reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze badania w ciazy i wyniki

Monika, ja mieszkam w Kanadzie, wiec moze u nas troszke innaczej te procedury wygladaja, w kazdym razie po tescie 50 g, nie mialam robionego tego na 75g glukozy, pewnie dlatego, ze u nas te testy wykonuje sie dosc pozno, bo ok 28 tygodnia c., wiec zeby nie tracic czasu od razu umowilam sie do poradni diabetologicznej na knsultacje. Najpierw 1,5 tygodnia specjalnej bezcukrowej diety(wiec koniec z podjadaniem slodkosci, bo to trzeba ograniczyc do 0), a w tej poradni posiedze kilka godzin i mam przyjsc na czczo ale przyniesc ze soba siadanie i lunch i beda mi robic pomiar cukru przed i po posilkach, a do tego dla pewnosci usg i w razie koniecznosci konsultacja z dietetykiem i lekarzem. W szpitalu tu raczej nie zatrzymuja na takie badania. Aha i mam ze soba zabrac wczesniejsze badania krwi i wyniki usg (ktore dotad byly w porzadku) Powinni ocenic rozwoj narzadow u malensta i czy za bardzo nie rosnie.
A dla pewnosci, jak masz mozliwosc poradz sie lepiej innego lekarza zanim pojdziesz do spzitala, bo to srednia przyjemnosc i jak mozesz, to przez kilka dni rob sobie glukometrem pomiary cukru dla pewnosci i spokoju. No i przede wszystkim na wszelki wypadek zrezygnuj ze spozywania cukru w jakiejkolwiek postaci(mozna jesc owoce ale te miej slodkie i w umiarkowanych ilosciach), dziel posilki na mniejsze porcje (5-6 mniejszych dziennie) i badz dobrej mysli, takie rzeczy nie musza oznaczac nic zlego ale zaniedbac tego tez nie mozna.
 
reklama
MonikaH nawet jeśli wyszło że masz cukrzycę cięzarnych to nie zabardzo rozumiem dlaczego masz iśc do szpitala na patologię. Moja siostra tez miała cukrzycę i to dużą i jedyne co musiała zrobić to pójść do poradni cukrzycowej i tam dostała wskazówki co do drastycznej niestety diety i porzyczyli jej glukometr i trzy razy dziennie sprawdzała sobie poziom cukru. Tak więc naprawdę może poradź się innego lekarza.
 
zgadzam sie z weroniczką. szpital to ostatecznosc, wystarczy odpowiednia dieta, glukometr i kontrolowanie kilka razy dziennie.
 
Dokładnie.....a w szpitalu człowiek tylko napatrzy się, naogląda i wyjdzie pogrążony...
Jeżeli jest możliwośc wyboru to wiadomo, że w domku najlepiej:tak:
 
Moje wyniki są troszkę lepsze, morfologia idzie powoli w górę-teraz wynosi 11,1:-)

Reszta wyników w normie.

;-)
 
ja wczoraj odebralam wyniki moczu i ie jestem z nich zadowolona, mialam to samo w pierwszej ciazy i wtedy powiekszyla mi sie nerka..ble a teraz wyniki sa takie same, czyli wychodzi na to ze mam zapalenie drug moczowych..kurcze. mam leukocyty w moczu +25 i krwinki biale 8-12 w polu widzenia. mam nadzieje ze bede brac tylko tabletki, zobaczymy
 
reklama
asmodis, nie martw się na zapas, pewnie dostaniesz jakies tabletki bo wyniki nie są aż tak bardzo złe. może wdało sie po prostu jakies zapalenie dróg moczowych , a z tym bez problemu sobie poradzisz:tak:
 
Do góry