reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga, wymiary w ciąży.......i po ciąży

Zgadzam się z koleżanką:-)
Ja również niestety należę do osób szczupłych, z czego nie jestem zadowolona:-(
Jestem w 12 tygodniu ciąży i 3 dni :)
Przed ciążą ważyłam 43 kg, a teraz 41 niecałe :-( Przy wzroście 154 cm.
Wcale nie tyję i brzuszka prawie nie widać:-( Bardzo się martwię czy wszystko będzie dobrze.
Choć dzisiaj byłam na badaniu usg pierwsze:-) Niby wszystko ok ale i tak się martwię. proszę uspokujcie mnie jakoś.
Może jest wśród was laseczka która ma podobną sytuację.
no i masz babo placek .... ;-)
u mnie brzuch jak w 6 miesiącu ... przytyłam już 5 kg ... choć to pewnie od żarłocznego jedzenia, a nie od ciąży ;-) w dodatku nigdy nie należałam do szczupłych ....
jak widać sprawdza się powiedzenie, że jak kobieta nie ma problemu to sobie go znajdzie hihihi
Mami91 nie martw się skoro na USG było ok to znaczy, że jest ok :) jesteś już na końcówce I trymestru więc uszy do góry i ciesz się figurą póki możesz :-D ...
 
reklama
Mami91 nic się nie martw. Ja z córą w ciąży przytyłam 9kg:-p Z czego ona 2400g, reszta poszła w cyce no i wody:-)
A jak w 7 miesiącu powiedzieliśmy sąsiadce, że w marcu nam się rodzina powiększy to spytała gdzie w takim razie mój brzuch o_O
 
Ja dwa tygodnie temu na wizycie ważyłam się i było o kilogram więcej niż przed ciążą, czyli 56kg, a dzisiaj jest 58,9kg :)
 
Ja już 3 kg do przodu i trochę się martwię, bo to dopiero początek, w poprzedniej ciąży dopiero w II trymestrze zaczęłam tyć. Ale cóż... nic nie jestem w stanie na razie zrobić. Zazdroszczę tylko tym, co nie tyją. Babie nigdy nie dogodzi:-)
 
Mami - ja w I ciąży przybrałam tylko 7kg, a 2 dni po porodzie jak sie ważyłam to było o 8,5 kg mniej (maluch ważył 3100 a reszta to musiała być woda, łożysko itp). Więc po ciązy miałam mniej o 1,5kg. Nie wszyscy tyją od razu.

Poza tym każda ciąża jest inna. U mnie w I praktycznie do 4 miesiąca nic a nic nie było widać - płaski brzuch, a teraz to tak mnie wywaliło że szok :szok: Taki brzuch w I ciąży to ja miałam po 6 miesiącu :zawstydzona/y: Aż się boję ile teraz będzie na plusie. Na początku waga szybko szła w górę, teraz trochę przystopowało, na szczęście, i mam na razie 1,6kg na plusie. Ale najgorszy szok przeżyłam na I wizycie u ginki jak się okazało, że startuje teraz z wagą 65,2 kg, a I ciążę kończyłam z 67 kg :zawstydzona/y:
 
Rzeczywiście, babie nie dogodzisz...a już z pewnością nie ciężarnej :) Ja na mojej wadze 72 kg. Czyli od początku ciąży ok +1. Dziwne, bo dużo jem. Z drugiej strony ostatnio zaczęłam się też więcej ruszać...
 
ja przed ciążą ważyłam 54 przy wzroście 166, w pierwszym trymestrze straciłam kilogram a teraz już mam 55. czy Wy macie tak, że jednego dnia brzuch jest duży a następnego znacznie mniejszy? ja już nie wiem co o tym myśleć, ostatnio cały dzień miałam malutki i pomyślałam, że może ciąża mi przeszła:) a dzisiaj znowu balonik, taka zmyła
a i mój biust wcale nie chce rosnąć, trochę to głupio wygląda bo zawsze byłam płaska i chyba nadal taka zostanę
 
reklama
Dziewczyny.Wypowiem sie jako swierzo upieczona mama.Ogolnie przed ciaza moja waga (mimo moich usilnych staran)nie przekraczala 51,52 kg.W pierszych tygodniach przytylo mi sie troche.Zauwazylam,bo kupowalam sukienke na slub kolezanki,nie moglam zmiescic sie w 38.Tak czy owak upatrzona kupilam i probowalam sie odchudzic(nie podejrzewajac ciazy)Nop ale natury czlowiek nie oszuka,taka bylam glodna ,ze nie dawalam rady wstrzymywac sie od jedzonka.Potem nagle schudlam,i tak utrzymywalo sie do konca drugiego trymestra.Bruszek w 9 miesiacu mialam jak wiekszosc w szostym;p oj nasluchalam sie nieraz ,jakiego to nie mam malego brzucha,oczy wyplakalam.W 8,9 miesiacu zaczelam tyc(w tylek mi poszlo)Synek wazyl 4kg.Po ciazy schudlam szybko ,tzn wrocilam mdo rozmiaru 38(bylam nawet zadowolona ,przybylo mi w biuscie i tyleczek tez fajny mi sie zrobil;p) no a z dwa miechy temu zaczelam tyc.....choc jem racjonalnie.ostatnio wazylam sie(z dwa tygodnie temu) i wazylam 63kg.tragedii nie ma ale chcialabym pozbyc sie tego sterczacego brzuszyska i tylka;p
 
Do góry