaczymy, co będzie dalej, bo ostatnio jestem po dużym odchudzaniu i trochę się boję.
Ale za to wiem, że jakby co, to potrafię to zrzucić ;p

Przy pierwszej ciąży, po porodzie miałam 10 kg na plusie, które szybko zniknęły przy karmieniu, za to niestety wróciły po skończeniu karmienia :/
Oczywiście, wrodzone lenistwo i niechęć do ćwiczeń fizycznych oraz moje hobby, czyli jedzenie też się do tego przyczyniły.
 
Do góry