reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze badania w ciazy i wyniki

viki..wiem, ze mam zapalenie drog moczowych, widze to po wynikach, ale myslalm ze teraz mi sie to nie powtorzy, najsmieszniejsze ze to badanie zrobilam na wlasna reke bo lekarz panstwowy z wczesniejszych badnan stwierdzil ze mocz oki i on nic nie widzi (taki lekarz-dlatego pracuje tam gdzie pracuje), a tak to bym chodzila jeszcze miesiac z tym
 
reklama
Asmodis ja tez czesto mam stany zaplne drog moczowych.Kup sobie herbatke z zurawiny do picia zeby troche mocz zakwasic , infekcji to nie zwalczy ale moze zapobiegnie powstaniu kolejnej:tak:
Zycze Ci zeby szybko minelo to paskudztwo
 
asmodis, ja w zwyklym sklepie kupowalam. chyba z herbapolu.
bralam tez takie tablekti z zurawina. chyba urinal sie nazywaja - mialam mala infekcje, a po 10 dniach na badaniach nie wyszlo juz ani sladu.
 
Tak tak tabletki tez sa ale nie wiedzialam czy mozna w ciazy brac wiec nie polecalam.Ale dowiedz sie w aptece .A herbatki tez jak pisze Soida mozna w zwyklym sklepie a w Aptece to juz napewno powinnas dostac.
 
JA już druga ciąże mam kłopot z cukrem mam niski po zjedzonym śniadaniu mam 68 to jeszcze norma ale nad czczo też jest niski 60 lekarz powiedział żebym nosiła ze sobą cukierki i jak się żle poczuje to żebym sobie wyrównała poziom cukru.
Przy tej pierwszej ciąży lekarz niestety olał ten problem niskiego cukru u mnie i urodziłam dziecko w terminie z niska waga 2770 i syn musiał być na glukozie jeszcze 2 dni bo i on miał niski cukier.
Ponieważ mam dziecko w wieku przedszkolnym to też często choruje ostatni przez cały miesiąc byłam na coś chora wyleczyć sie ciężko było ale jak na razie zdrowa jestem ale też wyniki krwi był słabiutkie chociaż że sie dobrze czuje:-)
 
Dziewczyny mam pytanie: czy mialyscie moze robione badania na streptokoki (czy jak im tam)? Bo sie zastanawiam na ile potrzebne jest takie badanie pod koniec ciazy i jakie sa ewentualne zagrozenia jesli te bakterie beda obacne.
 
pryzybela ja nawet nie mieć zielonego pojęcia co to te streptokoki:confused: i nigdy o takich nie słyszeć... Słyszałam tylko o Pneumokokach ale o streptokokach :no:

ooo już cos znalazłam:
PACIORKOWCE , streptokokichorobotwórcze bądź saprofityczne bakterie Gram-dodatnie; kształt kulisty, układają się w łańcuszki; wśród p. chorobotwórczych największe znaczenie mają tzw. PNEUMOKOKI, wywołujące zapalenie płuc, i P. ROPNE, wywołujące różę, płonicę, anginy, zapalenie wsierdzia, chorobę reumatyczną, posocznicę i inne schorzenia; paciorkowce saprofityczne to przede wszystkim tzw. ENTEROKOKI, występujące w kale i przewodzie pokarmowym, gdzie hamują rozwój innych bakterii chorobotwórczych; w pewnych warunkach mogą stać się chorobotwórcze (np. po przedostaniu się do innych narządów mogą wywołać ich stan zapalny); p. występujące w mleku biorą udział w fermentacji mlekowej;

Ale nie mialam takiego badania
 
reklama
oooo pryzybela ale zagielas wszystkie :-)
ataata gratuluje intuicji co do tego czegos :))
yyy ja chyba nie mialam tezzz
 
Do góry